<
>

Реклама

Літопис ODESSA

Сто років з дня перемоги Одеси в чемпіонаті Російської імперії

Spy-Football.com

25/10/2013 , 20:07

odessa_retro100 років тому – 20 жовтня 1913 – у фіналі II чемпіонату Російської імперії збірна Одеси , перемігши футболістів Санкт -Петербурга з рахунком 4:2 , стала чемпіоном!

Чемпіонат був розділений спочатку на дві частини – чемпіонат Півночі і чемпіонат Півдня , переможці яких і повинні були потім визначити найсильнішого в країні.

Першим суперником одеситів жереб вибрав сусідів з Миколаєва. Матч мав відбутися в місті корабелів , але тут масла у вогонь підлила столична преса та Одеська футбольна ліга попросила перенести гру до Одеси з причини відсутності гарантій безпеки гравцям у виїзному поєдинку . Всеросійський футбольний союз гру переніс , а миколаївці відмовилися приїхати і їм було зараховано поразку . Але не звичайне + : – (тобто 3:0) , а був записаний результат весняного матчу між цими командами , що відбувся в … Миколаєві ( 3:2 на користь одеситів ) .

Далі в Південну Пальміру завітали футболісти Херсона (в особі ” Херсонського спортивного гуртка” ) , які зазнали нищівного фіаско – 10:0 !

У фіналі чемпіонату Півдня Одесі потрібно було їхати в Харків , але після фортелів харків’ян з киянами ( уточнили на який день призначити матч , отримали відповідь і … призначили на іншу дату та так , щоб кияни не встигли на гру – в результаті харків’яни пройшли по неявці противника ) одесити не дозволили такому проробити з собою. В результаті ВФС переніс гру в Одесу(знову – SF) , але московський суддя І.Севастьянов забув ( ????) про гру і … не приїхав. Команди домовляться провести товариський матч. Два голи Олександра Злочевського принесли перемогу жителям півдня і в ВФС відправили телеграму з результатом і проханням призначити дату і суддю на матч. На превеликий подив харків’ян зі столиці повыдомили , що матч відбувся і чемпіоном Півдня потребно вважати одеситів ! ..

Ось таки правдами і неправдами , можна сказати підступами одести перемогли в чемпіонаті Півдня.

Фінал грали на полі ОБАК ( “Одеського Британського атлетичного клубу” ) на Французькому бульварі.

З початку матчу після потужного удару Злочевського м’яч потрапив у поперечину , а потім, в гармидері біля воріт пітерців спритнішим за всіх виявився Джекобс – 1:0 одесити повели в рахунку. Перед самою перервою Бутусов зрівнює рахунок .
Початок 2- го тайму неймовірний : футбольні лорди (адже Петербург виграв чемпіонат країни в 1912р. І був кістяком збірної імперії , що брала участь на Олімпіаді в Стокгольмі ) явно розгублені. Спочатку найпотужнішим ударом правий інсайд одеситів Тауненд вбиває м’яч у “дев’ятку” ! Потім , обігравши на швидкості півкоманди пітерців , м’яч забиває гравець збірної Росії Григорій Богемський ! Проходить ще деякий час і Богемського , який ішов на швидкості , укладають на газон у штрафному майданчику – Джекобс пенальті виконав бездоганно – 4:1 !
На 80 -й хвилині Бутусов выдыграв ще один м’яч , але …

Чемпіонами у складі збірної Одеси стали: Каждан – Мізерскій , Хаттон – Карр , Гізер , Іванов – Тауненд , Джекобс , Богемський , Злочевський , Дихне .

Однак петербуржці, які не знали до цього поразок на внутрішній арені , подали у Всеросійський футбольний союз апеляцію на перевищення ліміту негромадян Росії у складі одеситів. У результаті 15 грудня рішенням ВФС чемпіонат був визнаний … недійсним .

 

Справедливо чи не справедливо. Правда це чи видумка, але в в історії значиться: 1913 – ОДЕСА.

Ось так , майже століття тому вже усе вирішувалося в кабінетах (як і зараз до речі).

за матеріалами odessa-sport.info

 

Реклама