<
>

Реклама

Ретро fc metallurg

Мій Металург.Пам'яті запорізького клубу присвячується (Відео)

Spy-Football.com

4/10/2015 , 12:15

Помер запорізький “Металург”. Раптово. Ні, він хворів, але виглядав не так страшно і не мучився так довго, як “Кривбас” і “Арсенал”.

Довгий час Запоріжжя було єдиним містом в Україні, який мав дві команди у вищій лізі. Спочатку померло “Торпедо”, тепер “Металург”.

Не можна сказати, що в останні роки дуже сильно стежив за справами команди, але, звичайно, бажав їй перемог. Особливо, в сезоні 2011/12, коли гол рукою форварда “Севастополя” Кузнєцова та “сліпота” судді Швецова звернули погляд всієї футбольної України на розв’язку турніру Першої ліги.

“Металург” тоді все ж вийшов у Прем’єр-лігу. Допомогла мотивована Коломойським “Буковина”, що не дозволила “Севастополю” перемогти себе в останньому турі.

Величезна радість, емоції і через кілька місяців продаж клубу нинішньому власнику. Далі 3,5 року у підвалі турнірної таблиці і виживання за рахунок того, що в Першій лізі не було клубів, чия інфраструктура відповідала б вимогам Прем’єр-ліги.

Що там і як у нинішніх власників “Металурга” тата і сина Богуслаєва, розбиратися сенсу і бажання немає.

Хочеться згадати хороше. Те, що періодично спливає в пам’яті.

Перша ліга СРСР. “Металург” завжди був небезпечний вдома і майже ніколи не програвав. Мглинець, Шаріпов, Олійник, Алістар, Черкун, Заєць, Шахов, Ключик, Жук, Трегубов, Козлов, Гимри … Більше не згадаю … І тренер Томах.

Ці хлопці за підтримки трибун грали, як боги. І я завжди дивувався, чому вони регулярно в підсумку, то на 5 місці, то на 6 або 4.

Вони були готові виходити у Вищу лігу!

Але з висоти сьогоднішнього дня зрозуміло, чому не виходили. Або не було завдання, або української квоти, або хлопці непогано себе почували і в Першій лізі. З хорошими преміальними за перемоги. У Першій же лізі перемог можна було назбирати більше, ніж у “вишці”. А преміальні завод платив не менше, аніж деяким командам платили у Вищій лізі. Чиста економіка.

На стадіоні вже тоді був сектор фанів. Не пам’ятаю який номер, але точно на центральній трибуні, що ближче до проспекту Леніна. Заводієм був Саїд. Не знаю, реальне це ім’я чи ні, але запалювали хлопці під його керівництвом знатно.

“Продамо дружину і книги, щоб” Метал “був у вищій лізі”.

“Нам не потрібен самогон,” Металург “наш чемпіон.

“Що за жовті комашки бігають по нашій травці” (це про самарських “Крилах Рад”)

А в кінці 80-х в команду прийшли творці золотого “Дніпра”: Жиздик і Ємець. Головним тренером став Ігор Надєїн і його команда змогла завоювати путівку у вищу лігу СРСР. Тоді почали заявляти про себе молоді Скрипник, Вернидуб, Дудник, Сторчак, Корнієць … А дядьками були Шох, Таран, Сивуха, Найдовський, Башкіров, Волгін, Сорокалет.

До речі, в цьому ж 1990 році, запорізьке “Торпедо” під керівництвом легендарного Євгена Лемешко, завоювало путівку у Першу лігу.

Перший домашній матч сезону 1991 року “Металург” грав вдома зі “Спартаком”.

Повний стадіон, цілий сектор спартаківських фанів, постріл з-за штрафної на 90 хвилині Заєця, відбивання м’яча Черчесовим і добивання Волгіна. 2-1! Це було щось з чимось …

Ось саме ці хвилини для мене “Металург”. Назавжди.

Автор Dneproges , ua.tribuna.com

Реклама