<
>

Реклама

Поза грою Динамо

Трансферна політика «Динамо»: спроба виходу на новий рівень?

Spy-Football.com

17/7/2013 , 12:57

4279_lens_mbokani_belhandaКиївський клуб практично закінчив літню трансферну компанію.

Нинішнє трансферне літо київського «Динамо» б’є всі рекорди. На придбання чотирьох новачків витрачено від 40 до 45 мільйонів євро. Це динамівський рекорд – попереднє «досягнення» було зафіксовано минулого літа. Тоді Ігор Суркіс також не шкодував коштів на походи в європейські недешеві магазини – у топ-чемпіонатах клуб скупився на суму, що виражається приблизно в 35 мільйонів ЄС валюти.

Якісний прорив у справі придбань «Динамо» видно неозброєним оком – навіть з урахуванням гучних для України імен Кранчара, Раффаеля, Велозу, Рубена і Тайво нинішні «прибульці» виглядають не тільки зірками рівня вище середнього європейського, а й футболістами, здатними прогресувати далі саме у Києві. З торішнього скликання не тільки прогресувати, але і просто грати в нормальний футбол на ділі зміг лише відмінний португальська хлопець Мігель. Решта – потрапили під категорію «списано …» або продовжують отримувати в Києві зарплату в більшості своїй не бозна за що.

Справедливості ради – всі ці нечувані мільйони можуть опинитися знову викинутими коту під хвіст у разі відсутності підписання категорично необхідного сильного центрального захисника. Динамівське військо, все ще формується і вимагає виконавців, які вміють забезпечити надійний тил, а не тільки легку і важку кінноту. У цьому напрямку ніби також робиться все необхідне …

Серед прибулого пелотона виділяється марокканський півзахисник Юнес Беланда. Виділяється не тільки неофіційними званням одного з кращих (якщо не кращого) атакуючих півзахисників в недалекому минулому чемпіонату французької Ліги 1, а й молодим віком, а при цьому – досить багатим досвідом, а також високою трансферною вартістю і всіма наявними задатками для подальшого прогресу. А значить – реальною можливістю вигідного перепродажу гравця. Ну не буде він у Києві до сивини грати, чи не так? .. Про ціну гравця тут згадано не просто так – практично будь-яке, будь то українське чи закордонне джерело приписує виплачені «Динамо» «Монпельє» рекордні для Києва гроші – суму від 11 до 14 мільйонів євро. Раніше за такого собі бразильського товариша (пригадуєте, так ..?) Гільєрме Київ віддав ніби як 15 мільйонів, але – трохи менше котируваних американських доларів, з яких приблизно половина була виплачена «натурою» – іншим співвітчизником Пеле Клебером.

Спроба виходу на новий рівень вдалася і в іншому – заочне протистояння з «Шахтарем» у «гонці озброєнь» Києвом як мінімум не програно. Сумнівність поставлених рекордів у контексті невідомості майбутньої актуальності класичного «ціна-якість» на виході не повинна вводити в оману – як і у випадку з ШД Київ вимагає чималої перебудови існуючих рядів, нехай і з іншої причини. Цікаво, що такі витрати в чималому ступені дисонують з різницею в реальних бюджетах клубів – чемпіон України має в своєму розпорядженні непропорційно великі важелі і тут.

При цьому вже точно невтішні результати киян на іншій ниві – в справі успішного продажу гравців (атрибуту необхідної діяльності будь-якого серйозного футбольного підприємства) киянам похвалитися нічим. І «заслуги» більшості наявних на контракті в клубі футболістів не дозволяють розраховувати на поповнення каси таким фінансовим чином. Тут би в оренду окремих діячів здати – і то не завжди виходить …

Спорт XL

ТегиТеги:

Реклама