Динамо на замітку. Як потрібно прощатися з легендами (Відео)

5/1/2017 , 11:12

Цієї зими відразу дві легенди “Динамо” завершують свої виступи за клуб. Олександр Шовковський оголосив про закінчення кар’єри, а Олегу Гусєву не знайшлось місця у складі. З жодним з них уболівальники так і не отримали можливості достойно попрощатись чи навіть просто востаннє влаштувати їм овацію. А у багатьох же європейських клубах прощання з визначними гравцями проходить, як справжній ритуал.

1. Хав’єр Дзанетті

858 матчів за “Інтер”, 19 років самовідданої гри у кожному матчі – рівно стільки Хав’єр Дзанетті віддав міланському клубу. Домашня гра проти “Лаціо” 11 травня 2014 року стала останньою для Дзанетті за клуб. Після матчу на “Сан-Сіро” влаштували прощальну церемонію.

2. Гаттузо, Неста, Індзагі, ЗеєдорфДзамбротта, ван Боммель

13 травня 2012 у домашньому матчі Серії А проти “Новари” “Мілан” прощався відразу з кількома футболістами, з якими клуб асоціювався у 2000-ні: Гаттузо, Неста, Зеєдорф, Індзагі. Крім них йшли з клубу Дзамбротта, який відіграв 4 сезони за клуб, і ван Боммель, який став своїм у “Мілані” за один сезон. Символічно, що в останньому матчі за “россо-нері” перемогу команді на 82-й хвилині приніс гол Індзагі після асисту Зеєдорфа. Маса емоцій, які того дня були на “Сан-Сіро” не потребують додаткових пояснень.

3. Девід Бекхем

У січні 2013 року Бекхем підписав контракт з ПСЖ на півроку, підтвердивши, що вся його зарплатня за цей період буде віддана на благочинність. 18 травня 2013-го Бекхем в останньому матчі в кар’єрі з капітанською пов’язкою вивів ПСЖ на гру проти “Бреста”. Парижани перемогли 3:1, а Бекхему вдалось відзначитись асистом. Найемоцінішою стала 80-та хвилина, коли Бекхема замінили, а стадіон і гравці проводжали його шаленими оваціями.

4. Стівен Джеррард

Джеррард провів у “Ліверпулі” майже 18 років, ставши легендою “Енфілда” і футболістом, якого поважають по всьому світу. За свою кар’єру він неодноразово відмовляв іншим клубам, наприклад, “Реалу” та “Челсі”. А коли прийшов час покинути клуб, він перейшов саме у МЛС, бо в жодному разі не хотів грати проти рідного клубу.

Спочатку у березні 2015-го клуб організував прощальний матч, в якому команда Стіві Джі зіграла проти команди Каррагера. А останній матч на “Енфілді” в якості гравця “Ліверпуля” Стівен провів 16 травня 2015-го проти “Крістал Пелас” в АПЛ. На трибунах утворили напис “Капітан”, а сам Джеррард виходив на гру та на післяматчеве прощання зі своїми доньками.

5. Олег Блохін

Що стосується прощального матча Олега Блохіна, то варто, перш за все, просто назвати кількість вболівальників, які прийшли на нього: 100 тисяч. Забитий під зав’язку “Олімпійський” 28 червня 1989-го став свідком видовищної нічиєї збірної СРСР проти збірної Світу – 3:3. Блохін відіграв по тайму за обидві команди, забивши один гол у грі.

6. Пол Скоулз

А от для легенди МЮ Пола Скоулза клуб влаштував спеціальний прощальний матч, в якому суперником манкуніанців став “Нью-Йорк Космос”. На центральній трибуні було утворено портрет Скоулза і напис “Геній”. МЮ переміг 6:0, а відкрив рахунок дальнім ударом саме Скоулз – прощання видалось на славу.

7. Хаві

Хаві – один із головних творців тієї “Барселони”, яка провела один із найуспішніших періодів в історії клубу. Він був капітаном і мозковим центром команди, і коли у 2015-му покидав клуб, в останньому матчі на “Камп Ноу” (в Прімері проти “Депортіво”) клуб гідно попрощався з легендою. Цікаво, що Хаві на мажорній ноті завершив виступи за “Барсу”, адже загалом останній матч за клуб він провів у переможному фіналі Ліги чемпіонів проти “Ювентуса”.

8. Дідьє Дрогба

Івуарієць відіграв 8 років за “Челсі” з 2004-го по 2012-й. А у 2014-му повернувся у команду, провівши ще один сезон в клубі, який став для нього рідним. У заключному турі АПЛ 24-го травня 2015 року проти “Сандерленда” партнери влаштували Дрогба пам’ятні останні хвилини у складі “Челсі”.