<
>

Реклама

Трибуна Spy News

Вигнання з раю. Як з цим жити

Spy-Football.com

20/11/2013 , 12:15

fra_ukr

Спустошення…

Добре жити , коли все зрозуміло. Коли щось незрозуміло – стає погано. Чим незрозуміліше , тим гірше.

Після матчу в Парижі всім , хто вболівав за збірну України , дуже погано. Програй вона ще вдома , відправся в гості без особливих шансів , на душі зараз було б куди менш паршиво . І справа тут не тільки в ошуканих очікуваннях і не в тому , що « з висоти падати боляче ». Це правда – тільки не вся.

Якби в Києві та Парижі стало зрозуміло , що у нас збірна не героїв , а , скажімо , посередностей , на цьому можна було б більш – менш заспокоїтися і якось з цим жити . Або навіть збірна героїчних посередностей – билися вдома і в гостях , але було зрозуміло , що навряд чи подужають . Як ісландці . Або провалилися в гостях , билися дома – але не врятували становище . Як румуни. Що завгодно – аби можна було зробити якийсь висновок , якимось словом все це назвати і хоч якось заснути.

Замість цього команда Фоменко з інтервалом у п’ять днів видала свій найкращий і найгірший матч. Спочатку той , після якого хотілося подзвонити всім друзям , пробачити всіх ворогів і пожертвувати велику суму в дитбудинок – а потім відразу ж той, який фізично боляче було дивитися. Показала кращу гру – і відразу ж гіршу . Повернулася до нас своєю прекрасною стороною – і відразу ж самою відразливою . Як нам тепер з нею жити , знаючи , що вона на все це здатна ? Як її любити після цього? І що це було взагалі ?

А ми ж ще попередній парадокс не осмислили толком : як так вийшло , що списаний з рахунків тренер Фоменко , призначений у збірну з підозрілою непрозорою схемою , пройшов з нею без поразок і пропущених голів до самого останнього матчу і повернув нам сенс життя у відборі на ЧС -2014 ? Тобто ми , звичайно , якось намагаємося це аналізувати , іноді навіть успішно , але все одно в підсумку скочуємося в метафізику . Але поки Фоменко вигравав , з цим можна було якось жити , особливо не заморочуючись . Після матчу на «Стад де Франс » це вже неможливо.

Адже якщо успіхи Фоменко – результат його тактичної підкованості , як прийнято вважати , то чому збірна України приїхала до Парижа утримувати перевагу в два м’ячі , а на поле вийшла без чистих опорників в складі? Поки всі гадали , хто замінить дискваліфікованих захисників Федецького і Кучера , Михайло Іванович випустив у старті Безуса замість Степаненко. Динамівець відпрацював краще багатьох – але за його спиною створився такий прохідний двір , який Ротань з Едмаром перекрити були не в змозі. Нуль загрози французьким воротах , начисто відданий супернику центр поля , найнебезпечніші моменти біля воріт П’ятова починаючи з 2- ї хвилини і до самого кінця матчу – що це було і , головне , навіщо ?

Втім , цього вечора не лише центр півзахисту виглядав невдалою копією себе ж недавнього . Якщо минулої п’ятниці справи йшли несподівано добре , то настільки ж погано воно виглядало у вівторок.

Характер – як раптово з’явився , так раптово і зник. На незвично убогому газоні «Стад де Франс » збірна України вдруге розгубилася і поникла так , ніби грала не другий поспіль матч з французами за тиждень , а перший у своєму житті.

Пресинг – наскільки захоплював нас у Києві , настільки наївним і марним вийшов в Парижі. У п’ятницю українці вигризали м’ячі у французів , як бульдоги , – у вівторок носилися за ними як собачки.

Рібері – наскільки глухо був прикритий Федецьким і компанією в першому матчі , наскільки ж вільно почувався при Мандзюку і тими же партнерами. Як би глибоко не повертався Ярмоленко , як би не допомагав Ротань – чоловік дружини претендента на «Золотий м’яч» просто зміщувався в відкриту опорну зону або віддавав туди пас . Майже завжди це було гостро і небезпечно.

Єдиноборства – все найважливіше в Києві рано чи пізно було виграно , якщо не з першого , то з другого – третього разу. У матчі-відповіді майже все було програно і з першої спроби , і з п’ятої .

Загалом, так : ми ніколи ще не бачили збірну Фоменка такою безпорадною . І так : до кінця першого тайму думалося не тільки про те , як би утримати прийнятні 0:2 , а про те , що по такій грі і 0:5 не отриати.

Так, це були зовсім інші французи. І по іменах інші ( п’ять нових людей у старті ) , і за схемою ( 4-3-3 замість 4-2-3-1 ) , і по настрою як на останній бій. Новий склад Дешама зім’яв наш правий фланг захисту , тікав від пресингу , обігрував захисників у штрафному , як тренувальних манекенів , а наш центр півзахисту просто не помітив , ніби його й не було. Кажуть , це найкраще, що показували французи в цьому відбірковому циклі – дуже схоже на те .

Так, це був інший суддя. Там , де Чакир давав грати , Скоміна давав жовті картки . А ми вже встигли полюбити манеру першого – вона нам якраз підходила . Ми хочемо , щоб літо не закінчувалося , а дві жовті можна було отримати тільки за героїчний зрив небезпечної атаки , а за агресивну штовханину в штрафний – не можна. Ми ж пам’ятаємо , як дружно плескали Кучеру , що йшов з поля на останніх хвилинах , – а як плескати вилученому Хачеріді на початку другого тайму , зовсім незрозуміло. А чіплятися до судді , у якого навіть лайнсмени чудять рівномірно і симетрично в обидва боки , просто непристойно.

У будь-який інший ситуації ми б забули цей відбір через тиждень. Нам не вперше – вже вп’яте вилітаємо , є досвід . Але тепер не вийде . Тому що про потенціал і сильні сторони цієї збірної тепер нічого не ясно.

Сьогодні лаяти її соромно , а хвалити дивно. І Фоменко в ній начебто рятівник , а ніби і невдаха. Ніби й перемоги його – тренерські , але ж і ключові поразки – теж. Спіймав те падає з висоти, але потім відпустив , рука розтулилась – як у голлівудських фільмах. Ніби й не обіцяв нікому врятувати і зберегти , добру справу зробив , а все одно до смерті причетний безпосередньо.

Неясно навіть , в який момент все пішло не так і коли трапилося непоправне. Чи то справа в Англії і небажанні Фоменко ризикувати , чи то в Молдові та його попередниках , чи то це просто Безус винен , що третій французам не забив у п’ятницю ?

У нас зі збірною Фоменко закінчився золотий вік чудес і блаженного невідання. Ми з’їли яблуко , пізнали зло , відчай і біль. Нас вигнали з раю стусанами крізь паризьку Тріумфальну арку – але ж деякі великі історії , як ми знаємо , саме з цього і починалися.

Автор Александр Ткач ,ua.tribuna.com

ТегиТеги:

Реклама