<
>

Реклама

Трибуна Spy News

Хочуріді. Чому Сергій Палкін тролить Динамо

Spy-Football.com

7/8/2013 , 9:04

sha_dyn_logoУ заяві гендиректора «Шахтаря» про купівлю Євгена Хачеріді неможливо не побачити образливий підтекст, але є в ньому і один великий плюс, упевнений оглядач ua.tribuna.com Олександр Ткач.

Українські клуби так довго фехтували один з одним на словах, що вже почали повторюватися і доходити до абсурду. Тепер, нарешті, має стати ясно, що все це інфантильний і соромітний дитячий лепет. Заява Сергія Палкіна задає словесній війні нову планку – тому що його неможливо трактувати серйозно і в лоб: мовляв, «Шахтар» запропонував 12 мільйонів за гравця і сидить в очікуванні відповіді.

Мало того, що так ніхто не робить. Так не робить і сам Палкін, чий фейсбук все більше схожий на повноцінне ЗМІ. Коли справу вирішено і підсумок ясний, гендиректор «Шахтаря» може зіграти на випередження – спростувати інтерес до гравця або повідомити про його підписання. Хачеріді не влучає ні в одну з категорій: «Шахтар» його хоче, але підписати не може.

Навіщо він донецькому клубу, зрозуміти не складно: там будують захисну лінію з гравців з потрібними паспортами, щоб креативну частину можна було доручити дійсно крутим закордонним хлопцям. Захисник збірної України в пару до Ракицького – ідеальний варіант. Темперамент не той? Так у «Шахтарі» з ним жити буде куди простіше. Одна справа, коли ти чотири роки поспіль без чемпіонства і без шансів на нього, а судді, того й гляди, сплетуть черговий виток антідінамовскої змови. Зовсім інша – коли ти перший з відривом, а найближчий конкурент настільки безпечний, що за нього вболіває навіть президент твого клубу.

“Динамо” не може продати Хачеріді ні за 12, ні за 30 мільйонів – інакше вся його масштабна трансферна кампанія в одну мить втратила б сенс.

Більш-менш схоже на правду і те, що сам Хачеріді не проти грати в «Шахтарі»: про це говорять у кулуарах, а про конфлікти захисника з Блохіним відкрито говорять обидва їх учасника і, що важливо і буває вкрай рідко, не в минулому часі . Якщо після заяв «мені важко працювати з Олегом Володимировичем», гравець не покидає клуб і не сідає на лавку, а тренер з відомим темпераментом реагує лагідної фразою «Женя так і не пояснив мені, з якого приводу у нього є претензії» – це означає, що нічого між ними не налагоджується. Це означає, що обидві сторони просто терплять один одного за відсутністю кращих варіантів – і чекають, хто з них перший покине клуб.

З першої відповіді Ігоря Суркіса на цей рахунок в очі всім кинулася фраза про те, що 12 мільйонів мало – наче президент «Динамо» готовий торгуватися. Насправді, щоб київський клуб добровільно продав Хачеріді в «Шахтар», в озвученій сумі не хватить нуля в кінці. Справа навіть не в реальній його цінності – яка безумовно велика, – і навіть не в тому, що ліміт підтискає. Просто вся попередня, дико витратна трансферна кампанія «Динамо», на яку пущені максимальні селекційні та фінансові ресурси, з продажем Хачеріді в одну мить втратила б сенс – навіть якщо мільйонів за нього пропонують не дванадцять (стільки коштував не критично потрібний Мбокані), а двадцять чи тридцять. Не можна накупити обладунків для хрестового походу і раптом продати свого коня тому, на кого збираєшся напасти, – цього не те що вболівальники не зрозуміють, це просто абсурдно.

Гендиректор «Шахтаря», отримавши негативну відповідь, вміло і радикально виводить опонента з себе

Клаусула для безумовного викупу в новому контракті Хачеріді не поширюється на «Шахтар» – це означає, що забрати його силою, крім бажання Суркіса, не можна. Так навіщо Сергію Палкіну через два дні після дербі і, здається, вперше за роки роботи озвучувати свідомо занижену суму пропозиції в такому делікатному процесі: коли покупець за, кінь – за, а продавець ні в яку?

Потім, що гендиректор «Шахтаря», отримавши негативну і не влаштовучу його відповідь, вміло і радикально злить виводить опонента з себе. А схвильованою заміткою на офіційному сайті з риторичним питанням і трикрапкою в кінці – цим можна тільки розсмішити. Обуреними розмовами про змову суддів і зафарбованих чемпіонських зірочках – їх читають тільки твої власні фанати. Палкін тролить «Динамо» позначенням намірів і можливостей вголос: я б вас із задоволенням купив, скільки ви коштуєте? А, не продаються – ну дуже шкода, я пізніше зайду.

Якщо ви вболіваєте за «Динамо» – саме час на слова Палкіна справедливо образитися. Якщо ні – подумайте над тим, щоб сказати йому спасибі. Справжній чоловічий виклик повинен звучати приблизно так. Справжня чоловіча відповідь на нього зобов’язаний бути симетричною.

 ua.tribuna.com

ТегиТеги:

Реклама