>

Трибуна НАШІ

Наші за кордоном. Дебют Зінченка та наука для Федецького

5/10/2016 , 10:37

Ми продовжуємо стежити за виступами українських футболістів, які грають у європейських чемпіонатах. Цього разу увагу вболівальників прикули, в першу чергу, наші гравці у чемпіонатах Нідерландів та Німеччини. Чемпіон і надалі не проходить повз виступи наших хлопців, і тримає руку на пульсі життя легіонерів, які представляють синьо-жовтий прапор – вашій увазі найпомітніші коментарі іноземних видань до гри українських виконавців.

Колишній футболіст донецького Шахтаря, півзахисник збірної України Олександр Зінченко, дебютував у складі діючого чемпіона країни тюльпанів, нідерландського ПСВ, в матчі з Херенвеном. Гра закінчилася з рахунком 1:1, а Зінченко провів на полі 45-ть з лишком хвилин, вийшовши на заміну в другій половині матчу. Важливо, що Олександр устиг взяти участь в гольовій атаці ПСВ, коли на 75-й хвилині завдяки автоголу футболіста суперника ПСВ зрівняв рахунок. Зінченко також виконував подачі з кутових, але при цьому не забував відпрацьовувати в обороні.

ЗМІ регіонального значення Eindhovens Dagblad про Зінченка згадало в контексті його появи на полі й заміни провідного виконавця колективу. “…Після дуелі з суперником Андрес Гуардадо впав, і отримав пошкодження м’яза. Наразі виглядає, що це не важка травма. Олександр Зінченко дебютував за нову команду, проте назвати його вихід на поле таким, який вніс злам у гру команди, не можна…”. Інший голландський ресурс, AD, про Олександра згадав лише в контексті виставленої Зінченку оцінки за проведені на полі хвилини. На жаль, вразити своєю грою акул пера наш гравець не зміг, адже отримав 5.5. Це найнижчий бал у команді “Червоно-білої армії” – такої ж оцінки були удостоєні партнери Зінченка по ПСВ Гастон Перейро та Стівен Бергвейн.

Звернемося й до думки авторитетного статистичного порталу WhoScored. Важливо, що півзахисник збірної України віддав 18 пасів, з яких 15 виявилися точними. Аналітики ресурсу виставили Зінченку оцінку 6.6. Гірше, ніж Олександр, на думку спеціалістів сайту, зіграли голкіпер Йерон Зют, захисник Даніель Швааб і колега по амплуа, згаданий вище Бергвейн.

Черговий матч Артема Федецького за німецький Дармштадт колишньому беку Дніпра точно запам’ятається. Екс-гравець львівських Карпат вийшов у стартовому складі свого клубу, проте був замінений тренером команди Норбертом Майєром вже на 31-й хвилині. Причиною тому, за словами наставника, стала отримана Федецьким жовта картка (вже на 12-й хвилині матчу). На думку тренера, Артем грав надто жорстко й ризикував залишити команду в меншості.

А що ж про дії Федецького на полі думають ті чи інші ЗМІ? Так, ресурс Echo Online про перебування Артема на полі написав наступне. “…Артем Федецький грав до 31-ї хвилини. В особі Сержа Гнабрі, який був опонентом Федецького на фланзі, Артем мав вельми неприємного візаві. Побачивши перед собою жовте світло надто рано того, Артему довелося піти з поля дуже швидко й поступитися місцем Сандро Сірігу…”.

Портал WhoScored, втім, не вважає, що Федецький гру провалив. На думку працівників цього ресурсу, Артем награв на оцінку, еквівалентну 6.4. Для порівняння, одразу три партнери нашого співвітчизника по обороні, включаючи голкіпера команди Майкла Ессера, отримали нижчий бал.

У вівторок нападник іспанської Гранади Артем Кравець, а разом з ним – і партнери по команді, отримали нового тренера. Наставником “Насридів” став Лукас Алькарас. В останньому ж матчі під керівництвом Луїса Планагуми (наставника насправді другого складу Гранади), команда Артема програла Леганесу з рахунком 0:1 на своєму полі. Кравець провів на полі трохи більше 11-ти хвилин.

Авторитетний іспанський ресурс AS про Артема у своєму тексті про гру згадав. “…Відчайдушність господарів досягла свого апогею за десять хвилин до завершення матчу. Так, голкіпер гостей зняв м’яча з голови Крхіна, а Кравець намагався нав’язувати супернику боротьбу на другому поверсі, проте цей нападник програв усі три дуелі супернику. Малюнок гри Гранади в цілому не був яскравим аж настільки, щоби команда могла претендувати на очки в цьому матчі…”

Портал WhoScored діями Кравця на полі вражений, м’яко кажучи, не був – оцінка 5.8 є тому очевидним доказом. Гірше Артема, на думку спеціалістів, зіграли тільки правий захисник Тіто та голкіпер Гільєрме Очоа. Останній отримав той же бал за свої старання.

Команди “представників” України у Бельгії, а цього разу ми говоримо про хавбеків Андрія Тотовицького та Сергія Болбата, зіграли між собою. Локерен Сергія обіграв Кортрейк Андрія з рахунком 2:1. Втім, наші хлопці у звитягах та невдачах своїх колективів відіграли різну роль. Щонайменше – у вимірі проведених на полі хвилин. Тотовицький відіграв 61-у хвилину й поступився місцем партнеру по команді, а Болбат з’явився лише на 79-й хвилині.

Центральні спортивні ресурсі Бельгії, наприклад, Sporza і Sport, про Болбата та Тотовицького згадують побіжно, не фокусуючи увагу на конкретних досягненнях хавбеків. Втім, і Сергій, і Андрій кілька разів були в центрі уваги. Так, Болбат міг забити гол у ворота суперника, проте завдав надто слабкого удару, а Тотовицький не кращим чином пробивав головою.