<
>

Реклама

Поза грою FIFA

Арешти в ФІФА: Росію позбавлять чемпіонату світу?

Spy-Football.com

27/5/2015 , 12:11

FIFAШвейцарські правоохоронні органи провели операцію, спрямовану на затримання відразу декількох високопоставлених чиновників ФІФА. Як повідомляють правоохоронці, мета даного заходу – екстрадиція затриманих осіб на територію Сполучених Штатів Америки.

Затримання швейцарські поліцейські проводили рано вранці 27 травня в готелі Baur Au Lac. Процедура арешту проводилася без будь-яких інцидентів і опору, про що повідомляють у провідному американському виданні The New York Times.

«Операція проводилася за запитом ФБР, яке поставило за мету добитися екстрадиції затриманих чиновників і пред’явлення їм звинувачення в шахрайстві, хабарництві, відмиванні мільйонів доларів і шантажі», – повідомляють сторінки видання. Також стало відомо, що в списках затриманих числяться члени виконкому ФІФА, які володіють інформацією про незаконні дії організації за останні кілька десятиліть.

Американські журналісти стверджують, що в числі розслідуваних епізодів повинен виявитися і епізод з голосуванням за господарів чемпіонатів світу 2018 і 2022 – Росії та Катару, який багато хто називав нечесним.

Що стосується списку заарештованих, то в їх число входять: представник Коста-Ріки Едуардо Лі (заарештований у Швейцарії), представник Кайманових островів Джеффрі Уебб (віце-президент виконкому ФІФА), представник Уругваю Еухеніо Фігередо (віце-президент виконкому ФІФА) і скандально відомий корупціонер Джек Уорнер (колишній віце-президент ФІФА).

«Справа, пов’язане з корупцією чиновників ФІФА, під свій особистий контроль взяли Генеральний прокурор США Лоретта Лінч та директор ФБР Джеймс Коумі. Найближчим часом вони проведуть спільну прес-конференцію, на якій розкажуть про деталі арешту чиновників ФІФА », – підкреслюють американські ЗМІ

У Швейцарії існує практика не видавати іншій державі осіб, які підозрюються в ухиленні від сплати податків, а за іншими звинуваченнями заперечень зазвичай немає.

Нагадаємо, що в грудні 2009 року стало відомо, що володарем права проведення Чемпіонату світу з футболу в 2018 році стала Російська Федерація. У експертів з цього приводу виникало багато питань. Зокрема, за останні 5 років в ЗМІ неодноразово з’являлася інформація про те, що ЧС-2018 Росія отримала за допомогою підкупу чиновників ФІФА. Крім того, світова громадськість закликає до бойкоту футбольної першості «Росія-2018″ через військову агресії РФ по відношенню до України.

Реклама