<
>

Реклама

Поза грою van Basten

Революційні зміни від ФІФА: відміна офсайдів та жовтих карток, буліт замість пенальті

Spy-Football.com

20/1/2017 , 9:50

marco-van-basten-fifa-technical-directorЛегендарний футболіст Марко ван Бастен, який нині є директором з технічного розвитку ФІФА, розповів про 10 можливих революційних змін у правилах футболу в майбутньому.

Марко ван Бастен заявив, що в майбутньому у футболі можуть скасувати офсайди, жовті картки, змінити спосіб пробиття пенальті та встановити ліміт фолів, інформує Football24.ua з посиланням на Goal.com.

“Я виступаю за відміну офсайдів. Боюся, що буде багато противників цього. Однак футбол дедалі більше нагадує гандбол: 10 чоловік з воротарем стоять у своїй карній зоні і захищаються, як стіна. Більшість команд переходять на оборонну тактику. Якщо ж скасувати офсайди, то нападники зможуть розташовуватись за захисниками. Атакувальні гравці отримають більше можливостей забити, якщо суперник обороняється глибоко біля власних воріт. Ми отримаємо більше голів, а це те, чого хоче вболівальник”, – зазначив ван Бастен.

Пробиття пенальті з 11-метрової позначки може бути змінене на аналог хокейного буліта. Гравець має бігти до воріт з позначки у 25 метрів і намагатись вразити ворота. На це у футболіста буде 8 секунд.

“Це цікаво для глядачів і самих гравців. Футболісти зможуть просто пробити по воротах, спробувати обіграти голкіпера фінтами – це більш наближено до ігрової ситуації”, – пояснив ван Бастен.

Жовті картки планується змінити на тимчасове вилучення гравця з поля. На думку ван Бастена, це більш жорстке покарання за “гірчичник”, яке покращить гру.

Новатор має намір запровадити ліміт фолів.

“Я маю ідею запровадити ліміт на фоли, як у баскетболі. Якщо гравець здійснить 5 фолів, то завершить гру достроково”, – сказав ван Бастен.

Боротись у ФІФА прагнуть і з затримкою часу після 80 хвилини. Це нерідко зустрічається, коли після 80-ї хвилини команда робить усе можливе, аби дотягнути до фінального свистка з вигідним рахунком. Після можливих змін, м’яч не зможе знаходитись у статичному положенні (виконання штрафного, вільного удару, тощо) більше 10 секунд.

Окрім того, ван Бастен пропонує збільшити число замін до 4 або 5 у екстра-таймах, заборонити гравцям спілкуватись з арбітрами за винятком капітанів команд, пришвидшити процес проведення замін, скоротити кількість матчів у сезоні, впровадити футбол 8 на 8 замість 11 на 11 для молодіжних команд та у змаганнях ветеранів.

ТегиТеги: ФІФА

Реклама