<
>

Реклама

Трибуна LOBANOVSKY

Лобановський: безсмертні цитати

Spy-Football.com

6/1/2021 , 13:24

У день 82-річчя від дня народження великого наставника згадуємо найяскравіші цитати Метра, які найбільш влучно описують тренерський геній Валерія Васильовича, який віддавав усього себе улюбленій справі.

– Я не розумію, як можна любити якусь одну тактику і відмахуватися від іншої. Кожна тактика хороша, якщо вона призводить до бажаної мети. А мета завжди одна – перемога!

– Я не визнаю моди. Визнаю тільки те, що раціонально. Зокрема, для нашої команди. Сьогодні ми зіграємо ось так, а завтра – інакше.

– Уміння раціонально використовувати свої фізичні та духовні можливості приходить тільки з накопиченням досвіду, зі зрілістю.

– За успіх атаки і оборони в рівній мірі відповідають всі польові гравці. Хто швидше створить таку команду, той раніше загляне в майбутнє і пожне плоди цього випередження.

– Три заповіді поважаючого себе тренера: не почути, не помітити, не сказати.

– Сучасний футбол еволюціонує дуже повільно, тому що деякі гравці, так звані зірки, отримуючи величезні гонорари, які не відповідають рівню їхньої майстерності, хочуть, грубо кажучи, експлуатувати свій талант без спроби підвищувати рівень майстерності.

– Рух – це життя, спокій – це смерть.

– Без журналістів не може йти розвиток футболу. Вони можуть або гальмувати процес, або рухати його вперед.

– Справжній тренер зобов’язаний уважно стежити за сучасними світовими тенденціями, постійно дізнаватися щось нове, а не використовувати з сезону в сезон одні і ті ж напрацювання.

– Тренер – це творча особистість. А творча особистість має право на помилку.

– Мене часто називають диктатором. Я категорично з цим не згоден. Диктатор – це той, хто готовий наказувати, не вдаючись у міркування опонента. Я завжди пропоную гравцям оскаржити мої пропозиції.

– Достоєвський казав, що категоричність суджень властива невігласам. Зокрема тому я намагаюся нікому нічого не нав’язувати.

– Бути тренером значно складніше, ніж гравцем. На полі ти керуєш тільки м’ячем, а у бровки ти керуєш людьми.

– Якщо футболіст не розуміє, що зараз у футболі головне вміти грати без м’яча, а не з м’ячем, вже нічого зробити не можна. Від таких треба відмовлятися.

– Ні відваги, не можеш багато в чому відмовити собі, не здатний терпіти найжорстокіший тренінг – йди

– Я вважаю, що критикувати не тільки можна, а й треба. І якщо критика конструктивна, якщо в ній є якісь розумні початку, то вона йде тільки на користь критикованим.

– Програма – не гарантія успіху, але дає набагато більше шансів на нього, ніж стихійні дії.

– Суть сучасного футболу – в створенні чисельної переваги на різних ділянках поля. І найперша вимога до гравця – якомога швидше переходити від оборони до атаки, і навпаки.

– Формула успіху у великому футболі теж давно в принципі відома: жорстокий відбір виносить на гребінь тільки тих, хто має здатність до колосальної концентрації душевних і фізичних сил в момент найвищих випробувань.

– Копіювати привабливі зразки, наздоганяти когось – заняття безперспективне. Випереджати – ось надихаючий сенс роботи.

ТегиТеги: Лобановський

Реклама