<
>

Реклама

Поза грою ULTRAS

Огляд українських фан-рухів. Ультрас Верес Рівне (Відео)

Spy-Football.com

11/1/2017 , 22:56

ultras_veres

Клуб: ВЕРЕС РІВНЕ
Ліга: 1 – перша
Кольори: червоно-чорні
Прізвисько: вовки
Сектор на домашніх іграх: 25-60 чоловік
Кількість на виїзді: до 85 чоловік

Влітку 2015-го фанати Вереса дуже стрімко увірвались на ультрас-сцену України, коли їх клуб заявили до Другої ліги. Двіж почав голосно заявляти про себе на кожному матчі – всі домашні ігри супроводжувались перфом (переважна більшість – банер на решітці перед сектором і велика кількість піротехніки), кожен виїзд – пірошоу.

Само собою, з початком 2016-го року вовки не збирались збавляти обертів і чудові шоу продовжились. “Час розплати” на грі з Буковиною, “Чорний сектор” – на грі з Енергією, “Наш сектор – наші правила” – протест проти політики УЕФА на грі проти Миру і детально промальований банер “РІВНЕ” на матчі проти Кременя… Рівняни створювали красиву візуальну картинку, при цьому намагаючись за димом та фаєрами сховати той факт, що насправді їх не так і багато. На самих принципових матчах домашній сектор налічував до 70 чоловік.

Фанати інших клубів не могли збагнути яким чином це можливо – піротехніка, фарба, тканина – все це коштує грошей, практично непідйомних грошей, як для двіжу на півсотні чоловік. Крім того, якщо керівництво клубу нормально ставиться до піротехніки і постійних штрафів, то федерація не буде постійно закривати очі на такі речі. І ось, на останньому матчі сезону чиновники постановили закрити фанатський сектор Вереса. Саме в цьому матчі рівняни святкували вихід до Першої ліги і фанати вирішили диміти з однієї з освітлювальних веж стадіону.

Само собою, окрім домашок були і виїзди. 32 людини в Нікополі, 49 в Білій Церкві, 85 в Щасливому. На кожній з цих ігор рівняни палили багато піро і очікували зустрічі з фанатами київського Арсеналу. Але ті витримали паузу і завітали до Сум, де було всього 12 вовків. Як наслідок – втрачено найстаріший банер двіжу, який було створено ще на початку 90-х. За підсумками Другої ліги 2 фанати Вереса відкатали золотий сезон.

А влітку, з початком виступів в Першій лізі, на секторі Вереса почався сильний спад. Двіж продовжує залишатись одним з самих закритих в країні, тому конфлікти практично не виносились назовні. Втім, ОФ-складова сектору в якийсь момент стала значно рідше відвідувати матчі. Ультра ж розуміла, що своїми силами не вивезе війну з Арсеналом. Фанати Вереса почали катати на виїзди без банерів, бажаючих пробити виїзд теж ставало все менше і менше – 5 в Сумах, 3 в Ковалівці, 2 в Харкові, 2 в Горішніх Плавнях… І знову матч з Арсеналом, цього разу в Борисполі. На нього зібрались всі, хто тільки міг поїхати. 63 людини на гостьовому секторі, і зустріч з “друзями” на трасі під Житомиром, яка закінчилась на користь червоно-чорних. Подробиці цієї зустрічі учасники подій розповідають неохоче, але після неї фанати Вереса перестали відвідувати виїзди своєї команди – Київ (проти Оболоні), Миколаїв, Черкаси – на всіх матчах гостьовий сектор був порожнім…

На домашках фанатам Вереса стало важко тримати заданий в попередньому сезоні темп. Створення перфів потребує сил і часу, та й ідеї потроху почали закінчуватись… “Зродились ми!”, “Нема диму без вогню!”, “До перемоги!”, “Взяти штурмом!” та банер з простою літерою Р – отакі 5 перфів встигли зробити рівняни за літо-осінь, на решті домашніх матчів було лише піро. Крім того фанати Вереса вирішили бойкотувати один з останніх матчів року – гру проти Буковини було призначено на 14:00 в середу, тому вовки в знак протесту вирішили не йти на стадіон.

Підсумки… Фанати Вереса дуже високо підняли планку візуальної підтримки команди і на даний момент крім київського Динамо така активність не під силу більше нікому в країні. Рівненський двіж за ці півтора роки створив свій унікальний стиль і змусив говорити про себе в Європі. Тому цікаво подивитись як довго вони зможуть триматись на цьому рівні, адже команда має всі шанси потрапити до Прем’єр-ліги вже в наступному сезоні.

за матеріалами ultras.org.ua

Реклама