<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Шахтар vs Чорноморець: щастя не в грошах?

Spy-Football.com

23/5/2013 , 12:00

Чи можна було очікувати іншого результату у фіналі Кубка України, якщо його учасники настільки різняться за своїми можливостями? Зіставивши «Шахтар» і «Чорноморець» за деякими фінансовими параметрами побачимо, наскільки величезна прірва між ними.

Кажуть, що гроші у футбол не грають. Проте в нашій країні чомусь поза конкуренцією саме той клуб, який належить найбагатшій людині і, відповідно, володіє найбільш потужним економічним ресурсом. Здається, ми до цього настільки звикли, що часом навіть стали підзабувати про значну різницю в можливостях донецького «Шахтаря» і його суперників.

Між тим, у випадку з одеським «Чорноморцем», який намагався, але так і не зміг нав’язати бій фавориту в кубковому фіналі, відмінності просто-таки колосальні. Ось вам кілька цікавих цифр для порівняння …

Зарплати тренерів: $ 4,5 млн проти $ 250 тис.

За даними румунського видання газети Sporturiol, згідно з новим дворічному контрактом, підписаним зовсім недавно, Мірча Луческу заробить 7 мільйонів євро. Тобто, порівняно з нині діючою угодою (вона закінчується влітку) оклад наставника гірників зросте на 500 тисяч на рік. Тим часом, його візаві Роман Григорчук отримує в Одесі майже в 20 разів менше.

Зарплати гравців: $ 5,1 млн. проти $ 270 тис.

Найбільш високооплачуваний гравець «Шахтаря» – Даріо Срна, щорічно збагачується на 5,1 мільйона доларів. У топ-трійку, якщо вірити чуткам, також входять Едуардо (4 млн.) І Фернандінью (3 млн.). Серед українців лідирує Дмитро Чигринський (2,7 млн.), А взагалі від 2 млн. і вище отримують десять гравців. Для порівняння максимальна зарплата в «Чорноморці», за нашою інформацією, 250-270 тисячі на рік. Причому, отримує стільки лише кілька провідних виконавців, решта ж гравці основи задовольняються сумою від 150 до 200, а то й менше.

Трансфери: $ 20 млн. проти $ 384 тис.

Найдорожчим новачком «Шахтаря» в поточному сезоні став бразилець Тайсон, за якого «Металісту» відстібнули 20 мільйонів доларів. А ось у «Чорноморця» є залізне правило – не платити за гравця більше 300 тисяч євро. Саме стільки в серпні минулого року одесити перерахували «Ніцці» за івуарійця Франка Джа Джеджу. А дванадцятьма місяцями раніше за аналогічну суму був куплений албанець Крісті Врангель. Ця парочка і є найбільшими придбаннями «моряків» з моменту повернення в еліту.

Бюджети: $ 98 млн. проти $ 15 млн.

«Шахтар», ясна річ, має найбільший серед українських клубів бюджет. За останні десять років він зріс майже втричі. До слова, більше 70 відсотків йде на купівлю гравців і зарплати. Відзначу також, що всього в структурі клубу працює близько 900 співробітників. Що стосується «Чорноморця», то деякі джерела оцінюють його бюджет на рівні п’яти мільйонів доларів. Однак ця цифра нині виглядає просто смішною. Можливо, вона була вірною для періоду виступів у першій лізі. Більш надійні джерела говорять про 12-15 мільйонів доларів на рік. Це приблизно стільки ж, скільки «Шахтар» витрачає на свою академію.

Склади: $ 187,3 млн. проти $ 22,3 млн.

Загальна вартість футболістів «Шахтаря» за оцінкою відомого сайту Transfermarkt на сьогоднішній день – 187,3 млн. доларів. “Чорноморець” потягнув лише на 22,3 млн (дешевше одного Генріха Мхітаряна, наприклад). Ці суми, звичайно, досить умовні. Скільки насправді коштує той чи інший гравець, можна зрозуміти тільки після його продажу. Але, як вважає авторитетний футбольний агент Шандор Варга, «цінники» на даному інтернет-ресурсі недалекі від реальних.

Стадіони: $ 400 млн. проти $ 100 млн.

На фешенебельну «Донбас-Арену», приймаючу домашні матчі «Шахтаря» з 2009 року, Рінат Ахметов витратив 400 мільйонів доларів. Суперсучасний комплекс, що вміщає більше 50 тисяч уболівальників, по праву вважається однією з головних визначних пам’яток міста. А ось дані про вартість зведення стадіону «Чорноморець», відкритого в листопаді 2011-го, сильно різниться. Власник клубу Леонід Клімов довгий час називав цифру в 100 млн. доларів. Але потім він же заявляв про 2,4 млрд. гривень, а ще пізніше про три мільярди (тобто про 375 млн. доларів)! Чесно кажучи, дві останні суми здаються нереальними. І більшість експертів дотримується думки, що домашня арена одеситів таки обійшлася десь у «сотку зелені» або трохи більше.

Сукупні інвестиції: $ 1,7 млрд. проти $ 250 млн.

Ще в 2011 році автори фільму «Інший Челсі», які провели величезну роботу з вивчення «Шахтаря» і котрі мали найнадійнішими джерелами, підрахували, що з того моменту, як в 1996 році Рінат Ахметов став власником клубу, він вклав у нього близько півтора мільярдів доларів . А відтоді сума, зрозуміло, ще більше підросла. Для порівняння: загальні інвестиції Климова, що прийшов в «Чорноморець» у 1998-му, разом з витратами на стадіон, за приблизними підрахунками, склали близько чверті мільярда.

Власники: $ 15,4 млрд. проти $ 101 млн.

За версією журналу Forbes-Україна, в березні нинішнього року статки Ріната Ахметова оцінювалися у 15,4 мільярда доларів. Тоді як власник «Чорноморця» Леонід Клімов, чиє благополуччя грунтується на доходах від нерухомості і цінних паперів, володіє заощадженнями та активами на суму 101 млн.

Як кажуть, відчуйте різницю …

за матеріалами footclub.com.ua

ТегиТеги:

Реклама