<
>

Реклама

Трибуна Прем'єр-Ліга

Країні не до футболу або чому падає відвідуваність

Spy-Football.com

11/9/2015 , 9:47

За підсумками минулого сезону середня відвідуваність матчів чемпіонату України склала 6177 глядачів. Тепер же варто визнати, що народу на стадіони збираэться ще менше.

Україна вже не буде такою, як раніше. І з цим важко не погодитися. А разом з нею і український футбол. Спорт номер один дуже чутливий до будь-яких економічних змін, а вже в період неоголошеної війни і поготів. Зараз народу явно не до футболу, трибуни стадіонів порожніють, а глядацький інтерес стрімко падає вниз. Це можна відмінно побачити, порівнявши відвідуваність минулого і нинішнього сезонів в елітному дивізіоні.

Вниз за течією

Позаду шість турів Ліги Парі-Матч, загалом 42 матчі за цей відрізок часу відвідало 244758 чоловік. Середня відвідуваність чемпіонату України на даний момент складає 5828 чоловік. Те, що інтерес до футболу наближається до нуля, а разом з тим і падає відвідуваність чемпіонату, видно неозброєним оком. Якщо ж подивитися на цифри, то ситуація зовсім виглядає катастрофічною.

Найбільш відвідуваний матч сезону:

«Чорноморець» – «Динамо» – 22 222 глядача

Найменш відвідуваний матч сезону:

«Говерла» – «Сталь» – 506 глядачів

За підсумками минулого сезону середня відвідуваність матчів чемпіонату України склала 6177 глядачів. Тоді ми констатували, що цей показник за сезон після Майдану впав майже в два рази – з 11 286 глядачів на матчі. Тепер же варто визнати, що народу на стадіони збирається ще менше. Стартові шість турів минулого сезону відвідало 335572 чоловік, без малого на 100 тисяч менше, ніж у новому сезоні. Тоді середня відвідуваність становила 7990 глядачів.

У чому ж причини такої негативної динаміки? У першу чергу, це низька відвідуваність домашніх матчів донецького «Шахтаря». У Львові три матчі «гірників» з «Металургом», «Говерлою» та «Олександрією» зібрали всього 8101 глядача на трибунах. Звичайно, суперники не бозна які, але тим не менш. Взяти, приміром, матчі із запорізьким «Металургом» – рік тому на гру «гірників» і «козаків» прийшло 4810 львів’ян, а в серпні тільки 3011 чоловік.

Якщо в минулому сезоні менеджмент «гірників» продавав абонементи, то цього літа вирішили обійтися без них. Але важко сказати, що відвідуваність домашніх матчів донеччан у Львові впала саме з цієї причини. Абонементи хоч і дають різні привілеї і стимулюють ходити на всі матчі, але істотно не покращують статистику відвідуваності.

Цікавим був хід керівництва «Шахтаря» змінити домашній стадіон під матч з «Дніпром» і зіграти з командою Маркевича в Одесі. Чесно кажучи, особисто я думав, що стадіон «Чорноморець» на такий матч заповниться якщо і не під зав’язку, то як мінімум на дві третини. На ділі ж зібралося 13213 чоловік, трохи більше половини арени. У Львові напевно зібралося б набагато більше народу, як мінімум торішні 22 з невеликим тисячі чоловік. Але й підтримки «гірники» напевно отримали б менше, тут важко не погодитися зі словами Сергія Палкіна.

Якщо порівняти глядацький інтерес у Львові до «Шахтаря» і рідним для львів’ян «Карпатам», то тут перевага, звичайно ж, на боці «зелено-білих». Вони хоч і приймають своїх суперників на старенькій «Україна» (цікаво, скільки б народу ходило на матчі львів’ян, грай ті на комфортабельній «Арені Львів»?), Але в двох матчах зі «Сталлю» та «Чорноморцем» на трибунах зібралося в цілому 10426 уболівальників. Правда, в середньому це менше п’ятої частини від загальної місткості арени.

Тріо найпопулярніших

Ще не так давно «Шахтар» збирав близько 50000 глядачів на матчі з «Олександрією», а середня відвідуваність «Донбас Арени» становила близько 40 000. Одних абонементів перед початком сезону 2013/14 клуб реалізовував більш 27000 штук, що дозволило встановити рекорд у Східній Європі.

Тепер же «Шахтар» далекий від лідерства по відвідуваності, після шести турів «гірники», наприклад, поступаються навіть «Волині». Як відомо, святе місце порожнім не буває, але хто ж займе місце донеччан? Поки що після шести турів в лідерах за середньою відвідуваністю одеський «Чорноморець», два домашні матчі якого в середньому відвідало 15733 глядача. За «моряками» йде «Дніпро», який збирає в середньому 14690 чоловік на трибунах «Дніпро-Арени», і тільки потім «Динамо». Два домашні матчі чемпіона в цьому сезоні поки що збирали в середньому 13303 вболівальника.

Поки що рано говорити про те, хто буде в лідерах по відвідуваності, адже багато провели тільки по дві домашні гри. Але тенденція простежується – «Динамо», «Дніпро» і «Чорноморець» будуть задавати тон у цьому сезоні.

Середня відвідуваність домашніх матчів учасників Ліги Парі-Матч сезону 2015/16:

«Чорноморець» – 15733
«Дніпро» – 14 690
«Динамо» – 13 303
«Ворскла» – 7005
«Металіст» – 6873
«Волинь» – 5443
«Шахтар» – 5329
«Карпати» – 5213
«Олександрія» – 3900
«Сталь» – 3133
«Зоря» – 3100
«Металург» – 2433
«Говерла» – 1527
«Олімпік» – 700

Далеко від дому

З 14-ти представників Ліги Парі-Матч чотири команди не мають можливості приймати своїх суперників у рідних містах. Троє – «Шахтар», «Олімпік» і «Зоря» – були змушені стати тимчасовими переселенцями. «Сталь» проводить свої матчі в Дніпропетровську з причини реконструкції свого стадіону. Серед вимушених гастролерів найбільшим успіхом користується «Шахтар» (5329 в середньому за матч), а от матчі «Олімпіка» приходять подивитися в середньому 700 чоловік. «Олімпійці» зовсім найменш відвідувана команда цього сезону. Відмінна організація виїздів, яку організовує для своїх уболівальників «Сталь», дозволяє новачкові ліги збирати 3133 вболівальника на одному матчі, це навіть більше, ніж приходить на ігри «Зорі» в Запоріжжі (3100).

До слова, про «Зорі». Луганчани своєю відмінною грою залучають на свої матчі все більше любителів футболу із Запоріжжя. Поки що команда Вернидуба навіть вище в таблиці відвідуваності, ніж місцевий «Металург» – 3100 проти 2433 чоловік в середньому на трьох матчах цього сезону у «козаків». Щоправда, в одному з матчів «чорно-білі» приймали «Динамо» і зібрали солідні 6800 глядачів, які й дали непоганий результат в середньому. Але не відзначити зростаючий інтерес запорожців до заїжджою команді неможливо.

Ну і на завершення відзначимо новачка елітного дивізіону «Олександрію». На Кіровоградщині по-справжньому скучили за футболом високого рівня і поки що здорово відвідують домашні ігри своєї улюбленої команди. «Олександрія» є єдиною командою Ліги Парі-Матч, чий стадіон в середньому заповнюється більш ніж на 50 відсотків. Абсолютним аутсайдером в цьому компоненті є ужгородський «Авангард» – тут в середньому арена заповнюється 12,7% від загальної місткості.

Джерело footboom.com

ТегиТеги: УПЛ

Реклама