<
>

Реклама

Поза грою PFL

"Обідній" футбол. Про кого дбає ПФЛ?

Spy-Football.com

15/11/2016 , 10:30

Погодьтеся, дуже дивно, що футбольні матчі в Україні на професіональному рівні у будній день починаються о 14:00…

Керівництво Професіональної футбольної ліги України та клубів здивували рішенням провести переважну кількість матчів чергового туру у будній день в обідній час.

У вівторок і середу, 7-8 листопада, у поєдинках Першої та Другої ліг (крім Тернопіль – Геліос та Авангард – Нафтовик-Укрнафта) стартовий свисток прозвучав о 13:00 і 14:00.

І це, погодьтеся, дуже дивно, адже наші футбольні чини завжди повторюють, що все має бути для вболівальників…

До зустрічей Десна – МФК Миколаїв і ПФК Суми – Арсенал-Київ питань немає. Чернігівська команда змушена проводити ігри за межами свого стадіону через реконструкцію. Тому вони, очевидно, йдуть на ті умови, які їм вказує сторона, що погодилася прийняти матч на своєму стадіоні.

Щодо ПФК Суми, то клуб в останній момент змушений був шукати місце проведення поєдинку через те, що постійні дощі зіпсували газон стадіону Ювілейний у Сумах. Клуби домовилися, що гра пройде на арені Колос у Борисполі, яка є домашньою для Арсенала.

А от по іншим матчам виникли серйозні питання…

Як відомо, у футбол грають для глядачів, для вболівальників. Але хто ж прийде на футбол у будній день в обідній час? Ми самі ж бідкаємося про малу відвідуваність, а подібним рішенням керівництво ПФЛ і клубів взагалі залишає команди у Першій і Другій лігах без спостерігачів спектаклю під назвою “футбол”…

Ультрас івано-франківського клубу Тепловик уже виступили із заявою (доволі правильною та резонною), проти того, щоб початок домашніх матчів команди призначали у робочий час.

“Початок матчу у робочий день, ще й о 14:00 автоматично означає те, що більшість уболівальників не зможуть переглянути навіть онлайн-трансляцію матчу. А ті, хто хотів би відвідати стадіон і наживо побачити гру рідної команди, змушені будуть взагалі брати на роботі відгул…

…Керівництву байдуже на думку вболівальників? Позиція ПФЛ нам зрозуміла: футбол вони розвивати не збираються, скоріше – навпаки. Тому сподіваємося, що хоча б керівництво клубу знайде можливість змістити початок матчу на кілька годин пізніше, продемонстрвавши свою зацікавленість у вболівальниках на трибунах”, – йшлося у зверненні.

З ультрас неможливо не погодитися, адже, ще раз наголошуємо, у футбол грають для вболівальників, а не просто так – для галочки. Після цього туру команди, які грали вдома, серйозно понизять свою середню відвідуваність, яка у деяких клубів, до речі, є солідною. Для прикладу, на домашні зустрічі Вереса у середньому приходить майже 4500 прихильників, на Тепловик і Поділля – більше 3 тисяч, на Іллічівець, Буковину, Черкаський Дніпро – більше 2 тисяч.

Так, Прем’єр-ліга також грає о 14:00, скажете ви. Так, грає. Але тільки у вихідні дні. До того ж, ще варто враховувати контрактні зобов’язання з телеканалами, які хочуть показувати всі матчі. Тому і доводиться інколи зміщувати початки поєдинків УПЛ на 14:00. Звичайно, і матчі Першої ліги також потрапляють на телеекрани, але це трапляється рідко.

Для прикладу, у тих же Німеччині, Італії чи Іспанії, якщо матчі припадають на будні дні, то клуби намагаються призначити час початків на вечірній час. І в жодному разі не в обідній. Бо керівництво розуміє, що на трибунах не буде багато вболівальників, якщо матч розпочнеться десь о 14:00.

У нашому футболі керівництво клубів і ПФЛ, очевидно, цього не розуміють, чим розчаровують своїх відданих прихильників…

Чемпіон

ТегиТеги: ПФЛ

Реклама