<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Футболістів опустять на землю

Spy-Football.com

25/6/2013 , 13:09

money-footballЧерез кризу в українській Прем´єр-лізі доходи гравців упадуть, зате якість футболу може покращитися

Чемпіонат України з футболу переживає складні часи. За винятком «Шахтаря», «Металіста», «Динамо» та «Дніпра», власники команд уже не можуть забезпечувати високий рівень зарплат у чемпіонаті, як було раніше. Це визнали керівники львівських «Карпат». Але схожі проблеми є не тільки у галичан. Футболісти, природно, виступають проти зменшення зарплат. Але доведеться змиритися. Платити хороші гроші в командах-середняках або запасним, дублерам уже не будуть.

Наприклад, в одеському «Чорноморці» запевняють, що у них немає фінансових проблем. Але, за неофіційною інформацією, по закінченні сезону футболістам було оголошено, що зарплату їм уріжуть вдвічі. Хто не згоден – може шукати інший клуб. Провідні гравці були обурені й почали пошук нових варіантів. Але тепер в Україні знайти клуб, який платив би стабільно і добре, вже не так просто. Тому гравцям довелося відновити переговори з «Чорноморцем». Це не поодинокий приклад в УПЛ.

Скандальна ситуація, як раніше зазначалося, виникла з львівськими «Карпатами». Футболістам радикально зменшують зарплати. Виконавці спочатку обурюються, а потім кажуть: «Так, власне, ми не проти зниження, просто треба по-іншому до цього підходити». За інформацією джерела, львів´яни зараз не можуть знайти кращі умови в інших клубах, тому стають поступливішими.

«Рівень зарплат не відповідає рівню гри футболістів. Я буду підтримувати президента «Карпат» Петра Димінського, який вважає, що футболісти повинні не отримувати гроші, а заробляти, – поділився своєю думкою з «Коментарями» заслужений тренер України Олександр Іщенко. – Важко опускатися на землю, але їм це доведеться зробити. У Європі криза, зараз вона відбилася на нашому футболі. Футболісти вже не будуть отримувати такі великі зарплати. Якщо вони не хочуть втрачати в грошах, то повинні демонструвати гру і пробиватися в топ-клуби».

Ринок в українській Прем´єр-лізі був «перегрітий». Європейці дивувалися, як у такій бідній країні футболісти отримують мільйони. Навіть аутсайдер Прем´єр-ліги платив своїм гравцям по 25-30 тисяч доларів зарплати плюс бонуси за перемогу або виконання завдання на сезон. Аналогічного рівня іноземні клуби такі зарплати дозволити собі не могли. Тому легіонери їздили на заробітки в Україну. А українські гравці часто не дуже хочуть перебиратися до Європи. 18-річний український гравець, отримавши першу зарплату, яка в десятки разів перевищує доходи його батьків, втрачає спортивну мету.

Зменшення зарплат має допомогти нашому футболу, впевнений той самий Іщенко. «Не думаю, що це погіршить наш футбол. Навіть навпаки. Футболісти повинні зрозуміти, що хліб треба заробляти», – заявив він.

При цьому масового відтоку українських футболістів або легіонерів-середняків до Європи не буде. За футболістами УПЛ іноземні клуби не стоять у черзі. Ситуація стабілізується, а трансферні ціни на футболістів не зазнають великих змін. Тільки заробити на пристойний контракт тепер можна буде, виключно викладаючись на 100% на полі.

comments.ua

ТегиТеги:

Реклама