<
>

Реклама

Поза грою КРИМ

Як невизначеність в Криму вбиває український футбол

Spy-Football.com

25/3/2014 , 10:48

sevПрем’єр-ліга зобов’язана терміново визначитися з позицією щодо «Таврії» і «Севастополю», якщо не хоче зіпсувати цей сезон і наступний.

Ситуація з кримськими клубами все більше нагадує ситуацію з українськими військовими у Криму. Місцеве керівництво метається і подекуди переходить на ту сторону , рядові гравці стали заручниками , а суспільству залишається лише безсило спостерігати за хаосом і вакханалією .

За українських військових у Криму ніхто не хоче брати відповідальність . Бо відповідальність доведеться брати не за успіхи , а за провал , та ще й не тобою створений . Виводити їх звідти організовано – занадто поганий піар , назвуть капітуляцією . Дати наказ захищатися до останнього патрона – приректи людей на смерть , назвуть вбивцею. Спробувати звільнити їх силою – просто нема ким і нічим. Ну що ж , нехай сидять там – авось само якось вирішиться або хтось інший зробить брудну роботу за мене .

Точно так само ніхто не хоче брати на себе відповідальність за події у футбольному Криму. Не на рівні декларацій , а на рівні чітких , нехай і непопулярних кроків , якось наближають картинку до реалій .

Всім зрозуміло , що матчів УПЛ в Криму вже не буде. Зараз – бо це просто небезпечно , а пізніше – бо навіть якщо стане безпечно , це вже буде територія іншої держави.

Вже зараз можна чітко і виразно сказати : усі матчі «Таврії » і «Севастополя » до кінця сезону повинні гратися на нейтральних полях. Для цього достатньо підстав . Замість того щоб прийняти жорстке і однозначне рішення , прем’єр-ліга напередодні кожного вікенд влаштовує мильну оперу « Чи зіграє черговий український клуб в Криму? ». Президент прем’єр -ліги Данилов чомусь називає це не безвольністю, не безвідповідальністю – за його словами , це називається «вирішувати проблеми по мірі їх надходження».

Торжество побутового фашизму. Чому українського футболу в Севастополі більше немає

Тим часом , вітчизняний чемпіонат вже перетворився на фарс. Він став абсолютно передбачуваний там , де це не потрібно, і непередбачуваний там , де хочеться визначеності .

З одного боку з прем’єр-ліги вже точно ніхто не вилетить – принаймні , за спортивним принципом . У ній все ясно з претендентами на єврокубки. Єдина інтрига – в призовій трійці , та й то, завдяки « Дніпру».

Разом з політичними подіями це знизило і без того невисокий інтерес до футболу. Наочна ілюстрація була в цю суботу . Матч туру (раз ) за участю двох претендентів на чемпіонство ( два! ) в погожий весняний день ( три! ) у традиційно касовому Донецьку ( чотири! ) ледве збирає півстадіону . Про відвідуваність в інших містах не хочеться навіть згадувати.

У таких обставинах футбольна влада повинні робити все , щоб хоч якось налагодити чемпіонат. Зробити все , щоб футбол відволікав від політики (це ж його важлива функція , хто про неї тільки ні згадав цієї весни ) , а не змушував раз за разом до неї повертатися . Не змушувати уболівальників стежити за політичною ситуацією в Криму , не змушувати обговорювати , чи пустить « прем’єр » Аксьонов «Таврію» до Києва – і так далі.

Всі розмови « давайте пошвидше запустимо чемпіонат , щоб відвернути людей від катастрофи в країні» тепер звучать наївно – просто тому , що українські футбольні чиновники вміють тільки дати відмашку , а подбати про те , як саме чемпіонат буде гратися і що йому потрібно , нездатні. Правда , це цілком у дусі їх підходу всіх останніх років – так що дивно , напевно , сподіватися на щось зовсім інше в екстремальній ситуації.

Але все , на що зараз здатний Данилов – для галочки хвалити ультрас ( які якщо десь і можуть забезпечити безпеку , то точно не в Криму ) і робити вигляд , що нічого страшного поки не відбулося. ФФУ і зовсім відсторонилася від проблеми , раптом згадавши , що внутрішній чемпіонат – це не її сфера відповідальності .

Замість того щоб «стежити за розвитком подій » щоп’ятниці , прем’єр-ліга повинна визнати реальність і вже зараз принципово визначитися з позицією на цей чемпіонат . Не робити вигляд , що все ще можливо склеїти , а виходити з фактів . Чітко визначитися з тим , що кримчани дограють чемпіонат в Україні , але всі домашні матчі проведуть на нейтральних полях – нехай з застереженням « якщо ситуація раптом не зміниться на краще » (а вона не зміниться) . Або заявити , що якщо вони догравати його на нейтральних полях не готові , то грати не будуть зовсім .

І вже зараз , а не влітку зайнятися розробкою декількох варіантів нової структури чемпіонату. Його і так варто було переглянути , скоротивши число учасників , а тепер це зробити доведеться . У протилежному випадку ми не тільки не врятуємо цей чемпіонат , а й вб’ємо наступний.

Автор Александр Ткач , tribuna.com

Реклама