<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Серветка, що змінила історію футболу

Spy-Football.com

23/11/2013 , 10:50

messi_best_goalsУ неділю , 17 -го вересня 2000- го року , з Росаріо до столиці Каталонії прибуває літак з 13-річним Ліонелем Мессі і його батьком Хорхе на борту. В аеропорту Ель Прат їх зустрічає Орасіо Гаджолі – співвітчизник і земляк , який скуповує в Барселоні нерухомість. Саме він , завдяки своїм зв’язкам , домовився з представниками « блаугранас » про перегляд « нового Марадони ».

Лео зачарований видом , що розкинувся з вікон готелю « Каталонія Барселона Пласа » , що біля підніжжя гори Монжуїк . Він у захваті від тренувальних полів та іншої інфраструктури , яка ні в яке порівняння не йде з його бідненькиv Росаріо . Він просить сфотографувати його біля входу на « Мініестаді » – стадіон молодіжної команди « Барселони». Так роблять численні туристи, що відвідують « Камп Ноу » кожного дня. Він навряд чи здогадується про те , що незабаром стане частиною цього міста …

Протягом двох тижнів маленький Мессі тренується зі своїми однолітками. В одному з матчів він забиває п’ять м’ячів у ворота суперника , шостий гол був відмінений. Усі тренери , що спостерігають за його грою , відзначають неординарну гру хлопчини , але рішення приймати буде тільки Чарлі Решак – легендарний гравець « Барси» , а нині її технічний директор . А він , як на зло , зараз в Сіднеї на Олімпіаді , де збірної Іспанії належить зіграти у фіналі …

Сам Мессі дико фанатіє за рідний «Ньюеллс » , в дитячій команді якого і грає. З інтерв’ю , взятого у Лео газетою « La Capital » напередодні його від’їзду до Барселони : « Улюблена команда ? – «Ньюеллс ». Мета в житті? – Пробитися в першу команду «Ньюеллс ». Мрія? – Див ціль. Найкращий спогад ? Перемога з «Ньюеллс » в десятій лізі. Що для тебе означає «Ньюеллс » ? – Все найкраще в житті ». Але зіграти за команду мрії Мессі не судилося.

У 11 років зріст Лео сягав ледве 130 см. Середній зріст для хлопців його віку становить 138-148 см , та і його рідні брати Родріго і Матіас в цьому віці були куди вище. Лікарі провели обстеження і виявили в організмі Лео недостаток соматотропіну – гормону росту. Рідкісний випадок – один на 20 мільйонів! Точну вартість лікування назвати важко – різні джерела дають від 10 до 100 тисяч доларів на рік. Важливо інше – без лікування Мессі міг би і зовсім зупинитися в рості , а таких грошей у сім’ї не було.

На перших порах лікування оплачувала держава з соціальної страховки Хорхе , допомагав також фонд « Acindar ». Коли вони припинили фінансування , за справу взялася рада директорів «Ньюеллс » , розуміючи , що вундеркінда можуть перехопити , але і його надовго не вистачило. На горизонті намалювався «Рівер Плейт» , проте керівництво «Ньюеллс » відмовилося давати письмовий дозвіл на перехід Лео , пообіцявши будь-якими способами знайти гроші .

І ось на порозі будинку подружжя Мессі з’являються дві людини: Мартін Монтеро і Фабіан Сольдіні . Вони представляються агентами компанії « Марка », що спеціалізується по трансферах футболістів , і обіцяють Лео велике майбутнє в будь-якому іспанському або італійському суперклубі . Хорхе хоче переконатися в тому , що ці люди говорять правду – і вони відповідають справою. У серпні 2000- го агенти дзвонять своєму каталонському « знайомому » Орасіо Гаджолі , і просять того організувати перегляд .

… 2- го жовтня Решак повертається додому. На наступний день призначено поєдинок між кадетами (14-15 років) і першокурсниками Академії . Чарлі запізнюється на п’ять хвилин – хлопці вже грають. Прямуючи до тренерської лави, йому доводиться обійти півполя , а це сім чи вісім хвилин. Але цього часу вистачає , щоб прийняти рішення : хлопця треба брати. «Навіть якщо б марсіанин побачив гру Мессі , він би зрозумів , що Лео – особливий» .

Натхнені Ліонель і Хорхе повертаються до Аргентини , а охоплений ентузіазмом Решак біжить до президента Жоану Гаспарту повідати про знайдений діаманті . Той не в захваті. Хлопчині всього 13 : чорт його знає , що з ним може трапитися , поки він доросте до основної команди (і чи доросте ) . А адже потрібно оплачувати недешеве лікування , потрібно знайти роботу батькові й матері Лео , потрібно підшукати клуб старшому братові Родріго , теж футболістові . Крім того , закон забороняє іноземним дітям грати в національних лігах.

Проходить два місяці , а сім’я Мессі не отримує ніяких звісток. Решак розривається на два фронти , намагаючись одночасно переконати Гаспарта і вирішити побутові проблеми для майбутніх іммігрантів. Нарешті , Чарлі отримує дзвінок від Хосепа Мінгельі – відомого футбольного агента (серед інших , Марадони , Стоїчкова , Ромаріо , Рівалдо і Гвардьола !) , Одного з акціонерів « Барселони» і трансферного радника Гаспарта . Слово цієї людини надзвичайно важливе , якщо вдасться переконати його , за Гаспартом не заіржавіє .

14- го грудня Решак , Мінгелья і Гаджолі зустрічаються в ресторані Королівського тенісного суспільства * . Мінгелья пропонує вихід із ситуації: контракт ! «Але , дозвольте , який договір ? » – Дивується Чарлі – «Він же ще дитина! ». «Ми не можемо ризикувати. Або контракт , або його в « Барсі» не буде » – стоїть на своєму радник . Масла у вогонь підливає Гаджолі : « Чарлі , вирішуй . Ми вже почали переговори з « Реалом ».

« Піде » – подумав про себе Карлес . А вголос сказав : «Хочете контракт? Буде вам контракт ! ». Він схопив зі столу звичайну паперову серветку (під рукою більше не було нічого , придатного для письма ) , і написав на ній фразу такого змісту: « У Барселоні , 14- го грудня 2000- го року , у присутності Хосепа Мінгельі і Орасіо , я , Карлес Решак , технічний директор ФК « Барселони» , незважаючи на деякі заперечення , беру під свою відповідальність підписання гравця Ліонеля Мессі на узгоджених умовах ».

Розписавшись , Решак передав серветку своїм компаньйонам . Ті здивовано поглянули спочатку на документ , потім на Чарлі , і … по черзі поставили під текстом свої закарлючки ! Доля Мессі була вирішена. Сім’я отримала відповідний лист від Решак і почала готуватися до остаточного переїзду в Каталонію .

Складно сказати , як би склалася доля Лео , якби не наполегливість Решак . Можливо , сім’я так би і не знайшла гроші на лікування , і футбол би втратив одного з кращого футболістів всіх часів. Важко також визначити , наскільки близький був Мессі до переходу в «Реал». Але ясно одне: це був би зовсім інший чоловік , який творив би зовсім іншу історію.

Доля серветки також склалася цілком благополучно. Вона акуратно обрамлена в рамочку і зберігається в клубному музеї , куди її люб’язно передав сам Мінгелья .

* В інтернеті можна знайти інформацію про те , що , нібито , Решак переконував зовсім не Мінгелью , а батька Хорхе Мессі , який після трьох місяців перебування в Барселоні не бачив перспектив для подальшого розвитку синочка. Це неправда. Хорхе і Лео благополучно відбули на літаку в Буенос- Айрес 5- го жовтня , так що бути присутнім на цій доленосною зустрічі не могли чисто фізично. Це підтверджує сама серветка – на ній немає підпису Хорхе . Сім’я Мессі прибуде до Барселони аж 15 -го лютого 2001 року – тільки тоді будуть улагоджені всі формальності і вирішені питання з проживанням і роботою.

ТегиТеги:

Реклама