<
>

Реклама

Трибуна Spy News

Опитування: більшість українців вболівають за Динамо

Spy-Football.com

27/8/2013 , 12:17

oprosСеред українських футбольних клубів найбільш популярними є Динамо (39%) та Шахтар (25%). Менш популярними є Металіст (6%), Дніпро (3%), Карпати (3%) та Чорноморець (3%). Такими є результати дослідження Соціологічної групи «Рейтинг».

За Динамо вболівають найбільше на Півночі, в Центрі та на Заході країни. Шахтар практично одноосібний фаворит симпатій на Донбасі, а також ділить першість з Динамо на Півдні. Найбільш популярним клубом на Сході є Металіст, дещо випереджаючи Шахтар, Дніпро і Динамо.

Близько 40% опитаних українців вважають себе футбольними вболівальниками, зокрема 9% вважають себе фанатами футболу, 9% – активними вболівальниками, ще 22% – вважають себе вболівальниками, але не активними. Разом з тим, майже 60% – не захоплюються футболом.

Згідно з нашими спостереженнями, пік кількості футбольних вболівальників в Україні припадає на період ЄВРО-2012. Так, у 2009 році їх кількість становила третину, а одразу після ЄВРО-2012 майже половина опитаних називали себе футбольними вболівальниками.  Проте, згодом цей показник стабілізувався на рівні 40%, що підтвердило тезу про емоційну природу його росту. У 2012 році регіони, які приймали Чемпіонат, показали різкий ріст кількості вболівальників. У 2013 році ці показники стабілізувалися.

Тим не менше, можна стверджувати, що проведення ЄВРО-2012 в Україні підвищило інтерес українців до футболу. Ще однією з причин росту вболівальників (з 33% у  2009 році до 40% – у 2013) є успіхи, які демонструють українські команди, рівень внутрішнього чемпіонату та гра збірної.

Найактивнішими вболівальниками залишаються молодь та чоловіки. Майже третина чоловіків активно цікавляться футболом, серед жінок таких втричі менше (лише кожна десята). При цьому лише близько 40% чоловіків взагалі не цікавляться футболом, тоді як серед жінок таких понад 70%.

Довідка.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face).

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% – не більше 2%, для значень близьких до 10% – не більше 1,3%, для значень близьких до 5% – не більше 1%

Терміни проведення дослідження: 9-18 серпня 2013 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька

Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська

Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська

Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь

Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська

Донбас: Донецька, Луганська

galinfo.com.ua

ТегиТеги:

Реклама