<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Футбол: Злочин і кара

Spy-Football.com

26/4/2013 , 12:38

Ми живемо в сучасному суспільстві, в якому практично все передбачувано і абсолютно все прописано. Невід’ємний плюс суспільної системи полягає в її інтеграції. Винний буде покараний, оступився – будеш попереджений, а мирний і далі крокуватиме по вулицях. В ідеалі все так і має бути. Звичайно, всі ми розуміємо, що в цій системі іноді бувають збоъ, після якого на волі розгулюють злочинці, а невинні опиняються за гратами. Через судові помилки або просто з волі нещасного випадку ніхто не застрахований від ударів різок за чужий гріх. Але часом система покарань вражає не тільки несправедливістю своїх рішень, але і окремими пунктами, якими керуються уповноважені люди при прийнятті рішень.

Що написано пером, як кажуть … люди занадто серйозно покладаються на рядки з бордовою книжки. Напали на дівчину хулігани, а вона, намагаючись відбитися, «освіжила» очі нападників балончиком, після чого для підстраховки вдарила пару разів. І що, ви думаєте? Вони її засудили! Як же, адже теорія – це одне, а на факті лише те, що дівчина покалічила двох молодих людей. Ось так і живемо.

Слава Богу, у футболі нечасто справа доходить до покалічених доль, але, коли футболісти поводяться на полі непрофесійно, їм негайно будуть пред’явлені певний санкції. Всі ці справи теж прописані і, здається, найближчим часом ніяких поправок чекати не варто.

Але деколи рішення з покаранням просто шокують відсутністю логіки і принципів. Зазвичай, якщо гравець команди А відіграє жорстко і вибиває з гри на тривалий термін гравця команди Б, то першого чекає триматчева дискваліфікація. Зв’язки на місяць потягнув потерпілий або ще рік змушений не злазити з операційного столу, справи не міняє. З іншого боку – актуальна проблема расизму. Наприклад, Джона Террі за образу Антона Фердінанда відсторонили на 4 гри, і це ще при всьому тому, що доказів, крім слів самого гравця, ніяких немає. З цього робимо висновок, що якась пара слів «важить» значно більше, ніж травма, здатна навіть зламати кар’єру. А такі випадки не рідкість.

Ще одне нововведення, принесене персонально Луїсом Суаресом, – це укус суперника. На наших очах це відбувається вже вдруге, а хто знає, якими методами він розправлявся років так 15 тому з сусідською дітворою. Першим постраждалим від зубів уругвайця був Отман Баккал, це сталося ще в часи виступів Суареса за голландський «Аякс». Але ось, через три роки, перебравшись і в більш елітний дивізіон і в більш імениту команду, Луїс не зміг побороти старої звички. Укус Браніслава Івановича, звичайно, був більш смачний, ніж укус Баккала, може бути, це і вплинуло на термін дискваліфікації? У перший раз уругваєць відкараскався 7 іграми, зараз вже десять. Буде кусатися і далі, дивись, і сезонами доведеться пропускати.

З південних країн люди частенько всяку інфекцію привозять, але навряд чи Суарес своїм садистським поцілунком нагородить їй захисника «Челсі». Івановичу просто пластир приліпити, ну, в гіршому випадку – шов накласти, а Суаресу кипіти від злості до наступної осені. Не стану його виправдовувати, поступив він дійсно не дуже естетично, але знову напрошується питання: де логіка? 10 матчів за пластир і 3 матчі за перелом? Нісенітниця якась, якщо чесно. По-моєму, завжди потрібно в таких справах враховувати не тільки обставини, але й наслідки.

ТегиТеги:

Реклама