<
>

Реклама

Поза грою FC DYNAMO

За три роки «Динамо» ухилилося від сплати податків на 30 млн доларів

Spy-Football.com

6/12/2016 , 11:38

У розпорядженні редакції espreso.tv виявилася довідка про офіційні зарплати гравців київського “Динамо” впродовж 2013-2015 років, складена на підставі даних Державної фіскальної служби.

Як бачимо, “білими” навіть такі провідні динамівські гравці, як Андрій Ярмоленко, заробляють за рік трохи більше 200 тис. грн. Навіть за курсом 8 грн. за долар в 2013 році це менше 30 тис. доларів. У 2015 році гравець формально отримав майже 10 тисяч доларів. Нещодавно “Футбол 24” опублікував десятку найбільш високооплачуваних гравців українських футбольних клубів.

Рейтинг очолює динамівець Андрій Ярмоленко із доходом в 5 млн. доларів. Його партнер по команді Євген Хачеріді отримує 2 млн. доларів (офіційно у нього зарплата така ж, як у Ярмоленка – 217 тис. грн.). Найбільше в динамівському колективі заробляє тренер Сергій Ребров – його “білий” дохід за 2015 рік становив 265 тис грн. Але за інформацією ЗМІ, зарплата Реброва минулого року сягала 600 тис. доларів.

Іншими словами, офіційно в “Динамо” платять менше 1% від реальних зарплат гравців. Від оподаткування приховується 99% доходів футболістів. При цьому власники клубу економлять іще більше, віддаючи в бюджет лише мізерну частину обов’язкових при нарахуванні зарплати платежів.

За інформацією наших джерел, основну частину зарплати в “Динамо” виплачують через офшор. Державна фіскальна служба чомусь вважаює за краще цього не помічати. Однак знайти інформацію про “чорну касу” Суркісів можна, користуючись виключно публічними джерелами інформації.

Усе просто. Футболісти – молоді хлопці, вони одружуються, розлучаються. Останній процес супроводжується розподілом майна, під час якого “колишні” не соромляться розповідати про реальні доходи своїх чоловіків і канали їх отримання.

Піднімаємо реєстр судових рішень і дивимося. Рішення Печерського районного суду міста Києва від 11 лютого 2013 року, справа N2-2594/12, суддя Литвинова. Предмет судового розгляду – розділ майна. Один із учасників процесу – гравець “Динамо” (Київ) і збірної України – за період з вересня 2003-го по листопад 2012-го отримав такі доходи:

1) від “Динамо” (Київ) – 183 313 грн.

2) від Федерації футболу України за участь у Євро-2012 у складі національноїзбірної- 465 300 грн.

3) від офшорної компанії Newport Management  LTD – 1 млн. 373 тис. доларів США або 10 млн. 974 тис. 389 грн.

Варто зазначити, що в позові дружина футболіста вказувала його дохід за той же період у розмірі 51 млн. грн. (приблизно 8-10 млн. доларів). Але офшорна компанія, як бачимо, підтвердила тільки виплату 1,373 млн. доларів. Перевірити цю інформацію український суд можливості не має.

Згадку про офшор Британських Віргінських островів Newport Management  LTD можна побачити і в документах закордонних судів.

12 жовтня 2012 року спортивний суд у Лозанні ухвалив рішення САS 2707 у справі ФК «Нансі» (Франція) і “Динамо” (Київ) про перехід гравця (Пап Діакате) в український клуб за 4 млн. євро. Ці витрати, а також разовий платіж гравцеві у розмірі 200 тис. євро були сплачені компанією Newport Management LTD.

Назву компанії зустрічаємо в ще одному рішенні спортивного суду Лозанни (САS 3309) у справі “Динамо” (Київ) проти Жерсона Маграо і ФК “Брага” (Португалія) від 22 січня 2015 року. Згідно з матеріалами справи, 10 серпня 2009 року ФК “Крузейро” підписав із “Динамо” трансферний контракт на суму 2,2 млн євро. Cуму трансферу та зарплату футболістові повинна була заплатити компанія Newport Management LTD.

За наявними даними, з середини минулого десятиліття Newport Management LTD також приймала всі платежі від УЄФА в інтересах ФФУ. Тобто, гроші Федерації футболу зберігалися на рахунках офшору, з якого виплачуються зарплати гравцям. Але це вже інша історія. Повернімося до “Динамо”.

Масштаб фінансових махінацій, які провернули власники клубу, приголомшує. Із 2013-го по 2015-й “Динамо” виплатило своїм гравцям і головному тренеру 15,4 млн. грн. офіційної зарплати. До держбюджету надійшло 2,3 млн. грн. податків. Якщо врахувати, що в середньому гравець фактично отримує 700-800 тис. доларів на рік, то сума прихованих київським клубом податків за останні три роки становить приблизно 30 млн. доларів. А за останнє десятиліття ця цифра може сягати 100 млн. доларів.

Додамо до цього суму трансферів (в 2016-му Олександр Драгович, приміром, перейшов у “Байєр”, сума трансферу склала 18 млн. євро), які також, вочевидь, не надійшли в Україну.

Якщо Державна фіскальна служба і Генеральна прокуратура проявлять «політичну волю»  і справі про несплату податків футбольним клубом Суркісів дадуть хід, наслідки для гравців будуть досить суворі.

3а п’ять років провідні гравці “Динамо” (Шовковський, Гусєв, Гармаш, Хачеріді) приховали від бюджету близько 1,5 доларів США млн. Як і власникові клубу Ігорю Суркісу, їм загрожує стаття 212 КК України “Ухилення від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів” п. 2 (в особливо великих розмірах). Покарання – позбавлення волі до 5 років.

Сума податкових вимог до Ярмоленка може досягати 1 млн. доларів на рік або 3-4 млн. доларів за останні п’ять років – виходячи з того, що його річна зарплата становить 4-5 млн. доларів.

Роками ухиляючись від сплати податків, Суркіси, по суті, підставили своїх гравців. Податківці можуть додатково нарахувати футболістам величезні суми несплачених податків. Але ж власники клубу напевно запевняли гравців, що ті отримують “чисту” зарплату, а проблем із податками не буде. Ярмоленко, Ребров та інші динамівці мають повне право пред’явити Суркісам претензії за обман і втягування себе в протизаконну авантюру.

Серйозних санкції може очікувати і клуб, який виступає податковим агентом гравців. Якщо Мессі та Роналду могли приховувати в офшорах доходи від іміджевих контрактів, то у випадку з “Динамо” через офшори і в “конвертах” виплачувалися саме зарплати гравців.

Чи дозволить Банкова правоохоронцям зайнятися Суркісами, чи почекає, поки скандал вийде на міжнародний рівень і про нього заговорять європейські ЗМІ? Адже ця історія, в разі спроби її зам’яти, може стати ще одним прикладом того, як вище керівництво найбіднішої країни в Європі покриває корупцію.

ТегиТеги: Динамо Київ

Реклама