<
>

Реклама

Персона Spy News

17 років за улюбленою справою. Ювілею роботи Венгера в «Арсеналі» присвячується

Spy-Football.com

19/10/2013 , 14:21

arsen_wengerРівно 17 років тому Арсен Венгер став головним тренером « Арсеналу». Пройшовши шлях від заголовка « Arsene Who ? » до створення однієї з найяскравіших команд в історії англійського футболу , він , без сумнівів , вже залишив нам безліч найрізноманітніших спогадів.

Він є людиною , який викликав справжню революцію в англійському футболі , і в той же час людиною, яка за останні 8 років не виграв жодного трофею. Арсен Венгер фігура неоднозначна і гаряче обговорювана – практично неможливо натрапити на людину з однозначною думкою про нього: у будь-кого Венгер буде або генієм – романтиком , або відсталим від життя маразматиком .

Можливо , в такий день було б правильніше поностальгувати , згадати найяскравіші моменти або в черговий раз завести дискусію про його місце в історії і ролі в майбутньому «Арсеналу » , але робити ні того , ні іншого мені категорично не хочеться. Мені хочеться просто порадіти – порадіти тому , що свою чергову річницю призначення посаду головного тренера « Арсеналу » він зустрічає за улюбленою справою – зустрічає , затикаючи роти вкотре своїм критикам.

Побачити його повну презирства посмішку після недавньої перемоги над « Суонсі» мені було приємніше , ніж будь-коли раніше , бо в цей раз Арсен Венгер був вразливіший , ніж будь-коли раніше . На тлі постійного погіршення результатів в останні роки (на що були свої причини , але , тим не менш , від самого факту їх погіршення нікуди не піти) , заяви Айвана Газідіса про те , що цього літа клуб готовий серйозно витратитися , відсутності цих самих витрат до самого дедлайну і старту в чемпіонаті з поразки легко можна було припустити , що Венгер не відає, що діє .

Це відчував багато хто . І недоброзичливці серед уболівальників , які написали нашумівший відкритий лист з проханням відкласти переговори про контракт Венгера. І його супротивники з засобів масової інформації , таємничим чином розпізнати, що свист на «Емірейтс » після поразки в першому матчі сезону від « Вілли» призначався саме йому , а не команді чи арбітру .

Всі, хто жадав його крові , вирішили наносити свій удар саме тоді. Наприклад , мені відома історія про те , як редактор одного британського видання національного масштабу змінив початковий заголовок репортера з « Арсенал » знаходиться під тиском »на« Арсен Венгер знаходиться під тиском ». Випадок неунікальний і непоодинокий , швидше показовий .

Ніхто не бажав спробувати оцінити якість гри « Арсеналу» , розібратися в проблемах , які призвели до поразки , подумати про подальші перспективи або навіть подискутувати на тему суддівства. Враховуючи , що кожна з цих тем заслуговувала докладного обговорення , а серйозних текстів з цього приводу можна було написати не один , можна прпустити , що все це швидше нагадувало цілеспрямоване цькування , ніж на конструктивну критику.

За 44 дні, що пройшли з того самого першого туру , змінилося дуже багато чого: «Арсенал » змінив « Манчестер Юнайтед » на першому місці в турнірній таблиці , «Юнайтед » у свою чергу не забив жодного гола з гри в прем’єр – лізі і змінив « Арсенал » у статусі легкої мішень для критиків. І за решту 32 тури чемпіонату , ймовірно , все ще безліч разів поміняється , але більш витонченої і впевненої відповіді на негаразди важко собі навіть уявити.

Геній , по Фрідріху Ніцше , це той , хто стріляє і влучає в ціль , яку решта навіть не бачать. Символічно , що уособленням нинішніх успіхів «Арсеналу » є Аарон Ремзі. Адже ще рік тому , здавалося , що відшукати кров єдинорога буде простіше , ніж хоч якийсь потенціал у цьому хлопчині . На щастя для єдинорогів , Арсен Венгер не мисливець за артефактами , а всього лише тренер футбольного клубу.

Ви можете разом зі мною порадіти його символічному успіху , а можете спробувати знайти нові приводи його покритикувати – і те , і інше стане відмінним йому трибьютом , тому що це Арсен Венгер – людина, яка ніколи не стане однозначним і завжди буде викликати запеклі суперечки , а також людина, яка краще , ніж будь-хто інший вміє доводити людям їх неправоту .

Автор Вадим Лукомский , ua.tribuna.com

ТегиТеги:

Реклама