<
>

Реклама

Трибуна Spy News

УЕФА пропонує не використовувати деякі номери на футболках футболістів

Spy-Football.com

18/5/2013 , 9:07

sdfsdЧерез пропаганду фашизму головна футбольна федерація світу розглядає можливість заборони певних номерів.

 14, 18, 28, 88 – цифри, які потрапили в «чорний список» УЄФА.

Київське «Динамо» – перший наш клуб, що отримав від УЄФА покарання у вигляді одного матчу в єврокубках при порожніх трибунах. Таке рішення європейська федерація футболу прийняла після того, як під час ігор проти португальського «Порту» і французького «Бордо» на трибунах НСК «Олімпійський» делегати УЄФА побачили в діях фанатів киян прояви расизму і фашизму. Обгрунтували вони своє рішення тим, що на 88-й хвилині обох матчів фанати починали скандувати нацистські речівки і підкидати праву руку у фашистському вітанні, тому що число 88 асоціюється з першими літерами вітання “Хайль Гітлер!» (H – 8-а за рахунком буква в латинському алфавіті).

Для європейців цифри – питання дуже принципове. Кілька років тому Федерація футболу Білорусі навіть запропонувала командам не використовувати під час матчів національного чемпіонату номери гравців 14, 18, 28 і 88, посилаючись на рекомендації ФІФА в рамках боротьби з расизмом і екстремізмом. Так, 14/88 – це кодовий гасло-привітання або підпис у білих націоналістів; 18 – шифровка імені Адольф Гітлер з нумерації букв в латинському алфавіті; 28 – шифровка латинських букв B і H, абревіатури однією з найвпливовіших у світі ультраправих організацій Кров і Честь. Ці числа включені в список УЄФА, який називається «Расистські та неонацистські символи у футболі: навчальний посібник для стюардів і співробітників служб безпеки».
Як стало відомо , українська федерація також розглядає питання про заборону деяких номерів. Так би мовити, від гріха подалі.

Беруть не дивлячись

Навряд чи футболісти, перш ніж вибрати номер, заглядають у спеціальні довідники. Номери 14, 18, 28 завжди були в ходу, адже в складах команд числиться принаймні по 25 гравців, і кожному потрібен індивідуальний номер. Часто футболісти беруть собі здвоєне число улюбленої цифри, якщо вона зайнята іншим гравцем. Яскравий приклад тому – півзахисник «Динамо» Олександр Алієв, у якого 8 – улюблене число. Коли футболіст тільки починав грати, цей номер належав екс-гравцю «Динамо» Валентину Белькевичу, тому Олександр виступав за «біло-синіх» з спареної вісімкою на спині. Коли Белькевич «зав’язав», Алієв забрав собі його номер. Перейшовши в московський «Локомотив», Алієв знову взяв собі номер 88, так як вісімка була зайнята. Під час його оренди в «Дніпрі» довелося робити те саме.

В українських клубах нерідко можна зустріти двозначні номери. Всього в заявках команд Прем’єр-ліги можна нарахувати 36 гравців, які носять на спині нацистські поєднання чисел. Повними комплектами можуть похвалитися «Карпати» і донецький «Металург». А ось у гравців «Металіста» немає жодного подібного номеру.

Зрозуміло, всі ці танці навколо «неправильних» номерів більше скидаються на маразм. Звинувачувати гравця в радикальних поглядах тільки через те, що у нього на спині красується не та цифра, щонайменше нерозумно. Але УЄФА стоїть на своєму і все одно не рекомендує використовувати деякі номери.

Буффон образив євреїв

Відомий італійський воротар Джанлуїджі Буффон через вибору «неправильного» номери потрапив у досить неприємну ситуацію. Він вирішив взяти собі номер 88, пояснивши це тим, що дві вісімки символізують 4 м’ячі, які, у свою чергу, означають його довгоочікуване повернення на поле після важкої травми, через яку він пропустив Євро-2000. Однак єврейська громада Італії звинуватила воротаря в радикальних поглядах і пропаганді нацизму. Буффон, недовго думаючи, вибачився і змінив свій номер на 77, заявивши, що ця цифра символізує красиві жіночі ноги, а про значення двох вісімок він і не здогадувався.

vzglyad.net.ua

ТегиТеги:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/www/users/spykfo/wp-content/themes/spy20/tpl/post_tag.php on line 4

Реклама