<
>

Реклама

Поза грою Історія

Сьогодні виповнюється 120 років українському футболу

Spy-Football.com

14/7/2014 , 16:46

14 липня – особлива дата для українського футболу. Багато десятків років тому в цей день на території сучасної України був проведений перший офіційний матч.
Футбол у нас з’явився ще наприкінці XIX століття. Гру завезли англійці. В Одесі вони заснували свій атлетичний клуб, який об’єднував спортсменів-аматорів. Надалі цей факт послужив поштовхом до розвитку футбольної інфраструктури в місті. І в 1884 році тут побудували перше поле для проведення ігор. До того моменту цей вид спорту встиг підкорити вже багатьох одеситів.

Однак офіційним днем ​​народження українського футболу вважається 14 липня 1894. Це дата першого документально зафіксованого матчу на території нашої країни.

Того дня у Львові проходила виставка досягнень: організовувалися конференції інженерів, літературознавців, гостям і жителям міста демонстрували нову трамвайну лінію. У рамках презентації виставки відбувся поєдинок між командами зі Львова та Кракова.

Матч розпочався о 17:00. Львів’яни грали у білих футболках та сірих гімнастичних штанях, а гості – у білих футболках і синіх штанях. На стадіоні місткістю десять тисяч глядачів зібралися близько трьох тисяч людей. Примітно, що гра тривала всього 7 хвилин – до першого забитого м’яча. Можна сказати, що тоді стратегії у діях футболістів майже не було. Головним завданням було проштовхнути м’яч у ворота суперника за будь-яку ціну. До слова, штангами тоді служили два прапорці, увіткнуті в землю.

Надалі команди почали виникати у багатьох містах. Ініціатива йшла, насамперед, від студентства. А на початку ХХ століття з’явилася збірна Юзівки, кістяк якої складали іноземці. Вже з революційних років Донецьк став однією з найбільших осередків розвитку вітчизняного футболу. В цілому футбол того часу сильно відрізнявся від сучасного. У ньому практично не було єдиного регламенту, правила могли щоразу змінювати – навіть в офіційних матчах.

Джерело: ФК “Шахтар”

Реклама