<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Корупція в українському футболі, або як у ФФУ роблять "позу страуса"

Spy-Football.com

13/9/2013 , 9:40

moneyМатч « Металіст » – « Карпати» , який був визнаний договірним змушує в черговий раз звернути увагу на інший бік вітчизняного футболу , ту , де немає спортивної боротьби , зате вистачає інтриг , шантажу , хабарництва і кругової поруки.
Про те що радянські та українські клуби грали договірні матчі говорилося завжди . Багато хто навіть визнавали це . Приміром , Сергій Юран і Анатолій Бишовець. Ось тільки , якщо в інших країнах відбувалися великі скандали , коли команди дискваліфікували за подібні явища , то в Україні тиша і спокій. За всю історію про подібні факти заявили буквально пару разів, а покарання були більш ніж смішні .

Більше того , навіть коли керівники клубу заявляли , що купували суддів ( «Десна» ) або їх команда грала «дивні матчі» ( «Таврія» ) ніхто з керівників Федерації футболу не став серйозно розслідувати подібні справи . Навіть не зацікавився . Але ж подібні факти повинні бути ЧП для спорту. Це просто ганебні явища .

Але у нас все прекрасно. Зовсім недавно в інтерв’ю sport.ua перший віце -президент розговорився так , що розповів , чому практично ніхто і ніколи не був спійманий на договірняк в Україні .

« Мі володіємо інформацією , що і там є матчі з можливо фіксованими результатами. Ми отримуємо цікаву інформацію з УЄФА , яка підозрює деякі матчі і надає нам конфіденційну інформацію . І ми відслідковуємо ці процеси. Ми в цьом році запланували виїзди до деяких клубів . Зайдемо перед матчами в роздягальні і прямо скажемо : « Хлопці , у нас є така інформація з УЄФА . Ми приїхалі подивитись , який буде матч. Договірний чи чесний . За договірній ВСІ будуть діскваліфіковані по життєво . А тепер йдіть на поле та грайте » , – каже Стороженко.

Тобто , керівництво Федерації зливає інформацію клубам , що їх підозрюють у договорняках . Це нагадує ситуацію , коли дільничний попереджає про прийдешню перевірку власників залів ігрових автоматів , наприклад тут.

Каже Стороженко і про те , що повинна бути кримінальна відповідальність за корупцію у футболі. Згоден . Але один такий законопроект , поданий регіоналом Колесніченком , вже давно валяється в стінах ВР.

Ще один законопроект підготував Кабмін і його штовхають по комітетах . І це в ситуації , коли більшість колишніх або нинішніх власників клубів – депутати ВР. Таке положення говорить про те , що нинішня ситуація влаштовує самі клуби , а Федерація їм підіграє . Неодноразово говорилося про те , що поки самі керівники клубу не перестануть заносити суддям гроші , ті не перестануть їх брати.

Та й яка ситуація може бути в українському футболі , коли дуже довгий час цих суддів вчив Костянтин Віхров – людина, яку за часів СРСР довічно дискваліфікували за упереджений арбітраж .

Ще одна алогічна ситуація склалася зовсім недавно. Популярний український порталу Ua -футбол , який щодня читають сотні тисяч осіб , опублікував статтю , чиї паспортні дані могли бути підроблені.

Адже наявність « роблених » футболістів – це ще один бич підготовки молодих гравців в Україні . У зміні віку запідозрили навіть гравців національної збірної : Дмитра Чигринського , Ярослава Ракицького , Максима Коваля та багатьох інших.

Федерація в цьому випадку зробила позу страуса. Нічого не бачу і не хочу бачити .

Адже за подібне покарання можуть бути більш , ніж суворими . Наприклад , якщо змінений вік Коваля – правда , то « Динамо » не мало права заявляти його за списком Б , а відповідно порушила регламент змагань.

Варто відзначити , що різниця між Україною і багатьма європейськими державами криється і в менталітеті. Наприклад , в Європі засуджують тих , хто займається корупцією у футболі , а у нас намагаються виправдати . Поки не буде змінений менталітет , до тих пір наш футбол не стане якісним продуктом , а залишиться дорогою іграшкою в руках олігархів , пише sport.dozor.com.ua .

fanat.ua

ТегиТеги:

Реклама