<
>

Реклама

Трибуна ukraine

Збірна України з футболу перемагає на Іграх Ветеранів (Відео)

Spy-Football.com

20/10/2015 , 10:28

veterans_ukrУкраїнська національна збірна ветеранів футболу завоювала золоті медалі найкращих в Европі. Про це повідомляє портал 11na11.com

Футбольний турнір, який відбувся у французькій Ніцці, носив статус відкритого, отже участь у змаганнях взяли команди різних континентів. До змагання допускали національні збірні ветеранів, а також клуби, котрі виграли національні першості у вікових категоріях 35-40 та 40+. Загальне число команд склало 16, їх розбили на 4 відбірні підгрупи. Україну представили три колективи: національна збірна, ФК Пирятин (35-40) і команда Харківська (40+).

Стадіон Альфреда Мерелі став головною ареною футбольного змагання чоловічих команд (окремо провели чемпіонат серед жінок, на який українські представниці не зареєструвалися).

Національна збірна ветеранів потрапила до групи А разом з командами Франція-Південь (клубна команда), Швейцарія та Бразилія. У складі українців був один гравець, котрий досі виступає на найвищому рівні — це Владислав Гельзин — футболіст і одночасно президент донецького Олімпіка. На воротях стояв Ігор Шуховцев, у полі грали відомі Валентин Полтавець, Ігор Костюк, Едуард Цихместрук, Олег Саленко, Вячеслав Хлус. Проте найбільшою зіркою для глядачів і суперників виявився Василь Рац. У складі Баразилії були четверо гравців, що брали участь у чемпіонаті світу 1986 року, вони пригадували гол Раца французам, у воротях котрих стояв знаменитий Жоель Батс.

Збірна України з блиском пройшла групову стадію. Ось результати:

Україна — Франція-Південь 5:0 (Гельзин-2, Собуцький, Цихместрук, Мочуляк)

Україна — Швайцарія 4:0 (Полтавець-2, Рац, Кериджан)

Україна — Бразилія 7:0 (Полтавесь-2, Костюк-2, Собуцький, Гельзин-2)

У чвертьфіналі збірна України зустрілася з національною збірною ветеранів Франції.6:1 — рахунок на нашу користь, голи записані на Полтавця-2, Пархоменка, Гельзина-2, Костюка.

В 1/2 збірній України протистояла знову команда Франція-Південь, і знову крупна перемога 5:1 (Опря, Костюк, Цихместрук, Гельзин-2)Франції. Перемога 6:1, голи: Полтавець-2. Пархоменко. гельзин-2, Костюк.

А фінал турніру пройшов за участі двох українських команд. Збірна України проти ФК Пирятин, котрим керує всім відомий Іван Шарій. Гол Владислава Гельзина і мінімальна перемога 1:0 принесла золоті медалі вперше в історії національній збірній ветеранів.

Найкращім бомбардиром чемпіонату з 9 голами став Владислав Гельзин.

А тепер про не дуже приємне….

Абсолютно непоміченими в Україні залишилися European Masters Games — європейська Олімпіада для ветеранів спорту. Змагання зібрали 10 000 атлеток й атлетів із провідних спортивних країн світу. Про популярність цього заходу у Франції свідчить те, що разом із офіційним сайтом emg-nice2015.fr створили ще кілька неофіційних і уболівальницьких веб-сторінок для фіксування результатів окремих видів програми. Протягом 10 днів з 1 по 11 жовтня французька преса активно висвітлювала перебіг турнірів, адже серед учасників були відомі чемпіони і рекордсмени.

Єдиний непрофесійний футболіст у складі переможців Олег Собуцький із компанії «Агро-Бізнес», чий гол у ворота Бразилії визнали найкращім на змаганні, ділиться своїми враженнями від події:

– Дуже шкода було, що українські спортивні установи не посприяли висвітленню цієї надзвичайно цікавої події у вітчизняній пресі. Змагання відбувалися під патронатом Міжнародного олімпійського комітету, тож з нашого боку за це відповідав НОК України. Проте ми не лише не відчули підтримки держави, а ще й були позбавлені уболівальницької підтримки простих українців. Адже нікого навколо нас не було, хто міг би донести до глядачів чи читачів про наші перемоги і результати. Наступного року планують провести Світові Олімпійські ігри ветеранів. Я би хотів побачити більше ентузіазму з боку українських чиновників і мас-медіа.

Реклама