<
>

Реклама

Трибуна FIFA

Спонсори погрожують переглянути договори з ФІФА

Spy-Football.com

29/5/2015 , 12:32

fifa_blatterОсновні спонсори ФІФА, серед яких Coca-Cola, Adidas, Hyundai та Visa, висловили стурбованість у зв’язку з корупційним скандалом, що вибухнув у футбольній федерації.

Про це повідомляє міжнародне видання The Financial Times.

За даними видання, міжнародна платіжна система Visa, яка була серед кількох головних спонсорів Кубка світу, висловила глибоке розчарування і заявила, що якщо в ФІФА не відбудеться змін, Visa перегляне умови спонсорства.

У компанії Coca-Cola заявили, що скандал кидає тінь на місію та ідеали футбольного чемпіонату світу, фінал якого в 2014 року спостерігали більше мільярда прихильників по всьому світу, йдеться в статті. Coca-Cola була спонсором кожного турніру ФІФА, починаючи з 1950 року, і вже підписала договір про те, щоб бути головним спонсором заходів в 2018 р і в 2022 разом з компаніями Adidas, Anheuser-Busch InBev, Hyundai і Visa.

В Adidas відзначили, що компанія повинна врахувати, що спонсорство ФІФА несе ризик для репутації компанії і воно може пошкодити бренду.

У компанії Hyundai, яка є “офіційним автомобільним партнером” ФІФА для всіх змагань аж до 2022 р, також висловили занепокоєння у зв’язку з відкритими проти кількох керівників ФІФА судовими справи, повідомляє видання.

27 травня стало відомо, що швейцарська прокуратура порушила кримінальну справу за підозрою в злочинній халатності і відмиванні грошей у зв’язку з виборами країн – організаторів чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 років. Паралельне розслідування про корупцію у ФІФА проходить і в США.

Всього у справі фігурують 14 осіб: дев’ять футбольних функціонерів і п’ять керівників корпорацій, пов’язаних зі спортом. Вранці в Цюріху були арештовані сім осіб зі списку підозрюваних, серед них – двоє чинних віце-президентів федерації Джеффрі Уебб і Еухеніо Фігередо. Як очікується, всі вони будуть екстрадовані в США.

У Мін’юсті США повідомили, що чиновники ФІФА звинувачуються в рекеті, шахрайстві і відмиванні грошей. В цілому обвинувальний висновок складається з 47 пунктів. Суму хабарів у федерації за 19 років американська сторона оцінює в $ 10 млрд.

Скандал вибухнув за кілька днів до виборів нового президента ФІФА. На них фаворитом вважався нинішній глава федерації Йозеф Блаттер.

ТегиТеги: ФІФА

Реклама