<
>

Реклама

Поза грою FIFA

Росія може і не зіграти в Бразилії і позбутися ЧС-2018

Spy-Football.com

11/3/2014 , 9:07

FIFAЧленство Російської Федерації в міжнародній футбольній організації ФІФА може бути вже найближчим чином припинено.

Ініціатор цього рішення – сенатори Сполучених Штатів Америки Ден Коутс та Марк Керк, що є членами Республіканської партії.

Вони направили вже лист-звернення до президента УЕФА Йозефа Блаттера, в якому висловили пропозицію призупинити членство  РФ у цій шановній організації.

Якщо ФІФА пристане на цю пропозицію, то це означатиме, що Росія автоматично втратить право на проведення чемпіонату світу у 2018 році.

Причина ініціювання такого листа американців – військова агресія проти Незалежної України.

“У світлі російської військової окупації частини суверенної України просимо вас екстрено скликати сесію ФІФА для розгляду призупинення членства Росії в організації, а також перегляду рішення про проведення ЧС-2018 і недопуску збірної Росії на ЧС-2014”.

Відповідно статті 3 статуту ФІФА будь-яка дискримінація проти країни або групи людей заборонена і карається припиненням членства в організації або виключенням з неї. За схожі порушення вже каралася Югославія перед ЧЄ-1992 і ЧС-1994.

Так як Росія нахабно демонструє неповагу до фундаментальних принципів ФІФА і міжнародного право, ми сподіваємося, ви погодитеся, що вона не заслуговує ні брати участь у чемпіонатах світу, ні проводити їх”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, стаття 3 Статуту ФІФА говорить, що “дискримінація будь-якого роду відносно країни, фізичної особи або групи осіб за етнічною, статевою, мовною, релігійною чи будь-якого іншого ознакою строго заборонена і карається припиненням членства в організації або повною її дискваліфікацією”.

У свій час на підставі резолюції ООН, яка ввела режим міжнародної ізоляції для Югославії, керівні футбольні органи позбавили країну права виступати на ЧЄ-1992 і ЧС-1994.

uapress.info

ТегиТеги: Росія ФІФА

Реклама