<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Договірні матчі в Україні: а може бути інакше?!

Spy-Football.com

27/3/2013 , 15:16

1364286308_dogovornye-matchiОчевидно, що в Україні були, є і, швидше за все, будуть договірні матчі …

Не так давно міжнародною поліцією був опублікований «чорний» список держав, де ширяться і процвітають договірні матчі. України в даному списку, дивно чи закономірно, не виявилося.

Чи означає це, що в чемпіонаті України немає дуелей з «цікавим» кінцем і ми вигідно вирізняється на фоні “загрузлих” в корупції решти Європи, Африки, Америки і Азії? Аж ніяк.

Підозрювані в «договірняках» харківський «Металіст» і львівські «Карпати» стали чи не «першими ластівками» які були викриті в нібито злочинному діянні, так і претендують на несення тягаря відповідальності за вчинений «гріх». В УПЛ, Першій, Другій, а також аматорських лігах якщо не в кожному турі, то, як мінімум, кілька разів на місяць-другий можна з легкістю знайти матчі, що викликають підозру. Причин тому кілька.

Крім непереборного людського бажання бути вище, краще і красивіше опонента шляхом «брудних» ігор, можна і потрібно не втомлюючись говорити (кричати!) про одну з головних проблем вітчизняного футболу – де-факто володіння кількома командами одночасно одним бізнесменом. Не називаючи імен і прізвищ (не спійманий – не злодій, закон, він, як відомо, суворий, нехай і далеко не справедливий в наших реалія),  в Україні існують як мінімум два великих полюси впливу, про що ваш автор не раз говорив і в своїх матеріалах.

Якщо депутатський корпус нарешті запропонував почати боротьбу з договірними матчами за допомогою впровадження сили законодавчих актів, то автор в цьому відношенні більш прагматичний – починати потрібно хоча б з себе, товариші. Для початку за прикладом існуючого сьогодні формату шотландської Прем’єр-ліги українському дракону корупції з усіма невизнаними на офіційному рівні регаліями «своячества» цілком можна спробувати майже в буквальному сенсі відрубати кілька голів . Лише б у дракона, як у тій казці, замість пари голів трійка нових не виростала!

Це нам можна розповідати красиві слова про перевагу закону над сьогочасною логікою і вигодою, але люди, в більшості своїй «вийшли» з гостросюжетних 90-х, спочатку розглядають питання в своєму обраному колі, а вже після «підганяють» його під «законні» підстави . Ось цих самих «розглядів» в «тісному колі» темі договірних матчів і не вистачає. Більш того багато хто з них, по суті, і не хочуть переходу на більш цивілізований рівень! Отже маємо те що маємо – правила Вищої ліги, а тепер – УПЛ, були і залишаються створені для того, щоб їх порушувати …

Максим Саливон, Спорт XL

ТегиТеги:

Реклама