<
>

Реклама

Поза грою ballon d'or

Академія «Динамо» лідирує за кількістю вихованців володарів «Золотого м'яча» (Відео)

Spy-Football.com

6/7/2015 , 15:11

Школа «Динамо» підготувала двох володарів «Золотого м’яча»

Роман Сиволап

У 1956 році головний редактор «France Football» Габріель Ано заснував нагороду кращим футболістам Європи, яка стала мірилом визнання таланту кращих виконавців спорту номер один. «Ballon d’Or» був та залишається, незважаючи на реформи в системі визнання переможців, найпрестижнішою індивідуальною нагородою в світу футболу.

Приємно, що київське «Динамо» входить до восьми клубів разом із «Барселоною», «Ювентусом», «Міланом», «Реалом», «Манчестер Юнайтед», «Баварією» та «Інтером», які мають більше одного володаря «Золотого м’яча».

Клубне представництво володарів «Золотого м’яча» під егідою «Франс Футбол» (1956 – 2009 роки)

Клубне представництво володарів «Золотого м’яча» під егідою ФІФА (2010-2014 роки)

У 1975 році лауреатом призу журналу «Франс Футбол» став динамівець Олег Блохін, у 1986 – Ігор Бєланов.

Ще приємніше, що школа «Динамо» виховала двох гравців, визнаних найкращими в 1975 (Олег Блохін) та 2004 роках (Андрій Шевченко). Подібним досягненням можуть похвалитися лише академії «Рівер Плейта» (великі «ореунді» 50-х – 60-х Альфредо Ді Стефано та Омар Сіворі), «Манчестер Юнайтед» (Боббі Чарльтон та Джордж Бест), «Спортінг» Ліссабон (Луіш Фігу та Кріштіану Роналду).

Футбольна геніальність унікальне та складне явище. Справа не лише в методах навчання. Дві, мабуть, найкращі клубні академії «Аякса» та «Барселони», які зробили величезний вклад у розвиток науки підготовки юних гравців, мають лише по одному вихованцю володарю «Золотого м’яча». Щоправда, це одні з найвеличніших гравців у історії футболу Йохан Кройф та Ліонель Мессі. Випереджаючи запитання про великого Марко ван Бастена, повідомлю, що він вихованець дитячих команд з Утрехта з мелодійними назвами УВВ та УСВ і в «Аяксі» з’явився в сімнадцять років. Без провидіння при народженні зірок не обходиться. Але без дотримання головних принципів: патріотизму, довіри до власних вихованців – результату не досягти

Наприклад, академія «Реалу» не подарувала світу жодного гравця, що отримав найпрестижнішу індивідуальну нагороду. У Мадриді вважають, що зірок краще купувати. З цієї причини виникають сумніви, щодо правомірності мадридистів називатися найвеличнішим клубом світу.

У світі не багато міст, які подарували футболу кількох суперталантів. Київ одне з таких міст. Олег Блохін та Андрій Шевченко прийшли в академію «Динамо» в десятирічному віці та пройшли всі шаблі клубної ієрархії.

У першій команді їх таланти відшліфував геніальний Валерій Лобановський, якому несправедливо закидали придушення індивідуальності гравців. Як показав час, без Лобановського виховати гравців калібру Блохіна та Шевченко не до снаги жодному тренеру, що працюють в українських командах, навіть іноземному.

Справжні уболівальники команди завжди пам’ятали про унікальність київської школи футболу та вимагали від керівництва клубу переходу на політику орієнтації на власних вихованців. У сезоні 2014/2015 років зміни відбулися. Тренерський штаб на чолі з Сергієм Ребровим став довіряти місце в основному складі юним футболістам вихованцям академії, юнацькі та молодіжні команди почали працювати за аналогічною програмою з основним складом. Звісно мріяти про повторення успіхів легендарних форвардів «Динамо» ще зарано, не все в руках людський, але вірний напрямок розвитку має принести результати в майбутньому.

за матеріалами: 1927.kiev.ua

Реклама