<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Легіонери, які стали українцями

Spy-Football.com

13/9/2013 , 9:05

Бразилець “Шахтаря” Тайсон виявив бажання прийняти українське громадянство , приєднавшись до компанії інших натуралізованих легіонерів.

Віктор Леоненко ( Росія – Україна )

Як міняв громадянство. Уродженець Тюмені став першим російським футболістом , що змінив громадянство на українське , та й взагалі першим натуралізованим легіонером . Незабаром за українську збірну погодився виступати і Андрій Анненков , який грав у київському “Динамо” , але в той час саме нинішній експерт телеканалу ” Футбол” був головною зіркою чемпіонату України .

Натуралізація Леоненко , що зі скандалом покинув московське ” Динамо” , – ” наша відповідь Чемберлену ” слідом за переїздом до Росії Віктора Онопко та Сергія Юрана . Юрій Нікіфіров та Ілля Цимбалар російське громадянство отримають трохи пізніше.

Як коментував . “Цю всю хрень – поділ на ” москалів “і” хохлів ” – придумали політики , – згадував Леоненко – . З приводу зміни громадянства – . Легко Навіть не замислювався , коли це робив , адже для мене не має значення , хто я. Батьки народилися , начебто , в Росії – Брянськ , але по суті це ще і Білорусія , і Україна Мама багато білоруських слів вживає ” ..

Як грав. За збірну України Леоненко виступав чотири роки (1992-1996 роки ) . У складі синьо -жовтих дебютував у третьому в історії матчі української національної команди проти Угорщини , в якій був вилучений з поля . За збірну України провів 14 матчів , забивши шість голів. На жаль , в ті часи , коли Леоненко блищав на полі , Україна тільки робила перші кроки на рівні збірних і про потрапляння на великі футбольні турніри навіть не думала.

По закінченні футбольної кар’єри Леоненко залишився жити в Україні і зараз працює футбольним експертом , а також виступає за команду ветеранів “Динамо”.

Юрій Калитвинцев ( Росія – Україна )

Як міняв громадянство. У 1994 році молодий півзахисник нижегородського “Локомотива ” Юрій Калитвинцев , напевно , і уявити не міг , що вже в березні 1995 – го дебютує у складі національної збірної , але не Росії , а України .

Перейшовши в “Динамо” в буквальному сенсі на милицях , Калитвинцев через півроку після підписання контракту вийшов на поле і швидко став лідером команди , а незабаром і капітаном ” біло – синіх”. Така спритність футболіста явно припала до душі президентові ” Динамо” Григорію Суркісу , який пролобіював питання зміни громадянства для Калитвинцева , щоб він зміг виступати у складі збірної . Футболіст позитивно відреагував на таку пропозицію , оскільки шансів потрапити в збірну Росії на той момент у нього фактично не було.

Як коментував . ” Тоді для мене це була все ще одна країна , і той крок був більше формальністю. Та й потім , українська збірна була для мене практично рідною , адже формувалася на основі гравців” Динамо ” , тому відчував себе як вдома і в клубі , і в збірній. Час минав , і я розумів : якщо не пограю на міжнародному рівні , то по завершенні кар’єри в моєму житті виникне порожнеча , недосказаність. Думаю , я зробив правильний вибір » , – говорив в інтерв’ю Калитвинцев …

Як грав. Як і Леоненко , Калитвинцев віддав збірній чотири роки – з 1995 – го по 1999 -й. Найвище досягнення екс -капітана “Динамо ” у складі національної команди України – вихід в плей – офф відбору чемпіонату світу – 1998 ( синьо -жовті поступилися у двох матчах Хорватії) і стикові матчі зі Словенією за право зіграти на Євро -2000. За збірну України Калитвинцев провів 22 матчі , забивши один гол.

Зараз Калитвинцев трудиться на посту головного тренера нижегородської “Волги” , хоча вже мав досвід тренерської роботи в ” Закарпатті” і збірній України .

Сергій Серебренніков ( Росія – Україна )

Як міняв громадянство. Сергій Серебренніков прийшов у ” Динамо ” раніше Максима Шацьких , але адаптуватися до динамівського футболу і вимогам Лобановського зміг не одразу. І тільки через майже три роки гри в “Динамо” Серебренникову запропонували українське громадянство , щоб залучити його до ігор за збірну України . Оскільки головний тренер ” Динамо” в 2000- х паралельно тренував збірну , пропозиція Серебренникову виглядала логічною. У той час збірна ” квартирувала ” на базі киян у Конча -Заспі , а кістяк збірної складали динамівці.

Як коментував . “Якщо чесно , серце щемило . В ідеалі , звичайно , хотів зберегти російське громадянство. Я в цій країні народився і виріс. Але зробив інший вибір. Батьки поставилися з розумінням. Друзі жартували , називали хохлом . Напевно були закиди , але в очі ніхто не висловлював. Якби , грубо кажучи , я прийняв громадянство Саудівської Аравії , можна було б сказати: … ага , через гроші. Тут керувався тільки тим , що буде можливість пограти на рівні збірних , що дасть мені професійне зростання. У мене були чисто футбольні амбіції » , – говорив Серебренніков .

Як грав. На жаль , кар’єра Сергія і в ” Динамо” , і в збірній склалася не кращим чином . З київського клубу він перебрався до Бельгії , у складі збірної в останній раз грав у 2006 році , а в цілому з моменту першого матчу за синьо -жовтих у 2001-му ( товариський матч проти Латвії) у складі української національної команди нападник провів 15 матчів.

Сергій Серебренніков навіть у 36 років продовжує виступати , будучи граючим тренером бельгійського ” Руселаре ” .

Сергій Кормільцев ( Росія – Україна )

Як міняв громадянство. Його історія зміни громадянства нічим не відрізняється від історії Сергія Серебреннікова . Незважаючи на відсутність стабільної ігрової практики в “Динамо” , Валерій Лобановський бачив у ньому перспективу , тому запропонував спробувати сили на рівні збірної . У Кормільцева була єдина заковика : у 1998 році він зіграв у складі збірної Росії під керівництвом Анатолія Бишовця в товариському матчі зі збірною Бразилії . Але завдяки наполегливості Григорія Суркіса всі спірні питання були вирішені і Кормільцев отримав українське громадянство.

Як коментував . ” По життю ні про що не шкодую. Тоді я 15 матчів за збірну України провів . Придбав колосальний досвід. Я не бачив , що в збірній Росії на мене покладають надії. Тоді у Романцева в центрі півзахисту грали Єгор Титов , Дмитро Аленічев , Олександр Мостовий , Сергій Семак … Не знайшлося в житті людини, яка б направив на правильний шлях ” , – згадував кар’єру збірника Сергій .

Як грав. У збірній Кормільцев дебютував відразу після призначення Лобановського на пост головного тренера команди – в 2000 році в товариському матчі проти болгар на виїзді. Але , на жаль , повністю реалізувати потенціал півзахисникові не вдалося. Незабаром він залишив “Динамо” , а за збірну востаннє зіграв в 2004 -му , будучи гравцем московського “Торпедо”. Хоча у 2006-му Блохін запрошував його на деякі збори , на полі Сергій не виходив. Закінчивши зі збірною , Кормільцев записав на свій рахунок 15 матчів , і тільки чотири з них були офіційними.

У вересні 2010 року ПФЛ Росії викрила Кормільцева в тому , що він робив ставки на матчі барнаульского “Динамо” , де працював тренером. Після скандалу фахівець написав заяву про звільнення за власним бажанням. Зараз Кормільцев – помічник головного тренера аматорської команди з Новокузнецька .

Артем Яшкін ( Росія – Україна )

Як міняв громадянство. Уродженець Вологди Артем Яшкін отримав пропозицію про зміну громадянства і грі в складі збірної України одночасно з Сергієм Серебренниковим і Сергієм Кормільцевим . У Яшкина краще , ніж у його земляків , складалася кар’єра в “Динамо” , тому на його талант Лобановський розраховував з особливою надією .

Як коментував . “Думаю , до збірної Росії в той період мені пробитися було нереально. Тоді там підібралися дуже сильні гравці , я ж за великим рахунком був невідомий у високих колах. Так що , вважаю , зробив правильний вибір. Прикро тільки , що збірна України у відбірному циклі ЧС -2002 виступила невдало Вийшли б у фінальну частину – . було б більше позитивних емоцій » , – згадував Артем .

Як грав. Незважаючи на 64 матчі у складі ” Динамо” , у збірній Яшкін зіграв всього вісім разів. Дебютував півзахисник у футболці синьо -жовтих другого вересня 2000 року в відбірковому матчі на чемпіонат світу 2002 року зі збірною Польщі.

Кар’єру гравця Яшкін закінчив у 2009 році в латвійському ” Дінабург ” і повернувся на постійне місце проживання до Києва . Зараз трудиться в дитячій академії ” Динамо” , тренуючи юних динамівців.

Артем Мілевський (Білорусія – Україна )

Як міняв громадянство. Мабуть, сама скандальна зміна громадянства вийшла у білоруса Артема Мілевського. Але як виявилося згодом , за талановитого нападника Григорій Суркіс тоді боровся не дарма. Зараз Мілевський рекордсмен серед натуралізованих легіонерів , зігравши за “синьо -жовтих ” порядку 50 матчів .

Пропозиція змінити громадянство Мілевському надійшло , коли йому було 15 років , як тільки футболіст опинився в академії ” Динамо” з ініціативи Павла Яковенко. Після кількох етапів переговорів як з самим Артемом , так і з його батьками , Мілевський у підсумку став українцем , однак заграти його за юнацькі борні відразу не вийшло . Білоруська федерація футболу відправляла факси в київське ” Динамо” з викликом на ім’я Мілевського , оскільки він вже був заграний за юнацьку збірну Білорусії.

У Києві відпускати гравця з уже українським паспортом не хотіли і в підсумку спалахнув скандал , який став надбанням громадськості і навіть президента ФІФА Зеппа Блаттера . Втім , за посередництва тодішнього президента РФС В’ячеслава Колоскова Блаттер попросив Україну і Білорусію вирішити питання мирним шляхом. У результаті був підписаний ” меморандум ” про взаєморозуміння , за яким Білорусія добровільно відмовилася від Мілевського.

Як коментував : …. ” Я довго не погоджувався. Очевидно , бо ще не здружився з колективом. Але зрештою зрозумів , що це моя доля. Приїхав на Новий рік до Мінська , повідомив батькам і сестрі , що міняю білоруська паспорт на український. Всі були в шоці. Особливо батько це важко переніс. Він – то мріяв , щоб я грав за збірну Білорусії. Але у мене такого бажання не було , тому що рівень білоруського футболу поки залишає бажати кращого. А Україна – …. футбольна держава , і на чемпіонаті світу українська збірна довела це ».

Як грав. Мілевський на шляху до національної збірної України пройшов кілька юнацьких збірних , ставши бронзовим призером юніорського чемпіонату Європи ( U -19) та призером молодіжного чемпіонату Європи ( U- 21). У підсумку у складі першої збірної Мілевський дебютував на чемпіонаті світу в Німеччині в 2006 році в матчі проти Саудівської Аравії , замінивши на останніх хвилинах Андрія Шевченка.

Після Євро -2012 Мілевський поступово випав з обойми збірної і в нинішньому відбірковому циклі лише раз призивався під прапори національної команди , коли нападник отримав виклик після травми Євгена Коноплянки перед грою з молдаванами . У Кишиневі Мілевський зіграв 16 хвилин , але вже в наступному матчі з Чорногорією просидів у запасі і після цього у синьо-жовтій футболці не грав. Зараз футболіст відправився відновлювати своє реноме в Туреччину , підписавши контракт з клубом « Газіантепспор ».

Марко Девіч ( Сербія – Україна )

Як міняв громадянство. Першим ” натуралом ” з далекого зарубіжжя у складі збірної України став сербський нападник ” Металіста ” Марко Девіч , який до переходу в команду до Мирону Маркевичу вже відіграв декілька сезонів у “Волині”. У чемпіонаті України в 2008 році вже діяв ліміт на легіонерів , тому в першу чергу “Металіст” був зацікавлений зробити сербу українське громадянство , щоб Марко міг виходити на поле нарівні з іншими українцями. Після того як Девіч офіційно отримав паспорт з тризубом , футболіст заявив , що готовий грати і в збірній України , однак Олексій Михайличенко спочатку до ініціативи запросити натуралізованого футболіста ставився скептично.

Як коментував : . ” . Коли я показував хорошу гру , то більшу увагу цьому приділила Україна , ніж Сербія. І це мене дуже вразило – чужа країна розуміє мене , моє бажання грати. Я потрапив до збірної країни , брав участь у фінальній частині чемпіонату Європи і дуже щасливий , що так все склалося ” .

Як грав. У збірну Девіч таки був викликаний Михайличенко після того як гравець ” бив ” голи в чемпіонаті країни. У листопаді 2008 року новоспечений українець відіграв другий тайм товариського матчу проти збірної Норвегії . 9 лютого 2011 Марко забив свій перший гол за збірну України у грі проти Швеції. Нападник заробив пенальті і сам його реалізував.

Девіч потрапив у заявку збірної України на Євро -2012 і став у підсумку автором найскандальнішого голу, який не побачив арбітр матчу Україна – Англія Віктор Кашаі.Сейчас Девіч регулярно викликається в збірну і провів у її складі вже більше 30 матчів , вирвавшись за цим показником серед натуралізованих легіонерів після Артема Мілевського на друге місце.

Едмар ( Бразилія – Україна )

Як міняв громадянство. Бразилець Едмар приїхав в Україну в 2003 році , прожив в країні більше п’яти років і тільки потім вирішив прийняти українське громадянство. Більше того , Едмар одружився з українкою і взяв собі прізвище Галовський , тому ніяких труднощів з оформленням громадянства не виникло. Натуралізованим легіонером Едмар став вже в ” Металісті ” . Відповідний указ 255/2011 від 3 березня 2011 року було підписано Президентом України відповідно пункту 26 статті 106 Конституції України та статті 9 Закону України ” Про громадянство України ” , – повідомила прес -служба харківського клубу , після чого Едмар перестав потрапляти під діючий в прем’єр – лізі ліміт на легіонерів.

Як коментував : … ” Бразилія це Батьківщина , але й Україна – Батьківщина не менше Я тут все знайшов для себе – хорошу , сподіваюся , футбольну кар’єру , дружину У мене тут народився син Філіп Сама доля зробила мене українцем І я щасливий , що все трапилося саме так Я докладу всі сили , щоб сподобатися тренерам збірної України ” , – . зазначав Едмар , якого в команді прозвали Едиком .

Як грав. Зараз без Едмара вже важко уявити склад збірної , а виклик в першу команду він отримав від Олега Блохіна через майже півроку після прийняття громадянства . Збірна України готувалася до Євро -2012 і 10 серпня 2011 Едмар дебютував у матчі проти Швеції на стадіоні свого клубу в Харкові . У нинішньому відбірковому циклі зіграв три матчі і забив один гол.

” Натурали ” без збірної

У харківському “Металісті” , крім Марко Девіча і Едмара , пару років тому українське громадянство отримав сербський воротар Володимир Дишленкович , який навіть виступав у складі своєї національної збірної. Але якщо Девіч став українцем , щоб грати на рівні збірних , Дишленкович хотів продовжити кар’єру в клубі , щоб не потрапляти під діючий ліміт .

Подавав надії в київському “Динамо” , приїхавши в академію клубу юному віці , і також став натуралізованим легіонером грузин Тимур Парцванія . Захисник був чемпіоном Європи серед 19 -річних , грав у ” молодіжці ” , але до національної збірної поки не доріс і зараз виступає на правах оренди у луцькій “Волині”.

Також можна згадати Олексія Бахарєва,що грав у донецькому “Шахтарі” . Його історія з громадянством взагалі вийшла цікавою і як сам називав її футболіст – ” незрозумілою” . Спочатку Бахарєв був заграний за збірну Росії , зігравши в товариському матчі під егідою ФІФА проти збірної Бразилії . Однак під час кар’єри в Донецьку Леонід Буряк , який тренував тоді збірну , запропонував гравцеві надіти форму збірної України . Бахарєв погодився , написав заяву на зміну паспорта , зіграв у товариському матчі проти збірної Ірану і на цьому його історія зі збірною закінчилася. Виявилося , юридично використовувати росіянина в офіційних матчах збірна України вже не могла , після чого Бахарєв написав ще одну заяву і повернув собі російський паспорт .

Що стосується тепер самого Тайсона , то поки що “Шахтарю ” бразилець потрібний з українським паспортом , щоб ” полегшити ” Луческу вибір чотирьох українців для основного складу. Хоча генеральний директор ” гірників ” Сергій Палкін вже дав зрозуміти , що в послугах Тайсона в перспективі зацікавлена ​​і національна збірна України .

www.dynamomania.com

ТегиТеги:

Реклама