<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Піднімемо український футбол з колін або український футбол для українців

Spy-Football.com

28/10/2013 , 15:15

ukr_funФутбольна громадськість України занепокоєна зникненням чергового футбольного клубу. Київський «Арсенал» не вилетів до Сімферополя на гру з місцевою «Таврією». Генеральний директор «Арсеналу» повідомив, що вже в п’ятницю доля футбольного клубу вирішиться скоріш за все трагічно. Та поки команді зарахували технічну поразку згідно з регламентом.

Причина “фіаско” банальна : немає грошей.

Історія в точності повторюється, як декілька місяців назад, коли розпався криворізький «Кривбас». З такими темпами, український футбол поступово зведе себе в могилу. Черговий клуб припиняє своє існування. Раніше, неодноразово заявлялось, що є фінансові труднощі й з луцькою «Волинню», ужгородською «Говерлою».

Що ж буде далі? Якщо ж розпад українських команд й надалі продовжиться, то це може призвести до зниження рівня чемпіонату й деградування української Прем’єр Ліги.

А що вже казати про нижчі ліги. “Буковина”, ще не так давно претендувала на підвищення в класі, а зараз ледве зводить кінці з кінцями. За останні роки припинили існування такі самобутні колективи як “Кримтеплиця”, ФК Одеса, Енергетик Бурштин, Нива Вінниця, ФК Львів…. і цей тільки за 2 останні роки.

Почала відроджуватися лише Оболонь.

Звідки візьмуться нові Шевченки і Ярмоленки? Де ж ще, як в не середняках Прем’єр Ліги розвивати молодих талантів? На жаль, в так званих «грандів» української ліги, акцент робиться не на український молодняк, а на гравців іноземного походження. Так, «Шахтарська» трансферна політика ведеться тільки з представниками бразильського чемпіонату, «Металіст» полюбляє гравців аргентинського походження, і лише команди з Дніпропетровська й Києва набирають, час від часу, молодих українців з дубля і дають шанс проявити себе.

Але ж все-одно, подивитися на трансфери українських клубів в останні роки.

Динамо : Мбокані, Ленс, Тримулінас, Беланда, Драговіч.

Дніпро: Влад, Бруно Гама.

Металіст : Гомес, Моледо, Дієго Соуза.

Шахтар : Тайсон, Фред, Бернард, Феррейра, Веллінгтон Нем, Фернандо.

Трансфери говорять самі за себе. Згадати «Дніпро» за часів Кучеревського. Який чудовий склад був. Ні одного іноземного гравця — чисто українці. Ось тоді, саме «українська команда» була. «Український футбол» показували хлопці. Зараз, шанси молодих, не досвідчених гравців з дубля — зводяться нанівець в теперішній команді Рамоса. Звичайно, команда набрала гарних, досвідчених й перспективних гравців, які показують гарний й якісний футбол, але в цьому є один мінус — це все, гравці зарубіжжя. А гравці дубля, вже за традицією відправляють по арендах. Таким чином, можна з впевністю сказати, що місця для молодняка в дніпровській команді немає, це ж стосується й інших команд верхівки Прем’єр Ліги. «Деякі» з яких, й дихати не можуть без легіонерів — це і прикро.

Що потрібно зробити для покращення фінансового стану команд? Думається що головна причина в політично-економічній ситуації в країні. І ми, на жаль, мало чим можемо тут зарадити. Вся економіка країни зосереджується в руках кількох осіб а існуючим “старим” олігархам не до футболу – головне зберегти власний бізнес.

“Нові” олігархи не хочуть будувати з нуля футбольний клуб, а воліють краще купити вже готовий – з ім’ям, титулами, інфраструктурою (Металіст і Курченко – яскравий приклад).

Та й хто захоче вкладати гроші в український футбол? Договірні матчі, закулісні ігри, суддівство – це не для “слабонервних”. Так ще й фінансовою вигодою навіть і не пахне.

Підсумок – вимирання українських клубів на сьогоднішній день не минуче. Питання тільки “хто буде наступним?”.

за матеріалами 11na11.com

ТегиТеги:

Реклама