<
>

Реклама

Трибуна Spy News

"Кривбас" відроджується!

Spy-Football.com

12/9/2013 , 9:04

kryvbassВлітку 2013 року всіх українських уболівальників приголомшила інформація про зникнення футбольного клубу « Кривбас ». Команда , яка в минулому сезоні посіла сьоме місце в чемпіонаті країни , раптом виявилася нікому не потрібна і залишилася без будь-якого фінансування .

Зараз у Кривому Розі ведеться боротьба за відродження славних футбольних традицій міста. Одним з головних ініціаторів боротьби за « Кривбас» , є депутат дніпропетровської облради Вікторія Шилова . Днями Вікторія Віталіївна дала нашому сайту ексклюзивне інтерв’ю , яке ми пропонуємо вашій увазі .

– Почнемо з самого хвилюючого питання. Чи можна вже говорити про відродження «Кривбасу » , як про факт, що ? Або питання досі висить у повітрі?

Так, я можу абсолютно впевнено говорити про відродження «Кривбасу». Проведені уболівальниками 2 марші протесту дали владі зрозуміти , що вони перейшли будь-які межі , і що у них не вийде так просто відібрати у ста тисяч уболівальників їх улюблену команду , яка існує з 1959 року. Спочатку на засіданні обласної ради я заявила , що Олександр Вілкул як кріворожанін і людина максимально наближена до Ріната Ахметов і групі « СКМ» має виділити для команди гроші з міського бюджету. Не дивлячись на те , що Кривий Ріг один з найбагатших міст України первісна реакція була негативною , але проведені уболівальниками протести змусили змінити позицію . Нещодавно на черговій сесії міської ради офіційно було прийнято рішення про створення спортивного клубу «Кривбас ». Так як під назвою ФК «Кривбас » у зв’язку з банкрутством не зможе існувати ще 3 роки , в нову організацію буде входити не тільки футбольний клуб , а так само команда з баскетболу , регбі і можливо хокейний клуб .

– Я сам з Кривого Рогу і помітив одну неприємну тенденцію . Коли з командою була все гаразд , серед молоді в місті мало хто цікавився і обговорював «Кривбас ». Але коли з клубом сталася трагедія , це стало мало не найбільш обговорюваною темою. Як ви думаєте , чому так сталося?

Справа в тому , що Кривий Ріг з протяжністю 120 км є найдовшим містом у Європі . Дуже багато вболівальників з віддалених від стадіону районів , замість того щоб піти на матч , воліють залишитися вдома і подивитися гру по телевізору. Коли всі вони позбулися своєї улюбленої команди , люди почали масово протестувати. Я як людина дуже близька до футболу (батько Вікторії Віталіївни раніше був футболістом «Дніпра » ) не могла не відреагувати на прохання про допомогу . На щастя , зараз влада зрозуміла , що вона просто плюнула в обличчя всім футбольним вболівальникам міста. А таких не 8-10 тисяч , а близько сотні тисяч.

– Чи будете ви безпосередньо брати участь у керівництві клубом , або вам це заборонено законом як депутату обласної ради ?

Ні, мені це не заборонено . Взагалі я нещодавно подала заяву про те , щоб у керівництві нового клубу брали участь ті люди , які боролися за його відродження , а то є вболівальники. У світі є безліч прикладів , коли фанати є невід’ємною частиною керівництва клубу , наприклад: « Баварія» , «Барселона» , «Реал Мадрид » і т.д. Якщо вболівальники визнають потрібним бачити мене в керівництві , то для мене це буде великою честю .

– Чи бере участь у відродженні «Кривбасу » хтось з минулого керівництва? Невже все ось так взяли і плюнули ?

Спочатку ніякої реакції від колишнього керівництва не було. Але коли про відродження «Кривбасу » заговорили у весь голос , той же Олег Таран заявив , що він радий цій ідеї . Він навіть обіцяв бути на одному з маршів , але так і не приїхав. В цілому зараз ті , хто пішли в сторону , почали брати участь у питанні створення нового клубу. Але знову-таки , якби не вболівальники , нічого цього не було б .

– Як відомо , всі колишні футболісти «Кривбасу » роз’їхалися по інших клубах . Де нова команда буде брати футболістів?

Я особисто є прихильником того , щоб « Кривбас » став першою «білої» командою , яка доб’ється успіху в Прем’єр – Лізі . У нашому місті є дуже багато талановитих футболістів. Існує філія академії донецького « Шахтаря» і я могла особисто переконатися в тому , що там дуже багато талановитих футболістів. Спочатку ми будемо проводити відбір серед футболістів саме нашої області. І тільки в разі потреби будемо дивитися в бік інших регіонів. Але думаю , що і в нашій області ми зможемо знайти 11 людей основного складу і ще 11 для резерву .

– У відсутності «Кривбасу » на стадіон « Металург » переїхав інший клуб – «Гірник ». Як вирішуватиметься ця проблема?Стадіон ділитимуть 2 клуби , або другий клуб міста повернеться на стадіон « Шахти Жовтневої » ?

Подібною дією , влада намагалися зробити підміну . Але всі ви бачили , як негативно відреагували на це вболівальники під час першого матчу «Гірника » на « Металурзі ». Ми вважаємо , що « Гірник» повинен грати на своєму стадіоні .

– Нещодавно в інтернеті з’явилася інформація про те , що попередню згоду стати головним тренером відродженого «Кривбасу » дав легенда клубу Олександр Грановський . Це правда?

Так , Олександр Грановський насправді дав попередню згоду очолити нову команду «Кривбасу »

Від імені нашого сайту хочу висловити величезну подяку Вікторії Віталіївни Шилової за виділений нам увагу . А від усіх вболівальників , висловити подяку , за її величезний внесок у відродження такого клубу як « Кривбас ». Адже без її підтримки уболівальникам навряд чи вдалося б зламати опір влади міста !

Илья Квиткин, ukrainefootball.net

ТегиТеги:

Реклама