<
>

Реклама

Друга Ліга FCMZ

Гендиректор ФК "Металург Запоріжжя": не виключено, що з'явиться "Металург" (Чкалово)

Spy-Football.com

7/10/2016 , 20:49

2 жовтня запорізький «Металург» здобув свою першу домашню перемогу в рамках поточного турніру серед команд Другої ліги чемпіонату України з футболу. На жаль, це приємне і знакова подія для команди, яка починає свій шлях заново, відбулося не на запорізькому стадіоні «Славутич Арена» (який в цей же день приймав матч УПЛ «Шахтар» (Донецьк) – «Зоря» (Луганськ), а на штучному газоні стадіону «Колос» в селі Чкалово Нікопольського району Дніпропетровської області. Чим викликана зміна домашньої арени, що взагалі відбувається в команді і навколо неї? З цими питаннями редакція VNews звернулася до генерального директора ФК «Металург Запоріжжя» Сергію снопових.

– Вітаємо Вас з першою домашньою перемогою, і перше питання про те, чому матч проходив в селі Чкалово, а не на «Славутич-Арені»?

– Дякую за привітання, цю перемогу дуже довго чекали, і дуже шкода, що її не змогли побачити в рідному місті наші вболівальники, за винятком найвідданіших фанатів, які приїхали і, як завжди, підтримували нас. В даний час ситуація така, що оренда стадіону «Славутич Арена» обходиться нашому клубу в круглу суму, і не окупається продажем квитків, атрибутики та іншого. Тому, ми – керівництво і засновники, прийняли рішення грати домашні ігри на резервному стадіоні.

Які принципові відмінності в умовах оренди двох згаданих стадіонів, якщо не секрет?

– Не секрет. Різниця суттєва. Якщо за оренду частини стадіону «Славутич Арена» (дві трибуни, поле та підтрибунні приміщення) ми платили 22 тисячі гривень, а в наслідку до цієї суми додавалися комунальні платежі, оплата послуг екстрених служб, а також організація забезпечення безпеки глядачів та учасників матчу, то в результаті, в середньому вартість одного матчу становила приблизно в 35 тисяч гривень. При цьому, оренда стадіону «Колос» в селі Чкалово Нікопольського району Дніпропетровської області становить 4,5 тисячі гривень, причому, це вже з урахуванням користування комунальними послугами. Плюсуя інші витрати, в тому числі послуги перерахованих вище служб, а також трансфер «Запоріжжя-Чкалове-Запоріжжя», і маємо на виході 15 тисяч гривень.

Втім, тут справа навіть не у високій вартості оренди, адже ми підписували договір і бачили ці цифри. Розумієте … Так, як нам вважає комунальні послуги керівництво «Славутич Арени» … Наприклад, після однієї з ігор вони нам виставили рахунок, згідно якого витрата води, під час однієї з ігор, склав 88 кубічних метрів … А при перевірці показників лічильника з’ясувалося, що стадіон «Славутич Арена» за добу в день проведення вищевказаного матчу фактично спожив всього лише 39 кубічних метрів. Це як називається?

Або, наприклад, рахунки за освітлення. Ми відіграли домашню гру з ФК «Інгулець-2» з освітленням двох таймів, і нам порахували витрати 800 кВт електроенергії, а з «тепловиків» освітлення включили на одну годину, але отримали рахунок за 2100 кВт …

Можна також згадати, як при вартості тренування на полі НТБ «Металург» в 850 гривень, нам за 16 тренувань у вересні виставляють рахунок у 22 тисячі гривень! Це ж все елементарна арифметика!

Якщо подивитися на цифри, то оренда стадіону «Славутич Арена» для ТОВ «Футбольний клуб» Металург Запоріжжя »- найдорожча для клубів ПФЛ, а це не тільки Друга, але і Перша ліга. На другому місці – стадіон «Сонячний» в Харкові (8000 гривень), який орендує ФК «Десна» (Чернігів), ну а якщо найближчим часом цей футбольний клуб повернеться на свій рідний стадіон, то різниця між нами і іншими клубами збільшиться в рази … Я вже не кажу, як допомагають командам в інших містах (Миколаїв – 7 мільйонів гривень, Херсон – 4,4 мільйона гривень, Рівне, Хмельницький, і навіть Нова Каховка – по 1 мільйону гривень), і це при тому, що там, крім допомоги, ще й стадіони надають місцевим клубам безкоштовно.

– І все ж … Чи є якась допомога від влади міста та футбольних організацій Запоріжжя?

– З містом, в особі КП «Центральний стадіон», є договори оренди стадіону та офісу, а також щомісячні рахунки на оплату послуг. Якщо на початку, на стадії отримання атестата, ще були хоч якісь розмови про допомогу, то сьогодні і цього немає. Міська федерація футболу, зі слів її голови, робить акцент на аматорському футболі, обласна федерація допомогла при реєстрації рішенням декількох паперових питань …

Розумієте, для мене показником зацікавленості «батьків міста» і футбольних функціонерів, є факт їх присутності, вірніше відсутність, на іграх ФК «Металург». Я сам перебуваю на трибуні стадіону, але представників міської влади, так і обласних, до речі теж, керівників футбольних федерацій, на жаль, там не бачив … Ми, засновники і керівництво клубу, продовжуємо фінансування, виконуємо, по мірі можливостей, взяті на себе зобов’язання . Але хіба ці починання не гідні підтримки, а люди, які обрали ці зобов’язання нормального людського ставлення?

– А футболісти, які раніше виступали за запорізький «Металург», і є його вихованцями, надають якусь допомогу клубу?

– Ні, ніякої допомоги від них немає. Вони не пропонують, а ми не просимо …

– Картина, на жаль, безрадісна … Яким Ви бачите подальший можливий розвиток подій, які перспективи клубу?

– До кінця року ми плануємо грати на стадіоні «Колос» у селі Чкалово. Тут, правда, теж не все так гладко … Згідно Регламенту ПФЛ, команда, зареєстрована в одній області, не має права приймати домашні матчі на території будь-якої іншої області. Тобто, ми повинні проводити домашні матчі на території адміністративно-територіальної одиниці, де зареєстровано юридичну особу, а саме – виключно в Запорізькій області.

Нам дали можливість заявити стадіон в селі Чкалово як резервний, але проводити там домашні матчі можливо тільки в разі форс-мажору і неможливості проведення ігор на стадіоні «Славутич Арена». У Запорізькій області, крім вищезгаданого стадіону, такі ігри може приймати тільки стадіон «Торпедо», але він знаходиться в оренді у луганській «Зорі».

– І який вихід?

– Тут два варіанти … Нам забороняють проводити домашні матчі в Чкалово, і після двох зірваних календарних ігор знімають з турніру. Або нам доведеться перереєструвати клуб за місцем фактичного провадження домашніх ігор …

– Тобто, мається на увазі, що не виключена можливість появи ФК «Металург» (Чкалово)?

– Я думаю і сподіваюся, що до цього справа не дійде, і ПФЛ дасть дозвіл проводити матчі в селі Чкалово на стадіоні «Колос». На жаль, для наших уболівальників це буде слабкою втіхою, так як гру команди більшість з них все одно не побачить.

До слова, хотілося б додати, що в ігровому плані у нас з’явилися позитивні зміни, поступово вимальовується кістяк команди, гравці набираються досвіду, починають розуміти і виконувати тренерські установки. Гра з ФК «Суднобудівник» – яскраве тому підтвердження. Тому будемо грати і жити, попри все, а не завдяки!

 vnews.com.ua

Реклама