<
>

Реклама

Поза грою Ballon d'Or

Як у Ігоря Бєланова “відібрали” “Золотий м’яч”

Spy-Football.com

29/12/2016 , 10:12

Журнал France Football провів нові підрахунки, в результаті яких переписав історію вручення “Золотого м’яча”.

Ще на початку 2016 року, до п’ятдесятирічного ювілею вручення “Золотого м’яча”, журналісти France Football переглянули голосування, в яких не могли брати участь неєвропейські «зірки». Тобто аж до 1995 року, наголошує 1927.kiev.ua.

У першому ж опитуванні France Football, куди були допущені всі футболісти, незалежно від того, на якому континенті вони “прописані”, аби грали в Європі, виграв Джордж Веа з Ліберії. Ось і вирішили журналісти цього авторитетного французького видання “виправити несправедливість”, і з’ясувати, хто б зі світових «зірок», причому незалежно від того, грав він у Європі в роки своїх феєрій на футбольних полях, чи ні, був “незаслужено обділений”. І виявилося, що Копа, Ді Стефано, Суарес, Сіворі, Масопуст, Яшин, Лоу, Мюллер, Кіган, Бєланов, Маттеус і Стоїчков отримали свої нагороди “незаконно”, так як ними повинні були заволодіти сім разів “король футболу” бразилець Пеле, тричі – аргентинець Марадона, і по разу бразильці Гаррінча з Ромаріо, і аргентинець Маріо Кемпес.

Як повідомляє “Советский спорт”, замість Яшина “Золотий м’яч” повинен був отримати Пеле, а замість Бєланова – Марадона. У 1986 році Марадона, який виступав за італійський “Наполі”, і на собі витягнув збірну Аргентини до чемпіонства на мексиканському чемпіонаті світу, дійсно був найсильнішим гравцем планети. І якби брав участь в опитуванні на “Золотий м’яч” від France Football, то виграв би з величезною перевагою.

Що і зафіксував в тому ж році журнал World Soccer, за опитуванням якого першим у світі став саме Марадона, другим – Бєланов. Кращою командою світу – збірна Аргентини, другою – київське “Динамо”. І Лобановський був другим серед тренерів слідом за бельгійцем Гі Тісом.

Першим в списку “замінених” був Копа, з нього і почнемо.

1958 – Пеле замість Копа

1959 – Пеле замість Ді Стефано

1960 – Пеле замість Суареса

1961 – Пеле замість Сіворі

1962 – Гаррінча замість Масопуста

1963 – Пеле замість Яшина

1964 – Пеле замість Лоу

1970 – Пеле замість Мюллера

1978 – Кемпес замість Кігана

1986 – Марадона замість Бєланова

1990 – Марадона замість Маттеуса

1994 – Ромаріо замість Стоїчкова

Звичайно, ніхто не збирається відбирати заслужені нагороди у відомих всьому футбольному світу знаменитостей, тим паче багатьох уже немає на цьому світі. Просто французькі журналісти припустили, а що, якби в опитуванні на “Золотий м’яч” від France Football брали участь усі “зірки” без будь-яких обмежень.

ТегиТеги: Золотий мяч ФІФА

Реклама