<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Чому не вигідно бути молодим гравцем в Україні?

Spy-Football.com

22/11/2013 , 11:59

u21Так історично склалося, що всі ми живемо в Україні, і справжнім молодим талантам дуже важко вийти з дублів та молодіжок у перші команди. Можна сказати, що навіть не реально. Просто у нас немає закономірності, найкращі молоді гравці у найбільших клубах України, але виходить так, що у них тренери легіонери, а їм просто плювати, що там може робити молодняк з України, що йому простіше попросити керівництво про купівлю легіонерів, які одразу готові вийти на поле.

Якщо згадати того ж самого Коноплянку, Яромоленка, ну так сказати майбутнє українського футболу, то першого вивів в основу Олег Протасов, але це один із сотні таких Коноплянок, який зміг прорвався. Згадаймо таких футболістів як Шахов, Льопа, Корноза і це тільки з «Дніпра», всі вони подавали надію, але були безглуздо втрачанні. Список гравців «Динамо» та «Шахтаря» взагалі величезний, починаючи з Допілки закінчуючи Ярошенком.

Якщо дивитися на інші футбольні клуби України, то ситуація складається так: гравець починає добре грати, його помічає якийсь гранд, наприклад, «Динамо» і викупає його чисто для того, щоб не перевищувати ліміт легіонерів. Випускають таких гравців в основному на заміну, гарним прикладом є Кобін і «Шахтар». Була б їх воля, то 10 із 11 гравців були легіонерами (просто в УПЛ є нормальні воротарі, а за кордоном з цим проблема). Зараз потрібно щось робити, так як пізніше буде пізно і Україна перетвориться в збірну Франції, де будуть одні натуралізовані гравці, або збірної як такої взагалі не буде.

Головне зараз не пропустити таких гравців як: Кльоц Дмитро, Макагон Павло, Бабенко Руслан, Хацкевич, Ткачук, Близниченко Андрій та інші. Їх можна назвати майбутніми Коноплянками та Ярмоленками. Якщо ми їх не втратимо , то в українського футболу є майбутнє. На мою думку, просто треба збільшити ліміт легіонерів, і не натуралізувати кожного другого, аби в складі було б ніби більше українців, так сказати не справжніх українців. Існує думка, що натуралізований гравець це не погано. Я би хотів задатися питанням, вам самим не гидко, що за вашу збірну, грає не українець, а якийсь далекий до країни чоловік, той хто не може зв’язати 2 слова українською, і в Україні просто через гроші, через ліміт легіонерів, іноді давить на команду.

Я впевнений майже на всі 100, що якби не було такого ліміту, нікого би не натуралізували. Але щоб такого не було потрібно, щоб тренери не забували про молодий склад, аби було побільше українських Арсенів Венгерів. Хотілось би, щоб у нас все було як у Бельгії, здається ще 5-6 років назад про них ніхто не чув, а зараз у них вже велика кількість хороших виконавців. А все тому, що молодіжні школи працюють як потрібно (хоча в нас вони теж не погані), і тренери допускають молодих до основного складу, тому в них з’являється шанс. Чим ми гірше Бельгії? Ми теж хочемо класних виконавців у збірну і щоб про Україну говорили тільки гарне і знали де це, а не казали – це десь біля Росії!

Хеленюк Ілля – спеціально для Foot-ball.net.ua

Джерело: foot-ball.net.ua
ТегиТеги:

Реклама