<
>

Реклама

Поза грою Прем'єр-ліга

Прем'єр-ліга: за і проти скорочення

Spy-Football.com

10/4/2014 , 12:25

uplПісля закінчення чемпіонату Украіни-2012/13 зі змагань знявся криворізький «Кривбас». Під час нинішнього – київський « Арсенал». Влітку ми можемо втратити дві кримські команди.

Експерти відповідають на питання: скільки команд повинні грати в сезоне-2014/15 і за якою схемою проводити турнір ?

Віктор ГРАЧОВ , 57 років, колишній форвард донецького « Шахтаря»:

– Є два варіанти. Перший – 10 команд грають у чотири кола . Однак тоді виникає питання: що робити з тими клубами , які за підсумками цього сезони не вилетять з прем’єр -ліги , і тими , які виграють турнір у першій лізі ? Якщо президент « Динамо » Ігор Суркіс , який запропонував цей варіант , знає , що можуть припинити існування ще кілька клубів , то це одне. Якщо ж їх викинуть всупереч спортивним принципам – інше. З досвіду чемпіонату Донецької області знаю , що змагання в чотири кола нецікаві. Суперники набридають один одному , втрачається глядацький інтерес. Додайте сюди ще і матчі на Кубок. Якщо ж у чотири кола гратимуть 12 команд – це буде 44 матчі чемпіонату. 14 команд у два кола теж не годиться , тому що чемпіонат триватиме лише п’ять місяців. Вихід бачу такий : за підсумками цього сезону вважати , що вибули з елітного дивізіону два кримських клуби. Тимчасово знизити фінансові вимоги для новачків. Доповнити прем’єр- лігу двома кращими клубами з першої ліги і серед інших трьох -чотирьох більш – менш стабільних у фінансовому плані команд провести додатковий турнір , в якому розіграти ще одну путівку . Чемпіонат 2014 / 15 починати з 16 командами.

Ігор ЯВОРСЬКИЙ , 55 років, головний тренер тернопільської « Ниви» :

– Вихід один – грати повноцінний чемпіонат з 16 учасниками . Колись так починався чемпіонат України : грали клуби з вищої та першої ліги СРСР плюс кращі колективи другої ліги. З часом рівень учасників вирівнявся . Додайте сюди глядацький інтерес. Футболісти грають не самі для себе , а для людей. На кращі клуби прем’єр -ліги обов’язково піде глядач в таких містах, як Алчевськ і Олександрія . Я вже не кажу про Суми з їх стадіоном та Чернігів , де на гру з « Шахтарем» набився повний стадіон. У Черкасах , коли грали чвертьфінал Кубка , на футбол прийшло півміста. 12 або 10 команд для України – неприйнятний варіант. Це в чемпіонаті Молдови можуть грати 12 команд. А у нас має бути 16 .

Мирон МАРКЕВИЧ , 63 роки , колишній тренер харківського « Металіста»:

– 16 команд – ідеальна цифра , але не для наступного сезону. Добрати необхідну кількість з першої ліги вважаю безперспективним варіантом. Ніхто не дасть фінансових гарантій . Зараз у першій лізі лідирує донецький « Олімпік ». У кращому випадку , на його матчі ходитимуть так , як на місцевий « Металург» – кілька тисяч. Розмови про футбольний бум в нефутбольних містах ними і залишаться . Одна справа – прийти , як у Черкасах , на одну кубкову гру , а інше – ходити на ігри стабільно. Мій варіант – 12 команд повинні грати в три кола. Фахівцям вже зараз потрібно думати над різноманітними технічними деталями такого чемпіонату. Через кілька років повинні повернутися до повноцінного чемпіонату з 16 учасниками .

Олександр ЗАВАРОВ , 53 роки , тренер збірної України :

– Найбільше моє бажання , щоб все заспокоїлося і ми грали повноцінний чемпіонат з 16 клубами. Потрібно дочекатися закінчення цього футбольного сезону і сідати за стіл переговорів з претендентами . Мені б хотілося , щоб з першої ліги прийшли фінансово стабільні клуби , які потім не знімалися б і не ганьбилися на всю Європу. На рахунок чемпіонату з 12 учасниками та матчами в три кола маю деякі сумніви. Свого часу в Швейцарії грали в три кола. Команда «Віль » , якою я керував , двічі їздила в Базель , а « Тун» двічі приймали дома. І ніхто не ображався . У нас таке неможливо . Якщо «Динамо» буде двічі приймати «Шахтар» у Києві і лише раз поїде в Донецьк – будуть образи. Якщо «Металіст » двічі поїде в Дніпропетровськ – теж. І навпаки. Потрібно шукати варіант з парною кількістю матчів суперників. Влітку потрібно вибирати – 10 або 16 клубів.

Олег ФЕДОРЧУК , 48 років, колишній тренер сімферопольської « Таврії» :

– Тільки 16 команд. Всіх , хто говорить про скорочення прем’єр -ліги , вважаю російськими провокаторами . Для зростання майстерності команди повинні зіграти певну кількість матчів. З урахуванням кубкових – щонайменше 40 ігор. Виходячи з кількості населення України , території – тільки 16 команд. Ще краще , щоб їх було 18. Розмови про фінансову кризу – від лукавого. У середині 1990 -х жодна наша команда не їздила на збори до Туреччини . А тепер це можуть дозволити собі навіть клуби першої ліги . Плюс з’явиться додатковий стимул для молодих гравців. Якби не криза початку і середини 1990 -х , як знати , можливо , молоді тоді Шевченко , Ващук , Ребров , Шовковський так і не отримали б шанс зіграти на високому рівні. Тому що їх місця займали б легіонери. У Голландії елітна ліга має 18 команд. На стабільно високому рівні грають від сили шість. Решта пропускають по 10 голів. І ніхто не кричить про низький рівень . В Іспанії , Англії грають по 20 команд. У Росії зник ФК «Москва» , потім « Сатурн ». Там же щороку зникають команди в першій лізі. Але ніхто не кричить про скорочення . Не забуваємо , що кожна нова команда – стимул для розвитку футболу в регіоні.

Наше опитування

[poll id=”5″]

 

за матеріалами gazeta.ua

ТегиТеги: УПЛ

Реклама