<
>

Реклама

Премєр-Ліга Spy News

Металіст-Іллічівець. Про ліміт на легіонерів

Spy-Football.com

30/7/2013 , 12:17

Фото - uefa.com

Фото – uefa.com

Після матчу третього туру УПЛ між «Металістом» і «Іллічівцем» у ЗМІ з’явилися повідомлення, що командою господарів було порушено правило ліміту на легіонерів.

«Так, згідно з п. 8 ст. 2 Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів Об’єднання професійних клубів України «Прем’єр-Ліга» у складі команди клубу на полі під час матчу може одночасно перебувати не більше 7 (семи) футболістів-легіонерів. «Металіст», випустивши в стартовому складі чотирьох футболістів-нелегіонеров (Горяїнов, Едмар, Краснопьоров і Девіч), в перерві з причини травми замінив голкіпера Горяїнова на Дишленковича, який має український паспорт, проте був заграний за збірну Сербії і провів у її складі шість матчів.

Згідно п. 25 ст. 13 Регламенту футболіст перестає вважатися футболістом-легіонером за наявності і в сукупності таких обставин: 1) отримання громадянства України на підставах, встановлених чинним законодавством України, 2) наявності права виступати за одну з національних збірних команд України відповідно до Положень застосування Статуту ФІФА.

При цьому з нового сезону був виключений п. 28 ст. 13 Регламенту, який і дозволяв Дишленковича не рахуватися легіонером в українському чемпіонаті, і відповідно з яким на футболістів-легіонерів, які отримали громадянство України до 01.06.2012 р., не поширюється п. 25.2 цієї статті », – зазначає сайт Tribuna.com (28.07.13).

Варто відзначити, що в минулому чемпіонаті дніпропетровському «Дніпру» було зараховано технічну поразку з рахунком 0:3 за порушення правила ліміту на легіонерів у матчі 12-го туру з луганською «Зорею».

Проте, як заявив перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов, «Металіст» регламент не порушував. «Порушення ліміту на легіонерів з боку« Металіста »у матчі з« Іллічівцем »не було. Дишленкович вже кілька років як має паспорт громадянина України. Незрозуміло, звідки взялися ці розмови. До цього в регламенті було записано, що цей момент не поширюється на гравців, які отримали українське громадянство до 1 червня 2012 року. Тобто Дишленкович потрапив під дію норми ще того регламенту. А закон зворотної сили не має », – пояснив він.

На питання, як розуміти те, що в нинішньому регламенті, чинному з літа 2013 року, норми про які отримали громадянство до 1 червня 2012 року немає, Попов підкреслив: «Повторюся, вона є в попередніх регламентах, під час дії яких Дишленкович став українцем. Він – не легіонер, він – українець. І крапка. Умови ж, прописані в нинішньому регламенті, стосуються тих, хто отримує громадянство України зараз. Він отримав статус українця при попередньому регламенті, а закон зворотної сили не має. Так що «Металіст» діяв в рамках регламенту »(segodnya.ua, 28.07.13).

Проте, в наявності – юридичний казус. У нинішньому, чинному регламенті є чітке, недвозначне визначення гравця-нелегіонера як такого, хто має «право виступати за одну з національних збірних команд України». І ніяких застережень з приводу дати набуття ним громадянства не вказано!

У цьому зв’язку напрошуються аналогії з регламентом Російської прем’єр-ліги, де норми ліміту виписані фактично ідентично нашим. Так от, приміром, минулого сезону голкіпер національної збірної України Андрій Дикань, який має і російський паспорт, не рахувався в РФПЛ легіонером. А в нинішньому вже вважається (саме тому, що заграний за синьо-жовтих) – і з огляду на це, до слова, втратив місце в основі московського «Спартака».

Ситуації, судячи з усього, як під копірку. Або ж у Росії закон має зворотну силу? За логікою речей «Іллічівцю» було б доречним звернутися за роз’ясненням до КДК ФФУ, бо, можливо, маріупольському клубу дійсно повинні зарахувати технічну перемогу в цьому матчі.

Якщо ж маріупольці порахують таку ініціативу занадто клопіткою або безперспективною, то напевно в Контрольно-дисциплінарний комітет може звернутися і третя сторона. Або ж каталізатором санкцій можуть виступити ЗМІ, зокрема телебачення. Прецеденти-то були – і зовсім недавно! У минулому сезоні КДК відкрив справу проти Євгена Хачеріді саме на підставі «інформації зі ЗМІ» (епізод з нападаючим «Чорноморця» Бурдужаном) і згодом дискваліфікував захисника «Динамо» на три матчі.

Правда, пізніше – незважаючи на не менший суспільний резонанс – КДК відмовився розглядати аналогічний проступок центрбека «Металіста» Папи Гуйє. Так що, піди знай, за якими саме критеріями члени КДК ділять повідомлення ЗМІ на ті, які заслуговують на увагу, і ті, які слід ігнорувати.

за матеріалами pressing.net.ua

ТегиТеги:

Реклама