<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Футбольний феодалізм в "Карпатах"

Spy-Football.com

20/5/2013 , 12:24

383475206Про львівські “Карпати” останнім часом позитивних відгуків не багато. А ось негативних – з кожним місяцем все більше і більше. Але справа навіть не в спортивних досягненнях львів’ян, все частіше футбольна громадськість дізнається про скандали між клубом і його гравцями.

Юрист Дмитро Коробка, який представляє інтереси захисника Артема Федецького і нападаючого Сергія Кузнєцова в їх позовах з львівськими “Карпатами”, де кожен з гравців виступав у свій час і у результаті постраждав фінансово, дав інтерв’ю програмі “Великий футбол”. Він розповів про те, як йшли справи його клієнтів у протистоянні з клубом.

Після рішення КДК ФФУ на користь Кузнєцова, “Карпати” віддали Сергію гроші за лікування після травми – і все. Ніяких більше грошей гравець не отримав, хоча клуб повинен був видати йому зарплату.

Що стосується Федецького, який залишився поза грою, то “Карпати” надали якийсь папір, в якій зазначено, що гравець оштрафований у звязку з тим , що виконував недостатню кількість ТТД. Згідно з цим документом, начебто Артем Федецький проявив себе погано як футболіст, і тому його зарплата знижена на 66 000 гривень.

Тим часом, в контрактах не вказані жодні фактори, які могли б впливати на заробітну плату гравців, – підкреслив Коробка.

Як пояснив журналіст “Великого футболу”, у Львові зарплата гравців залежить від виконаного ними кількості ТТД. Для кожного амплуа мінімальна кількість ТТД різне.

– Це схоже на середньовіччя, коли один господар, один феодал. Мені здається, цей стиль управління вже роками працює в “Карпатах”, і саме тому стільки проблем виникає.

Самі футболісти, Сергій Кузнєцов, який виступає в “Севастополі” та Артем Федецький, який грає в “Дніпрі”, також висловилися щодо свого минулого клубу.

– Я нічого не вимагаю, – зауважив нападаючий Кузнєцов. – Але ті півроку, на які я випав, якимось чином мали бути профінансовані клубом. Я хочу довести, в тому числі і тим хлопцям, які залишилися в команді, що можна піти дорогою довгою і складною – і в підсумку довести свою правоту.

Я про Габовду і Мартинюка чув, про те, як вони покидали команду. Їх відрахували з університету буквально за день до вручення дипломів, – додав Кузнєцов.

– Можу нескінченно говорити про Львів, про вболівальників, про атмосферу, про що завгодно, але тільки не про клубний менеджмент “Карпат”, – зізнався захисник Артем Федецький. – Мене в свій час, взимку 2012-го поставили перед фактом: або підписую контракт з “Карпатами”, або тренуюся з дублем і “пролітаю повз Євро” – так Димінський і сказав.

Віце-президент ФФУ Сергій Стороженко  висловив свою точку зору на те, що відбувається в клубі.

“Мені складно сказати, що відбувається в футбольному клубі” Карпати “, я готовий погодитися з Дедишином в тому плані, що органи футбольного правосуддя повинні розібратися в питаннях, які підняті.

Але ми повинні розуміти, що та кількість спорів, які виникли в клубі, і навколо нього, говорить про те, що футбольному клубу потрібно звернути увагу на роботу своєї юридичної служби, а також на Регламент зі статусу гравців і кодекс про працю. Адже контракт – це терміновий документ.

І ці два джерела, Регламент зі статусу гравців і КЗПП, повинні бути гармонізовані при складанні контрактів, щоб якомога менше було суперечок.

Не хотілося б вирішувати наперед долю, але коли незабаром футболісти піднімуть цю тему, то якісь підстави у них є. На порожньому місці гравці не будуть йти в органи футбольного правосуддя і вимагати чогось “.

Тим часом у ЗМІ з’явилася інформація про те, що гравець львівських “Карпат” Крістабаль Маркес, який не заявлений на весняну частину сезону за свою команду, подав позов до Лозанни. Справа в тому, що іспанський легіонер львів’ян уже давно не отримує заробітну плату.

Сам гравець не дає інтерв’ю, оскільки боїться говорити що-небудь журналістам, – повідомив кореспондент програми “Великий футбол”. Тому інтерв’ю програмі дав юрист гравця Маркіян Ключковський.

– Виконавець тренується з командою, то з першою, то з дублем, виконує вказівки тренерів. Але, зрозуміло, не грає, так як в заявці Маркеса просто немає, – повідомив юрист журналісту програми.

З того моменту, коли команда вилетіла з Ліги Європи від ПАОКа, йому запропонували зменшити зарплату. Він відмовився, бо не бачив для цього причин. З тих пір гравець перестав виступати і на даний момент не отримує заробітну плату.

Крістабаль Маркес звернувся до органів футбольного правосуддя, оскільки вже на протязі 10 місяців не отримує заробітної плати. У гравця на даний момент чотири вимоги:

– Розрив контракту з клубом;

– Відшкодування заробітної плати;

– Виплата компенсації;

– Накладення спортивних санкцій на львівські “Карпати” у вигляді заборони на трансферну діяльність.

За матеріалами: footboom.com

ТегиТеги:

Реклама