>

Трибуна Свій проти своїх

Як українці грали проти українських клубів у єврокубках (Відео)

23/9/2020 , 16:27

Яремчук, Безус і Пластун були в цьому списку ще до сьогоднішнього матчу Гент-Динамо.

Олег Протасов, Геннадій Литовченко. «Олімпіакос» – «Чорноморець», 1992/93

«Олімпіакос», який тоді очолював Олег Блохін, в 1/16 фіналі Кубка володарів кубків зустрівся з «Чорноморцем». У Греції одесити виграли 1: 0, але в матчі-відповіді вдома поступилися 0: 3. По одному голу тоді забили українці Протасов і Литовченко, обидва грали і в першому матчі проти української команди.

Олег Надуда. «Спартак» – «Динамо», 1994/95

Півзахисник «Спартака» вийшов на заміну в матчі групового етапу Ліги чемпіонів. Кияни тоді виграли (3: 2) завдяки дублю Леоненко і голу Реброва. Надуда трохи пізніше викликали в збірну України, за яку він провів 1 матч.

Ігор Жабченко, Геннадій Орбу. «Ротор» – «Шахтар», 1996.

Жабченко, який пізніше виступав за «Шахтар» і донецький «Металург», і Орбу, який провів в «Шахтарі 8 років, допомогли обіграти донецький клуб (4: 1) в матчі Кубка Інтертото, обидва був замінені в перерві матчу.

Олег Ящук. «Андерлехт» – «Ворскла», 1997/98, «Андерлехт» – «Динамо», 00/01

Форвард відіграв обидва матчі проти «Ворскли» в кваліфікації Кубка УЄФА, його «Андерлехт», в якому він відіграв 10 років, двічі переміг. Трохи пізніше Ящук зіграв з «Динамо» один матч в групі ЛЧ, в Києві бельгійці були розгромлені (0: 4).

Олег Лужний. «Арсенал» – «Шахтар», 2000/01

Лужний відіграв повний матч в груповому етапі ЛЧ проти «Шахтаря», для якого це був дебют в головному турнірі Європи. Гірники забили два в першому таймі, але в підсумку програли 2: 3. Зате в матчі-відповіді «Арсенал» був розгромлений 0: 3, Лужний тоді не грав.

Сергій Серебренніков. «Брюгге» – «Шахтар», 2002/03

Український півзахисник перейшов з «Динамо» в «Брюгге» і відразу зіграв проти «Шахтаря» в кваліфікації ЛЧ. Нічим не відзначився, зате бельгійський клуб обіграв гірників в серії пенальті і пройшов далі.

Віктор Скрипник. «Вердер» – «Металург» Донецьк, 2002/03

werder_skrypnyk

Ветеран «Вердера» провів обидва матчі проти донецького «Металурга» в 1/64 фіналу Кубка УЄФА. Будинки донеччани змогли зіграти внічию (2: 2), а в Німеччині господарі просто принизили українців (0: 8).

Андрій Нестерук. «Шериф» – «Шахтар», 02/03, «Шериф» – «Металург» Донецьк, 2004/05

Нападник, який грав також за «Прикарпаття», «Таврію» і «Закарпаття», прийняв участь в кваліфікаційних матчах ЛЧ проти «Шахтаря», клуб з Тирасполя вилетів від гірників. Пізніше українець зіграв в матчах проти донецького «Металурга в Кубку УЄФА, український клуб двічі переміг.

Андрій Шевченко. «Мілан» – «Шахтар», 2004/05

milan_old_scool

У вересні 2004-го головний український форвард 21-го століття зіграв в Донецьку в матчі групового етапу ЛЧ. «Мілан» виграв 1: 0, а Шевченко через пару місяців виграв Золотий м’яч.

Андрій Воронін. «Байєр» – «Динамо», 04/05, «Герта» – «Металіст», 2008/09

Воронін отримав червону картку в київському матчі групи ЛЧ, «Байєр» програв 2: 4, а в Леверкузені забив киянам і допоміг німцям виграти 3: 0. Через 4 роки Андрій вже за «Герту» і в Кубку УЄФА зіграв проти «Металіста» (0: 0).

Артем Мілевський. «Хайдук» – «Дніпро», 2014/15

mila

Форвард відіграв лише 13 хвилин на НСК «Олімпійський» в матчі проти «Дніпра» (2: 1) у кваліфікації Ліги Європи. Дніпряни пройшли хорватів і дісталися до фіналу.

Євген Коноплянка. «Севілья» – «Шахтар», 2015/16

kono_shalke

Коноплянка знову зустрівся з «Шахтарем» в своєму першому європейському сезоні. Українець зіграв за «Севілью» у Львові (2: 2), а в матчі-відповіді залишився в запасі.

Максим Ігорович Білий. «Хайдук» – «Олександрія», 2016/17

Екс-захисник «Зорі» півтора роки тому взяв участь в двох матчах кваліфікації Ліги Європи проти «Олександрії», яка дебютувала в єврокубках. «Хайдук» тоді пройшов далі, а Білий зараз знову грає в Україні, за «Маріуполь».

Євген Шахов. ПАОК – «Олімпік», 2017/18

Дмитро Чигринський, АЕК – «Динамо», 2017/18

У плей-офф Ліги Європи екс-захисник збірної зіграв в одному з двоматчових протистоянь киян проти АЕКа. Дмитро провів 90 хвилин в матчі-відповіді в столиці України, його команда не пропустила (0: 0), але все одно вилетіла – в першому матчі в Греції була нічия 1: 1.

Олександр Зінченко. «Манчестер Сіті» – «Шахтар», 2018/19-2019/20

У листопаді 2018 го Олександр взяв участь у розгромі гірників 6: 0. У домашньому матчі він провів всі 90 хвилин на полі, встиг навіть зробити асист. Через рік Зінченко також провів повний матч проти «Шахтаря». Тоді англійці теж виграли, але вже 3: 0 і в гостях. Другу гру групи пропустив через травму.

Руслан Малиновський. «Аталанта» – «Шахтар», 2019/20

malinovsky

У першому ж італійському сезоні Руслан двічі зіграв проти колишнього клубу. Будинки «Аталанта» поступилася 1: 2, Руслан провів на полі 32 хвилини, заробив жовту. А ось в Харкові встиг зробити асист, який допоміг італійцям розгромити гірників. Саме та перемога вивела їх в плей-офф.

Едуард Соболь. «Яблунець» – «Динамо», 2018/19, «Брюгге» – «Динамо», 19/20

Едуард грав проти киян два сезони поспіль. Спочатку в складі «Яблонця» в групі Ліги Європи. У домашньому матчі вийшов на заміну в компенсований час (2: 2). У Києві зробив те ж саме, правда, зіграв більше (вийшов на 79-й хвилині). Тоді «Динамо» поступилося 0: 1.

Через рік, вже в якості основного гравця і в складі «Брюгге», Соболь знову насолив киянам. Бельгійці вибили «Динамо» в кваліфікації ЛЧ (1: 0, 3: 3), українець повністю відіграв обидва матчі, а потім бігав в групі проти «Реала».

Роман Яремчук, Роман Безус, Ігор Пластун. «Гент» – «Олександрія», 2019/20

gent_ukr

Трійця, яка сьогодні буде грати проти «Динамо», рік тому рубілась з «Олександрією» в групі Ліги Європи. У Львові була нічия 1: 1, тоді зіграли тільки Яремчук і Пластун. А в Бельгії вийшов і Безус. Команді Шарана не забивали, але бельгійці і так впоралися – 2: 1. Сподіваємося, не повториться.