<
>

Реклама

Рейтинги Spy News

ТОП-10 найбагатших власників клубів: Ахметов обігнав Абрамовича

Spy-Football.com

20/3/2013 , 11:33

54902-img-0858-2Сьогодні, коли такі легендарні футбольні клуби, як “Манчестер Юнайтед”, стали публічними компаніями, в число їх акціонерів, теоретично, може увійти кожен.
Але це в теорії, а на практиці купити якусь значну частку в знаменитому ФК, а то й клуб цілком можуть лише заможні люди.

Всього в світі близько півсотні мільярдерів, які вклали частину своїх грошей в футбольні команди. Forbes вибрав 11 найбагатших з них. У цей список, “найбідніший” фігурант якого Філіп Аншутц володіє статком у 10 мільярдів доларів, потрапив і найбільший заможний українець – власник ФК “Шахтар” Рінат Ахметов.

Список найбагатших власників футбольних клубів світу:

1. Карлос Слім – 73 мільярди доларів

Основне джерело багатства – телекомунікації і фінансовий сектор. У вересні 2012 року компанія Сліма America Movil стала співвласницею двох мексиканських футбольних клубів – “Пачука” і “Леон”. А в листопаді 2012 року Слім придбав частку в іспанському “Ов’єдо”.

2. Амансіо Ортега – 57 мільярдів

Засновник торгової мережі Inditex (бренд Zara). Власник іспанського “Депортіво”. У минулому році бізнесмен на півтори години відклав весільну церемонію своєї дочки через матч між його улюбленою командою і “Барселоною Б”.

3. Джордж Сорос – 19,2 мільярда

У серпні 2012 року інвестор придбав через свій інвестиційний фонд Soros Fund Management частку 7,85% в англійському “Манчестер Юнайтед”. Власник відомого топ-клубу Англії – мільярдер Малкольм Глейзер.

4. Лакшмі Міттал – 16,5 мільярди

Індійський “сталевий барон” і його сім’я володіють не лише колишнім ВАТ “Криворіжсталь”, але і 33-процентною часткою в англійському клубі “Куїнз Пак Рейнджерс”.

5. Алішер Усманов – 17,6 мільярдів

Найбагатший бізнесмен Росії заробив статок на металургії. Усманову і його партнерові Фархаду Моширі належать акції лондонського “Арсеналу”. А контрольний пакет акцій – у американського мільярдера Стенлі Кренке.

6. Рінат Ахметов – 15,4 мільярда

Найбагатший українець, який називає себе другом президента України, – власник і президент донецького “Шахтаря”.

7. Франсуа Піно – 15 мільярдів

Французькому магнату належить бізнес-імперія, до якої входять такі бренди, як Gucci, Stella McCartney І Alexander McQueen і Yves Saint Laurent. Крім того, Піно – власник знаменитого аукціону Крісті. Футбольним клубом “Ренн” сім’я Піно володіє з 1998 року.

8. Пол Ален – 15 мільярдів

Співзасновник компанії Microsoft – співвласник заснованого в 2007 році футбольного клубу “Сієтл Саундерс”. Крім того, Аллену належать команди “Сіетл Сіхоукс” (американський футбол) і “Портленд Трейл Блейзерс” (баскетбол).

9. Джон Фредріксен – 11,5 мільярдів

Власник найбільшого в світі танкерного флоту. У 2006 році прийняв громадянство Кіпру: у рідній країні норвежцю не подобався податковий клімат. Тому за виступами своєї команди “Волеренга” стежить в основному по телевізору.

10. Роман Абрамович – 10, 2 мільярди

Російський бізнесмен придбав лондонський “Челсі” в 2003 році за 233 мільйонів доларів. Тоді це була рекордна сума операції в історії британського футболу.

Джерело:

forbes.ua

ТегиТеги:

Реклама