<
>

Реклама

Премєр-Ліга Spy News

"Шахтар" і "Металіст" втрачають вболівальників

Spy-Football.com

4/9/2013 , 9:06

От було чудове дослідження як круто «Шахтар» підгортає маркетингові поля, нарощуючи піар-м’язи Ріната Ахметова.

Був ще маркетинговий розбір безглуздих прольотів “Динамо” з яким Ігор Суркіс просто не знає що робити.
І все, здається, правильно.

«Шахтар» в останні роки став лідером, “Динамо” – лузером.

Буквально нещадавно ми вже публікували рейтинг симпатій вболівальників українських клубів.

Так то так. Але ось свіжі дані соціологів: за кого вболівають українці.

Безумовний лідер симпатій – київське ” Динамо” –  41,7 % За нього хворіють вболівальників у матчах української прем’єр -ліги і в єврокубках 44,7 %. За ” Шахтар” – 23,3 і 28,7 % , відповідно.

Рівень підтримки « Динамо » за два роки суттєво не змінився (40,4 % – у 2011-му , 41,5 % – у 2012-му ) . А ось у «гірників» тенденція інша. У 2011-му за них вболівали 30,4 % в поєдинках УПЛ і 36 % – у змаганнях євротурнірів . У 2012-му – 30,4 і 26,8 % ” , – пише Семен Сахно у “Дзеркалі тижня “. Армія вболівальників “шахти” схудла майже на 7%  в матчах УПЛ і приблизно на стільки ж – у змаганнях під егідою УЄФА.

Зрозуміло , що без маркетингу в підсумку нікуди . Не навчишся заробляти на життя – вилетиш в трубу. Наприклад , набридне Фірташу грати у футбол , і залишиться Суркіс нізчим . І розпродаж як Керімов в « Анжи» не влаштуєш – не найбільшої цінності купувалися в Київ гравці.

Але до такої катастрофи ще потрібно примудритися дожити. А поки констатуємо – гроші для вболівальників не головне , і до того ж вони пахнуть.

Тому підтвердженням і ситуація з «Металістом». У 2012-му харків’ян за Олександра Ярославському підтримували 7,8% в іграх УПЛ і 9,5 % – в матчах єврокубків. У 2013-му , після придбання клубу Сергієм Курченко – 4,8 і 5,5 % , відповідно.

Ось так . Насильно милим не будеш. Маркетинг не змусить любити клуб олігарха , обласканого владою.

* Дослідження думки футбольних вболівальників , проведене Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 18 серпня 2013 р ( Метод телефонного інтерв’ю , 1450 анкет) на замовлення ” Дзеркало тижня”.

Блог Юрий Николов ,nashigroshi.org

ТегиТеги:

Реклама