<
>

Реклама

Поза грою wc-2018

Як Путін купив у ФІФА право на ЧС-2018

Spy-Football.com

6/5/2015 , 21:20

boycott_putinЖурналісти розкрили корупційні схеми, до яких причетна Російська Федерація.

Німецька телерадіокомпанія зняла документальний фільм “Проданий футбол” про корупційні схеми Міжнародної федерації футболу, в яких, зокрема, замішаний Йозепп Блаттер, президент ФІФА, а також Росія.

Журналістське розслідування Роберта Кемпе та Йохена Лойфгенса намагалося показати, що у Блаттера, який має намір балотуватися на п’ятий термін на цій посаді, “все схвачено”, і розкрити наявні у ФІФА корупційні схеми, пише  Deutsche Welle.

Зокрема, в центрі документального фільму – обставини голосування за право проведення чемпіонатів світу з футболу в 2018 і 2022 роках, які дісталися Росії і Катару відповідно.

За словами Федри Аль-Маджид, яка працювала у заявочному комітеті “Катар-2022” під час одного міжнародного конгресу в столиці Анголи Луанді, вона була присутня при тому, як трьом представникам африканського континенту у виконкомі ФІФА пропонували спочатку по одному мільйону, а потім по півтора мільйони доларів за те, щоб вони проголосували за кандидатуру Катара.

Однак наразі, переконані автори фільму, найбільш насущною проблемою для ФІФА є Росія, яка залучена у збройний конфлікт посеред Європи.

“Блаттер отримає чемпіонат, під час якого практично не будуть критикувати ФІФА. А Путін отримає новий престижний проект… і можливість інсценувати свою могутність”, – стверджують журналісти.

Більш того – творці стрічки дізналися, що за ЧС-2018 голосували ті ж функціонери, що і за ЧС-2022.

Водночас, автори фільму вказують також на роль “Газпрому”, яка “віддячила” члену виконкому Францу Беккенбауеру, котрий брав участь у голосуванні, запропонувавши йому місце спортивного посла “Газпрому”.

Крім того, кіпрська нафтова компанія Petrolina, яка належить члену виконкому ФІФА Маріосу Лефкаритісу, за лічені дні до голосування уклала контракт з одним із підрозділів “Газпрому”. Після підписання контракту, стверджують журналісти,  виручка Petrolina виросла на третину.

tsn.ua

ТегиТеги: Росія ФІФА ЧС-2018

Реклама