<
>

Реклама

Трибуна Spy News

Прощавай, «Сан Мамес»! Арена «Атлетика» з Більбао знесена

Spy-Football.com

26/6/2013 , 12:41

Власне, «Сан Мамес» у Більбао стадіон не називає ніхто. У промові уболівальників «Атлетика» повсюдно можна почути словосполучення «La Catedral», тобто «Кафедральний собор». Свою назву один з найстаріших стадіонів Іспанії, відкритий 21 серпня 1913, отримав від розташованої в безпосередній близькості церкви святого Мамеса, покровителя Більбао. З ім’ям великомученика прямо пов’язане і одне з прізвиськ місцевого клубу. За однією з легенд Святий Мамес, як воно і годиться для подібного роду персонажів, був кинутий на розтерзання левам. А сталося це знаменна подія якраз на землі, де на початку минулого століття був побудований стадіон. Звідси й прізвисько «Атлетика» – los leones – Леви.

Відкриття «Сан Мамеса» ознаменувало собою початок професійної епохи іспанського футболу. Стадіон у Більбао став першою чисто футбольною ареною, а місцевий клуб одним з перших в країні удостоївся професійного статусу.

Матч-відкриття на «Сан Мамесі» був зіграний буквально через кілька днів після закінчення будівельних робіт. Поєдинок Кубка Короля між «Атлетиком» і «Расінгом Ируня» закінчився бойовою нічиєю 1:1, а перший гол на новій арені забив  Рафаель Морено, більш відомий як Пічічі, якому згодом судилося перетворився на легенду місцевого клубу і всього іспанського футболу. Донині приз кращому бомбардирові носить його ім’я. На стадіоні встановлено бюст легендарному баскському форварду, і кожен новий сезон традиційно починається з покладання до нього квітів. У церемонії беруть участь всі футболісти першої команди «Атлетика», гравці кантери і керівництво клубу.

Знаменна для «Сан Мамеса» подія сталася у 1921 році, коли на полі арени вперше пройшов фінал національного Кубка, в якому зустрілися місцевий «Атлетік» і «Атлетико» з Мадрида. Господарі виявилися сильніше столичних гостей і прописали на табло розгромні 4:1. У цьому ж році на полі стадіону в Більбао вперше зіграла і збірна Іспанії, яка здолала в товариському матчі команду Бельгії – 2:0.

Саме на початок 1920-х років припала перша хвиля реконструкцій: місткість стадіону була збільшена з початкових трьох з половиною до солідних на ті часи дев’яти тисяч. Сама ж глобальна перебудова «Сан Мамеса» трапилася за кілька років до чемпіонату світу 1982 року, честь приймати який випала Іспанії. Крім пікової місткості в 47 тисяч чоловік, арена обзавелася і новітньою системою освітлення, основні елементи якої служать і донині. Всього ж на полі стадіону в Більбао були зіграні три матчі світової першості.

Сучасний і остаточний вигляд легендарна арена набула на початку 90-х. Керівництво ФІФА і національної Федерації з міркувань безпеки наполягли на зменшенні місткості до 40 тисяч. І влади міста  прийняла рішення знести «Сан Мамес» і на його місці почнеться будівництво сучасного житлового масиву.

З наступного сезону «Атлетик» переїде на новенький і надсучасний стадіон. «Нуево Сан Мамес» (Nuevo Estadio San Mamés), він же «Сан Мамес Барро» (San Mamés Barria), який вміщатиме 53 332 глядачів і вже обійшовся клубу в $ 294 млн.

Ну і власно фото , як зносили старенький “Сан Мамес”

 

ТегиТеги:

Реклама