<
>

Реклама

Премєр-Ліга Прем'єр-ліга

Чемпіонат України може бути проведений за новою схемою

Spy-Football.com

7/7/2014 , 11:31

mtd_metЗа наявною інформацією, українська Прем’єр-ліга розіслала в клуби два варіанти формату наступного сезону. Обидва проекти передбачають 14 клубів-учасників чемпіонату України. А от щодо календаря ще належить визначитися. Стартує чемпіонат в обох варіантах 26 липня.

Перший проект, авторства самої ПЛ, припускає двохколовий турнір за класичною схемою, тобто чемпіонат пройде в 26 турів. 1/8-а, 1/4-а і 1/2-а Кубка України стануть двораундовими. 1/16-а і фінал будуть складатися з одного матчу. Осіння частина сезону завершиться 3 грудня (чвертьфінальними кубковими поєдинками), а весняна стартує 28 лютого. Завершення змагань передбачається 24 травня.

Другий варіант, авторства донецького «Шахтаря» (відзначимо, що останнім часом проекти, розроблені в Донбасі, в підсумку знаходили підтримку футбольних чиновників), виглядає менш традиційним для України. Пропонується провести спочатку теж звичайний двохколовий турнір (26 турів), а потім розбити команди ПЛ на три групи: з 1-го по 4-е місце (поведуть боротьбу за чемпіонство і путівки в Лігу чемпіонів), з 5-го по 8-е і з 9-го по 14-е (за збереження місця в ПЛ).

Перші дві групи повинні зіграти у два кола, третя – в один. Таким чином, провідні клуби проведуть ще по шість календарних поєдинків (всього – 32). У Кубку всі стадії залишаються однораундовими. Осіння частина сезону завершиться 6 грудня, навесні матчі поновляться 28 лютого, а фініш намічений на 7 червня.

“Завдяки другому етапу в два рази збільшиться число поєдинків між лідерами. А це допоможе командам рости. Тільки у таких умовах наші клуби можуть розвиватися.

За нашими підрахунками, рейтинг телевізійних трансляцій виросте на 20 відсотків, а відвідуваність – на 34 відсотки. Якщо ми не приймемо новий формат, це перший крок до похоронів чемпіонату України.” – цитує Палкіна segodnya.ua.

Клуби повинні дати лізі свою відповідь до 10 липня. Якщо якийсь із варіантів набере більшість голосів, він буде вважатися прийнятим Загальними зборами ПЛ і представлений на затвердження Виконкому ФФУ.

Крім того, пропонується внести зміни до Регламенту, згідно з якими покине Прем’єр-лігу за підсумками чемпіонату один учасник, а не два.

Газета «КОМАНДА»

ТегиТеги: УПЛ Шахтар

Реклама