<
>

Реклама

Трибуна CEIS

Рідні стіни вже не помагають. Фактор свого поля вмирає на очах

Spy-Football.com

21/9/2020 , 12:36

Міжнародний центр спортивних досліджень (CIES) проаналізував, як сильно на розклад сил у футболі вплинула відсутність глядачів через пандемію коронавірусу. Висновки вражаючі.

Аналітики вивчили результати в 63 турнірах, де після рестарту було проведено не менше 40 матчів. Виявилося, що при глядачах команди-господарі вигравали в середньому 44,3% матчів. При порожніх трибунах цифра впала до 42,2%.

Найпотужніше зміни вплинули на збірні: якщо в позаминулому році 49% матчів Ліги Націй закінчувалися перемогами господарів, то в цьому вересні в 51% поєдинках перемогли гості.

Серед ТОП-5 футбольних чемпіонатів Європи тільки в італійській Серії А після рестарту команди-господарі здобули більше перемог, ніж із заповненими трибунами. У Франції та Іспанії кількість гостьових перемог різко підскочила, а в Бундеслізі і поготів намітилася тенденція з домінуванням гостей.

Наприклад, вчора в 4 з 6 матчах 1-го туру Бундесліги перемогли саме гості – “Аусбург”, “Герта”, “Хоффенхайм” і “Фрайбург”. Удома обіграти суперника вдалося лише дортмундській “Борусії”.

Та ж сама історія з суддівськими рішеннями. Не секрет, що трибуни тиснуть на арбітра, аби той приймав рішення на користь їх команд. Після того, як стадіони спорожніли, кількість жовтих карток для гостей впала на 0,3 за 90 хвилин.

Відносно червоних, то тут залежність ще сильніша –  в деяких чемріонатах гостьовим командам стали показувати менше червоних на 32%.

Точно та сама історія і з пенальті – раніше господарі отримували практично вдвічі більше 11-метрових, ніж гості. Після рестарту і при порожніх трибунах в тій же Прімері картина радикально змінилася – кількість підрівнялась і вже несуттєво відрізняється.

При цьому, що цікаво, в тій же Франції з серпня на трибуни пропускають по 2-5 тисяч фанатів в залежності від регіону, але на загальний стан справ вони не впливають. І судді, і суперники піддаються тільки багатотисячному тиску. І це, до речі, відповідь на питання, яка роль фанатів у футболі? Очевидно, якщо їх мало, то і роль незначна. А ось битком набитий стадіон з десятками тисяч активних прихильників, на зразок знаменитої “Жовтої стіни” в Дортмунді, – це вагомий аргумент в будь-якому протистоянні.

за матеріалами ua-football

ТегиТеги: Фанати

Реклама