<
>

Реклама

Ретро Prykarpattya

"Прикарпаття" (Івано-Франківськ): чи є шанси на відродження?

Spy-Football.com

1/9/2015 , 12:03

prykifІвано-Франківськ — місто, яке дало збірній України з футболу не одного гравця, але втратило свій професійний клуб. Через нестачу коштів у 2012-му році клуб “Прикарпаття” зник.

Для місцевих уболівальників це стало справжнім ударом. У місцевому пабі досі збираються франківські фани. Один із з них — вболівальник на ім’я Сашко, він згадує перший матч команди на новому стадіоні “Рух”. Тоді 1996-го йому було лише 10 років.

“Прикарпаття” у вищій лізі чемпіонату України провело 7 сезонів, двічі вибувало в нижчу лігу. В Івано-Франківську добре пам’ятають гравців клубу, особливо місцевих. Саме на їхню гру йшли дивитися вболівальники. Їх знали, хвалили та сварили після матчів.

Частина з них стала зірками національного масштабу — Михайло Старостяк, Валентин Москвін, Андрій Хомин виступали і за збірну України. Петро Русак і Володимир Ковалюк, до національної команди не потрапляли, але у Франківську були справжніми героями — гладіаторами стадіону “Рух”.

Колишня домашня арена клубу тепер приймає переважно концерти. Цей стадіон відомий тим, що він є одним з найдовших футбольних довгобудів. Його почали будувати ще у 1988 році. Втім, не готовий він і тепер.

Директор стадіону “Рух” Володимир Ковалюк згадав, що в останньому сезоні перед вильотом “Прикарпаття” з вищої ліги сюди приходило понад 10 тисяч уболівальників. У пам’яті Володимира Ковалюка є матчі, коли й яблуку ніде було впасти.

За свою кар’єру він виступав у 15-ти клубах, зокрема і за київське “Динамо”, та рідна команда найближча до серця. Ковалюк пам’ятає, як у роздягальні стадіону “Рух” колектив налаштовувався на матч. Він вірить, що колись на цьому стадіоні його команда знову готуватиметься до матчу.

Для цього він тренує хлопців з дитячої школи “НІКА”. До цього процесу залучені й інші екс-зірки “Прикарпаття”. Юні франківські футболісти, які займаються під керівництвом колишніх гравців клубу, народилися саме того року, коли “Прикарпаття” вилетіло з елітного дивізіону. За клуб свого рідного міста вони виступати хотіли б, та ця мрія наразі нереальна.

Велика гра у цьому місті жила за складних часів. Івано-франківці пам’ятають про це. Свіжі квіти під пам’ятними табличками на будинках, де жили легенди прикарпатського футболу, значно красномовніші за слова.

Ще одне історичне місце спортивного Івано-Франківська — стадіон “Наука”. У першій половині 90-их під час активної фази реконструкції “Руху”, тут виступало “Прикарпаття”. Через малу місткість арени вболівальники почасти дивилися футбол, висячи на деревах. Зараз тут грають студенти.

Футболом в області зараз займаються близько 10 тисяч дітей, 54 команди різного віку тренуються під зливою та у спеку. Вивчають футбол у кімнатах тактичної підготовки з обідраними стінами. Та їхнє майбутнє — поки що туманне.

ТегиТеги: Прикарпаття

Реклама