<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Про регламент і ліміт на легіонерів

Spy-Football.com

8/10/2013 , 10:19

zbirna_edmarПитання про кількість легіонерів у складі « Металіста » з’явилося не сьогодні і навіть не наприкінці липня, коли в матчі “Металіст” – Іллічівець » Володимир Дишленкович,що не має права грати за збірну України замінив Олександра Горяїнова , що призвело до порушення Регламенту .

Вперше це питання ще в початку травня 2011 підняли «Карпати » після того , як в їх матчі з « Металістом у складі гостей замість українця Дениса Олійника вийшов аргентинець Джонатан Крістальдо , і на полі у складі харків’ян залишилося п’ять громадян України , з яких двоє – Едмар і Дишленкович , не підпадали під статтю Регламенту , яка вказує на те , що обмеження на легіонерів не стосуються футболістів , що починали виступи в Україні в якості іноземних громадян , але потім отримали українське громадянство. Але , підкреслюю , тільки за умови , якщо вони провели не менше 30 відсотків ігор за збірну України .

Можна , звичайно , скільки завгодно стібатися з приводу пасажу про відсотки , що не вказує точно , від чого відсотки вважати – від усіх матчів збірної України в історії , або тільки в поточному році (але і тоді футболіст , потрапляючи або не потрапляючи до складу збірної , сьогодні міг бути легіонером , завтра – ні , а через тиждень знову бути …). А може , відлік необхідно починати від моменту отримання громадянства … Так чи інакше , але Дишленкович грати за нашу збірну не міг за визначенням , тому що вже був заграний за Сербію , а Едмар ще не розпочинав … Тоді цю справу технічно спустили на гальмах , інакше з « Металіста » довелося б знімати очки ще в шести матчах , а це пахло міжнародним скандалом.

Згодом згадку про відсотки прибрали , а легіонерами стали вважатися футболісти , які не мають права грати за наші збірні , але було зазначено, що гравці , які отримали українське громадянство раніше ( 1 червня до 2012 року) , можуть спати спокійно. Однак з нового Регламенту останнє пом’якшувальне уточнення перед нинішнім сезоном знову зникло !

Отже – Дишленкович знову стає легіонером . Тільки не кажіть , що хтось зазіхає на його права , як громадянина України . Погодьтеся , не Конституція встановлює , наприклад , чи має право магазин продавати той чи інший товар в той чи інший час доби . І не Конституція , а регламент змагання , визначає скільки людей включається в заявку , на скільки ігор дискваліфікують за те чи інше порушення , який штраф платить клуб за порушення … Зрозумійте , це не закон , який , як прийнято вважати , зворотної сили не має. Це – Регламент . А приймав його нинішній склад ФФУ. Визнати ж свою некомпетентність керівництво федерації просто не в силах.

Ясна річ , коли в протиріччя вступають два ( або більше ) пункти Регламенту , що виникають правові колізії необхідно вирішувати. Але робити це потрібно до старту турніру. Інакше ФФУ просто доведеться ставати на чийсь бік . І доводиться визнати , що в суперечці « Дніпра » з « Металістом » у дніпрян спочатку шансів не було. Це як у ” Фермі » Оруелла – всі тварини рівні, але деякі тварини рівніші …

А в стартовому складі « Металіста » у матчі з «Дніпром » був аж один уродженець України – Павло Ксьонз .

P.S. До речі , здогадайтеся, чому наш український воротар, багаторічний лідер московсього “Спартака” цього сезону не зіграв жодного матчу за свою команду, більше того він навіть не був включений у заявку на сезон. Хоча у нього є російський паспорт. А все через аналогіний пункт у регламенті Російської Премєр-Ліги, за яким з цього сезону він вважається легіонером. Висновки робіть самі.

За матеріалами sport-express.ua

ТегиТеги:

Реклама