<
>

Реклама

Премєр-Ліга FC DNIPRO

Страсті за Степаненком. Відкритий лист ФК Дніпро

Spy-Football.com

5/11/2014 , 17:44

dniproНапередодні центрального матчу 11-го туру, в якому наша команда зустрінеться з донецьким «Шахтарем», ми, висловлюючись мовою дипломатів, хочемо поділитися «глибоким занепокоєнням».

Тривоги наші пов’язані зовсім не з авторитетом і силою суперника. Матчі минулого чемпіонату України наочно засвідчили: і гірників можна обігравати, що «Дніпро» двічі і зробив – в рідних стінах і на «Донбас Арені». Не переживаємо ми і з приводу того, що наш майбутній опонент волею календаря отримає цілу добу гандикапу на підготовку до принципового поєдинку, яку підопічні Мірчі Луческу проведуть, не покидаючи Львів. Тоді як наших тренерів і футболістів чекає непростий у всіх відношеннях вояж в Азербайджан.

Ми – про інше. Виходячи на гру, яка може серйозно вплинути на розподіл місць у підсумковій таблиці першості, хочеться розуміти – за якими правилами граємо, за яким Регламенту змагаємося. Останні події в українському футболі змушують звернутися з цим питанням до організацій, які проводять турнір клубів еліти – Прем’єр-ліги та Федерації футболу.

Кричуща в своїй безглуздості ситуація з «фантомною» дискваліфікацією півзахисника «Шахтаря» Тараса Степаненка – це не просто чиясь помилка, нестиковка, юридичний казус. Це небезпечний прецедент, що дозволяє з повною підставою стверджувати, що наші футбольні закони для тих, хто їх пише, схоже на дишло, увічнене в народному фольклорі. Захотіли – повернули в одну сторону, захотіли – в протилежну. Такий стан речей – неприпустимий. З подібним розгільдяйським керуванням нашому футболу один шлях – під укіс.

Міркувати про роль тих, хто породжує і множить двозначні трактування законів, про їх подвійні стандарти і подвійні моралі у нас сьогодні немає ні часу, ні бажання. Цим хай займуться делегати майбутнього Конгресу ФФУ. У «Дніпра» ж на порядку денному – вирішення турнірних завдань, традиційно високих, а в останні роки – найвищих. Будучи одним з лідерів чемпіонату України, представляючи країну в Лізі Європи, делегуючи представників клубу в національні збірні, справно оплачуючи зміст вітчизняного футбольно-чиновницького апарату, користуємося своїм правом задати ФФУ і УПЛ пару питань.

-Яким саме параграфом чинного Регламенту дискваліфікація Тараса Степаненко «прив’язана» до конкретних турів чемпіонату і стадіях Кубка України?
-Чи було рішення про цю «прив’язку» прийнято одразу на засіданні Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ або його документально оформлення відбулося вже пізніше, заднім числом?

Питання, як бачимо, взаємозалежні. Відповідей на них чекає не тільки «Дніпро», а й вся футбольна громадськість країни. Втім, для нас головне в даній ситуації – не розбір технічних порушень, допущених КДК, а то, чи здатна федерація визнати ці порушення і спробувати все-таки вийти з тупика. Вийти, зберігаючи хоча б зовнішню подобу чистоти мундира і принциповості, про яку в Будинку футболу так часто говорять.

Візьмемо на себе сміливість підказати чиновникам ФФУ спосіб подолання ними ж створеного цугцванга. Тарас Степаненко може і повинен відбути останню третину дискваліфікації в найближчому календарному матчі. Процедура і порушені терміни його відсторонення прописані в тому ж Регламенті, згідно з яким на матч проти «Шахтаря» не вийде один з провідних гравців «Дніпра» Руслан Ротань. Шкодуючи про те, що наш капітан отримав в попередньому поєдинку два попередження, які обернулися червоною карткою і технічної дискваліфікацією, ми наполягаємо на несправедливості ситуації, в якій донецький футболіст, що отримав більше суворе дисциплінарне стягнення, зіграє, так і не відбувши заслуженого покарання.

У цьому зв’язку нагадаємо ФФУ, що незнання законів не звільняє від відповідальності. А навмисне їх ігнорування – злочинно по відношенню до футболу. Сумно, що в цій історії зачеплені інтереси «Шахтаря», який опинився мимовільним порушником Регламенту. Сподіваємося на розуміння з боку нашого принципового суперника, який завжди декларував своє трепетне ставлення до букви закону. В даному випадку це можна легко довести на практиці. При цьому ми готові домагатися остаточного прояснення ситуації – в найвищих інстанціях, включаючи Лозанну.

Адже йдеться не про конкретного гравця в окремо взятому матчі. Мова про те, що український футбол зараз відправляють в пучину беззаконня і хаосу ті, для кого принцип – після нас хоч потоп – є нормою життя.

Нам з такими діячами – не по дорозі. Ми завжди прагнули і прагнемо грати чесно, знаючи, що м’яч – круглий, поле – рівне, а закон – однаковий для всіх.

за матеріалами Fcdnipro.ua

Реклама