<
>

Реклама

Трибуна PRIVATBANK

Коломойський позбувся "Приватбанку". Що це означає для "Дніпра"?

Spy-Football.com

22/12/2016 , 15:24

Не зовсім футбольна новина про націоналізацію Приватбанку, може вплинути і на український футбол.

Що відбулося?

18 грудня о 23:29 на Урядовому порталі опубліковано повідомлення про те, що ПАТ “Приватбанк” переходить у 100%-ву власність держави.

Що це все означає для “Дніпра”?

Перш за все, потрібно сказати, що де-юре ФК “Дніпро” не має прямого відношення до “Приватбанку”. Нагадаємо, що “Футбол 24” публікував раніше склад засновників “Дніпра”. У ФК “Дніпро” 5 засновників: Ігор Коломойський та 4 компанії з Кіпру (бенефіціарними власниками яких є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов).

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов були також і бенефіціарними власниками ПАТ “Приватбанк” до націоналізації. “Приватбанк” був лише однією з багатьох компаній, де Ігор Коломойський виступає власником.

Проте це не означає, що для футбольного клубу це не може мати негативних наслідків. На сьогодні важко сказати, як зачепить націоналізація “Приватбанку” саме футбольний клуб, адже ФК “Дніпро” як одна з компаній Ігоря Коломойського може бути прокредитована в “Приватбанку”, не говорячи вже про можливу власність клубу у заставі фінансової установи.

Оновлено. В списку кредитів та авансів клієнтам “Приватбанку” станом на 31 грудня 2015 року в графі “Гірськолижний курорт, туризм та футбольні клуби” значиться сума 8,34 млрд грн. Чи є кредит на “Дніпрі” станом на сьогодні, поки невідомо.

Чи означає націоналізація “Приватбанку”, що держава має сплатити борги “Дніпра”?

Ні. Як було відзначено вище, ФК “Дніпро” не має де-юре відношення до “Приватбанку” і навпаки. За борги “Дніпра” відповідає його керівництво та засновники, які зазначені вище.

А щойно зявилася інформація, що стадіон Дніпро-Арена був відданий ПриватБанку під заставу в якості гарантії повернення кредитів.

Найімовірніше, позику під заставу Дніпро-Арени брав сам тодійшній власник Приватбанку – Ігор Коломойський.

Читайте також: Кому належать українські клуби: олігархи, офшори, жінки

За матеріалами Футбол24

Реклама