<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Тенденція чи випадковість?

Spy-Football.com

27/7/2013 , 9:04

garmashНапередодні чергового туру Чемпіонату України – продовження своєрідної рубрики «Погляд у майбутнє». Що найцікавіше в наступному ігровому вік-енді? Спробуємо проаналізувати.

Почнемо зі згадки про тур минулий – в принципі сподівання справдилися. «Дніпро» підтвердив, що готовий до турніру ледь не найкраще за всіх своїх конкурентів – і дуже інтригуюче простежити, чи вистачить надовго запалу дніпропетровців. «Динамо», як і очікувалося, провело дуже складний матч проти «Говерли». Вистояли, витримали, виграли. Та ще й гол з дивного пенальті пропустили. А от про це докладніше в розрізі найбільшої інтриги найближчого майбутнього…

Металіст-Іллічівець і Динамо-Севастополь

Як не дивно для третього туру, вже зараз ці матчі варто розглядати в комплексі. Порівнювати і, можливо, робити перші припущення. Всім же чудово відома приказка про тенденції та випадковості. Так от «Динамо» вже двічі постраждало від дивного трактування гри рукою. І якщо в матчі з «Волинню» ще можна розглядати епізод із Ванче Шиковим під різними кутами (з одного боку мінімальна відстань від м’яча до руки в момент удару, а з іншого, і це як на мене, набагато важливіше, явний рух руки Шикова до м’яча, що свідчить про навмисний характер гри), то рішення Анатолія Жабченка покарати Джермейна Ленса за гру рукою, що була притиснута до корпуса, викликає лише щиру єхидну посмішку. І, добре, що цей епізод не вплинув на результат. Можливо, відмахнулися би ми від нього, як від чергового прикрого непорозуміння. Якби не контрастний момент, що стався в тому ж турі, в матчі «Металіста» проти «Арсенала». Кристальдо, забиваючи ВИРІШАЛЬНИЙ гол, ЯВНО підіграв собі руками, і навіть, якщо цього не бачив головний арбітр, йому ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ був підказати помічник.

Боже збав, вже зараз робити висновки і проводити паралелі масним. Подивимося, чи подарують нам наступні тури привід для продовження теми. Хоча, насправді хотілося б обговорювати більш футбольні питання…

«Металіст» вже зовсім скоро стартує в кваліфікації Ліги Чемпіонів. Тобто вони вже зараз мають  наближатися до своєї найкращої гри. Приклади чудових командних взаємодій харків’ян ми вже побачили – хоча б передивіться перший гол «Арсеналу». Але тенденції тут теж немає.

Гра «Металіста» поки що нестабільна. Мирону Маркевичу наразі важко гідно замінити Клейтона Шав’єра – аж надто багато він означав для команди наприкінці минулого історично срібного сезону. Дієґо Соузі ще належить докорінно змінити свою гру – індивідуальна ефектність має поступитися місцем командній ефективності. Можливо, вже у матчі проти «Іллічівця» бразилець зможе зробити важливий крок у цьому напрямку.

Про проблеми «Динамо» вже говорено-переговорено. Та додалася ще одна. Травма Дениса Гармаша – це удар по динамівських позиціях. Денис останнім часом дійсно почав перетворюватися у сформованого дорослого гравця. Він не лише виконує шалений обсяг роботи на футбольному полі, саме від нього йде серйозна небезпека воротам суперника. Багато хто продовжує нарікати Гармашу його недисциплінованістю. Але, люди добрі, перевірте спочатку свої враження статистикою (яка недарма знає все!).

У 23-х матчах минулого чемпіонату в Гармаша лише 3 (!) жовті картки. Жодної червоної! Він змінюється, він прогресує, і на жаль, саме на злеті випав з гри… Якщо брати за основу матч проти «Говерли», в основі Гармаша має замінити Велозу. Ближче до стартових одинадцяти буде Вукоєвич. Але не забувайте не лише про ігровий аспект, а й про вплив ліміту на легіонерів. На даний момент залізні місця в основі (і це певна проблема, якщо говорити про прогрес цих футболістів) мають хтось із воротарів, Хачериді і Ярмоленко. Лише три українці. Із травмою Гармаша в Олега Блохіна – мінімум місця для маневру вітчизняними гравцями. І, можливо, за такої ситуації неабиякий шанс отримують Сидорчук і Макаренко (позиція лівого захисника – це перекваліфікація, рідна позиція для Євгена – центральний півзахисник). Можливо, вже з «Севастополем» когось із них побачимо в грі.

Що ж, футболу багато не буває. А ще краще, коли навколо нього, вибачте за каламбур, якомога менше навколофутболу. Відчувайте гру!

Олександр Золотогорський, футбольний журналіст і коментатор, UA-Football

ТегиТеги:

Реклама